Salacz Gábor (szerk.)

Newman-breviárium 0 csillagozás

Salacz Gábor (szerk.): Newman-breviárium Salacz Gábor (szerk.): Newman-breviárium Salacz Gábor (szerk.): Newman-breviárium Salacz Gábor (szerk.): Newman-breviárium

John ​Henry Newman (1801-1890), az angol katolicizmus büszkesége, a XIX. század egyik legnagyobb vallásos gondolkodója; mint konvertita az angol katolikus megújulás vezéralakja, s mint író, kora prózairodalmának mítikus személyisége.

Anglikán lelkészként 1845-ben felvételét kéri a Katolikus Egyházba. Két évvel később pappá szentelik, majd beszédei, írásai és apostoli tevékenysége nyomán XIII. Leó pápa 1879-ben bíborosi rangra emeli. Érdeklődési köre kierjed a teológia és a humán tudományok számos ágazatára: foglalkozik filozófiával, patrisztikával, dogmatikával, erkölcstannal, exegézissel, pedagógiával és történelemmel. Gondolatai kifejezésére a legkülönbözőbb irodalmi műfajokat használja fel: beszédeket, traktátusokat, verseket, sőt regényeket ír. Számos irodalmi műve, néhány himnusza és imádsága ma is része a katolikus és az anglikán egyház lelki és liturgikus örökségének.

Könyvünk válogatás Newman bíboros negyvenhárom kötetnyi irodalmi munkásságából: találhatunk… (tovább)

Szent István Társulat, Budapest, 2002
440 oldal · keménytáblás · ISBN: 963361287X