Salamon Gábor (szerk.) · Zalotay Melinda (szerk.)

Állítsátok ​meg a világot! Ki akarok szállni. / Stop the World! I Want to Get Off 89 csillagozás

Salamon Gábor – Zalotay Melinda (szerk.): Állítsátok meg a világot! Ki akarok szállni. / Stop the World! I Want to Get Off

Szórakoztató idézetek a világból magyar és angol nyelven.
„A nukleáris láncreakció feltalálása semmivel sem kell hogy közelebb vigye az emberiséget a pusztuláshoz, mint a gyufa feltalálása.” (Albert Einstein)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kétnyelvű humoros könyvek

Cartaphilus, Budapest, 2002
206 oldal · ISBN: 9639303461 · Fordította: Salamon Gábor, Zalotay Melinda · Illusztrálta: Erdély Dániel
Biográf, Budapest, 1997
208 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639051233 · Fordította: Salamon Gábor, Zalotay Melinda · Illusztrálta: Erdély Dániel
Biográf, Budapest, 1995
208 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637943854 · Fordította: Salamon Gábor, Zalotay Melinda · Illusztrálta: Erdély Dániel

Hamlet · J. R. R. Tolkien · őrült · Stanley Kubrick · politikus · prostituált · tudós · Woody Allen · David Lloyd George · gengszter · indián · Thomas Edison

világűr

Lali P>!

Én nem vagyok olyan jó angolból, de a fordítások valószínűleg nagyon jók, mert rengeteget röhögtem rajta.
Időnként újra a kezembe kerül és még mindig jó. :-)

skrinyar_fanni P>!

Találó cím! Én is sokszor éreztem olvasás közben, hogy úr isten valaki állítsa meg a világot és mentsen ki innen. :D
Rengetegszer csak fogtam a fejem és az kérdezgettem, hogy „Miért?”.
Lefárasztott, lezsibbasztotta az agyam. De ugyanakkor nagyon jókat nevettem a könyvön.
Néha kicsit morbidnak találtam, de élveztem nagyon.

Mizantróp>!

Imádtam! Vicces volt, elgondolkodtatott, néha még el is szomorított, és biztos vagyok benne, hogy sokszor elő fogom még venni. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Elég sokszínű ahhoz, hogy mindenki megtalálja benne a számára legszívhezszólóbb idézeteket.

kissakos I>!

„Egy műveletlen ember számára nagyon hasznos idézetgyűjtemények olvasása”-lehet nem pontos az dézet, de amikor egyszer a WC-n ülve ebben akönyvben ezt olvastam..na inkább nem írom le a sztori végét…

TribeBubu>!

Ne féljünk nagyot lépni, ha ez tűnik szükségesnek. Két kis ugrással nem jutunk át a szakadékon.

6. oldal, 1. fejezet — A világ gondolása — avagy a tengelykörüli bolygásról és a földkérdésről általában (Biográf, 1996)

Kapcsolódó szócikkek: David Lloyd George
madárka>!

Ha nem vagy képes jól csinálni, legalább próbáld meg élvezni, hogy rosszul csinálod.
(Asleigh Brilliant amerikai író)

B_Tünde P>!

A zenészek nem mennek nyugdíjba; egyszerűen abbahagyják, ha már nincs bennük több zene.
Louis Armstrong amerikai dzsesszzenész

127. oldal, 18. fejezet (Biográf,1992)

Kapcsolódó szócikkek: Louis Armstrong
madárka>!

Rá kell ébrednünk, hogy éppoly mélységesen félünk élni és szeretni, mint meghalni.
(R. D. Laing skót-angol pszichiáter, író, költő)

Kapcsolódó szócikkek: élet · halál · Ronald David Laing · szeretet
TribeBubu>!

Gondoltak már arra, hogy ha Edison nem lett volna, gyertyafénynél néznénk tévét?

37. oldal, 5. fejezet — Tudósírások önpuszifélben — (kit hogyan találmány?) és mégse mozog a nagykutató? (Biográf, 1996)

Kapcsolódó szócikkek: gyertya · televízió · Thomas Edison
madárka>!

Egyszer kidobtak egy elmegyógyintézetből, mert a többi beteg depressziós lett tőlem.
(Oscar Levant amerikai zongorista, színész)

Carmilla >!

Working yourself to death is the only socially acceptable form of suicide.
Az öngyilkosság egyetlen társadalmilag elfogadott formája az, ha halálra dolgozod magad.
    (Graffiti)

92. oldal (Mandátum, 1990)

Kapcsolódó szócikkek: öngyilkosság

Említett könyvek