Salamon Gábor (szerk.) · Zalotay Melinda (szerk.)

Magányos ​így a nyeregben, amióta meghalt a ló 11 csillagozás

Salamon Gábor – Zalotay Melinda (szerk.): Magányos így a nyeregben, amióta meghalt a ló

A világ legnagyobb, legfrankóbb, „legütősebb” mondásai nagyoktól, kicsiktől. Olvashatod ömlesztve, egyenként egyaránt, a lényeg, hogy csak megfelelően „feszes” rekeszizmokkal rugaszkodj neki. Minden valamire való frappáns megállapítás, amit valaki valaha a száján kiejtett, vagy „falra hányt”.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kétnyelvű humoros könyvek

Alexandra, Pécs, 2006

Ötlet (eredetiség): 5
Tartalom (mondanivaló): 4
Izgalom: 4
Humor: 5

Műfaját tekintve kifogástalan könyv. A kétnyelvű könyvben mindegyik esetben az eredeti (angol) nyelven íródott szöveg tetszett, illetve fogott meg jobban. Különösen igaz ez az aranyköpésekre, amiket néha igazán nehézkes magyarra fordítani, mivel könnyen elvész a savuk-borsuk. Ugyanakkor kellemesen humoros, igazi kikapcsolódást nyújt a könyv. Szeretettel ajánlom minden angol nyelvet tanuló és használó olvasónak!

mrsp>!

Tele van vicces és néha nagyon beteg mondásokkal, ha csak pár perced van, tökéletes olvasmány, de sok olyan idézet van benne, amik angolul/magyarul nem annyira jönnek át.

sünmalac>!

Akárhányszor olvasok bele,mindig jókat röhögök,igazi antidepi! Annyira jók,hogy tényleg milliót lehet idézni belőle….

sztimi53>!

Amikor az ember szerelmes, az a legcsodálatosabb két és fél nap az életében.

136. oldal, Alexandra, 2006.

sztimi53>!

A baj az, tudod, hogy az Isten agyat és péniszt adott a férfinak, és pont annyi vért, hogy egyszerre csak az egyik tudjon működni.

195. oldal, Alexandra, 2006.

sztimi53>!

Mindig olyan könyvet olvassunk, amely jól mutat a kezünkben, ha olvasás közben meghalnánk.

157. oldal, Alexandra, 2006.

És Jézus szóla hozzájuk:
– Mondjátok, ki vagyok én?
És ők felelék:
– Te vagy létünk alapjának eszkatalógiai manifesztációja, a kerigma, amiben interperszonális kapcsolataink legvégső értelme tárul fel előttünk.
És Jézus szóla:
-Mi?

94. oldal, Alexandra, 2006.

sztimi53>!

A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül olyan sötét van, hogy nem lehet olvasni.

160. oldal, Alexandra, 2006.

sztimi53>!

Az opera az, amikor egy fickót hátbaszúrnak, és az nem vérzik, hanem énekel.

88. oldal, Alexandra, 2006.

sztimi53>!

Szerintem nincs semmi ahhoz fogható, mint amikor az ember egy jó könyvvel bújik ágyba. Vagy egy barátjával, aki már olvasott könyvet.

66. oldal, Alexandra, 2006.

sztimi53>!

A nagyanyám nagyon kemény asszony volt. Három férjet temetett el. Kettő közülük csak szundikált.

172. oldal, Alexandra, 2006.