Alice ​Csodaországban 86 csillagozás

Sakura Kinoshita: Alice Csodaországban

Alice, a kedves kisiskolás lány a Fehér Nyúl után eredve Csodaországban találja magát. Olyan világba jut, ahol a párbeszédek nélkülözik az ésszerűséget és a logika mit sem számít. Alice hol icipicivé zsugorodik, hol óriássá válik.

Minduntalan furcsa alakok bukkannak fel körülötte, és kínosabbnál kínosabb helyzetekbe kerül…

Fumax, Budapest, 2010
80 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639861305 · Fordította: Nikolényi Gergely

Cheshire Cat · Április Bolondja · Ál-teknős · Alice

Csodaország

AniTiger P>!
Sakura Kinoshita: Alice Csodaországban

Úgy néz ki, hogy aki egyszer beleszeret a mangákba, örökké imádni fogja őket. Nem bánom, hogy megvettem ezt a mangát, mert imádom az Alice Csodaországban feldolgozásokat, és egyszerűen szuperül sikerült ez a rövidke kötet. A történet az eredeti, de a karaktereknek rajzolt mimikák totál feldobják ezt a butácska is álommesét.
A kötet különlegessége az volt számomra, hogy Alice minden fejezetben máshogy nézett ki! Sajnálom, hogy a folytatásához nem készült manga…

Kedvenc részem: A kalapos éneklésénél kifeküdtem!

Fumax, Budapest, 2010
80 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639861305 · Fordította: Nikolényi Gergely
Skeletrino>!
Sakura Kinoshita: Alice Csodaországban

Szerintem …. leginkább cuki volt. Semmi újat nem hozott, viszont a lényegét és az eredeti történéseket megtartotta. A rajzok szépek, színesek. Remélem Sakura Kinoshitanak van saját megvalósításra váró, vagy esetleg már megvalósított manga ötlete, én szívesen olvasnám.

Banditaa P>!
Sakura Kinoshita: Alice Csodaországban

Nem vagyok manga fogyasztó, ezt is pusztán azért vettem meg, mert Alice (és mert olcsó volt a Könyvfesztiválon…). Nem mondom, hogy rossz volt, helyenként kifejezetten cuki volt, de kb. ennyi. Amit vártam volna, hogy elszakad az eredeti illusztrációktól a szerző/rajzoló, ehhez képest kihangsúlyozta, hogy sokszor az első kiadásos illusztrációk vagy a számítógépes játékok ihlették… Ami eléggé kiábrándító, pont az vártam volna, hogy ez valami egyedi és új lesz. Hát nem.

caledonia_konyvvara P>!
Sakura Kinoshita: Alice Csodaországban

Az alacsony értékelési százaléka ellenére nekem nagyon tetszett. spoiler A rajzok aranyosak voltak, főleg a vicces fejek, és a cica is nagyon aranyosra, na meg kellőképpen „ijesztőre”, agyalágyulttá sikeredett. ^^ Amit nagyon furcsálltam az Alice haja színének és kinézetének váltakozása, de egyáltalán nem volt ez rossz ötlet, csal furcsa. A nyuszi és a cicus lett az abszolút kedvencem ebben a mangában. *-*

danlin>!
Sakura Kinoshita: Alice Csodaországban

Kicsit régen olvastam már az eredetit, de most meghozta a kedvem hozzá. A grafika aranyos volt, a történet nagy vonalakban egyezett, bár úgy érzem voltak eltérések. Ami a hátránya, hogy kicsit rövid, és néha mintha megszakította volna a történetet.

Kicsibogár>!
Sakura Kinoshita: Alice Csodaországban

Elő fogom venni az eredeti sztorit is, de a képregény is nagyon aranyos. Nehezen rázódtam bele a fordított irányú olvasásba, de a rajzok mindenért kárpótoltak.

schesztiஐ>!
Sakura Kinoshita: Alice Csodaországban

Már régóta szemeztem vele, és nagyon-nagyon örülök, hogy végre megvettem! Annyira eszméletlen szépek a rajzok!!!! Ha eddig csak kicsit fájt a szívem, hogy én nem tudok rajzolni, hát most majd megszakad! :( :)
Szeretem Alice nagyon furcsa, vicces és helyenként morbid történetét, és azt kell mondjam, kifejezetten jól áll neki manga verzió! :)
Nagyon kis vékonyka, de elég aprólékosan rajzolt, így nem volt a történettel hiányérzetem.
És nagyon jók a végén a skiccek! :)

Lilla_Miko>!
Sakura Kinoshita: Alice Csodaországban

Alice karaktere végigkíséri az életemet, szerintem nincs olyan ember a világon, aki ne hallott volna róla. Bár nem emlékszem, hogy elolvastam-e az eredeti mesét spoiler, de nagyjából tudtam egy-két dolgot. Ami nagyon tetszett, az a rajzolás. Bár fura volt mindig másként látni Alice-t, akkor is magával ragadott. Mindenképpen elolvasom az eredetit, és tervben vannak a filmek is. :)
Ami nem tetszett, hogy nagyon rövid volt. Szívesen olvastam volna hosszabban.

mary_chan>!
Sakura Kinoshita: Alice Csodaországban

Aranyosan visszaadta a könyv történetét. Szépek voltak a rajzok és ötletes a fejezetenkénti kinézetváltás, bár én az eredeti Alice-szel is meg lettem volna elégedve.. Persze nagyon szépen meg volt rajzolva Alice és a ruhái is tetszettek. Jó volt újra feleleveníteni a történetet. Már sok minden kiesett. Kicsit rövidre sikeredett, sajnos. Tovább is olvastam volna. Akár a Tükörországos részt is. Akik nem szeretnék elolvasni Alice fura meséjét,annak ezzel érdemes próbálkoznia.

Molymacska >!
Sakura Kinoshita: Alice Csodaországban

Alice mint történet nem tetszett a könyvben sem, de így képregényben talán elviselhető lett, mert a bohóságok, a logikátlan egymás utáni képek itt valahogy inkább kellemesek, mint a könyvben Alice (a könyvbéli) illusztrációjához képest ez a manga hihetetlenül szépre sikerült, olyan, amit szívesen vesz kezébe az ember.

Sheska P>!

Nahát, macskát már láttam vigyorgás nélkül, de vigyorgást macska nélkül még nem. ☺

Kapcsolódó szócikkek: Cheshire Cat · Csodaország · macska
Sheska P>!

Igyál egy kis bort. – kínálta nyájasan az Április Bolondja.
Nincs is bor. – szólt Alice.
Nincs bizony. – mondta Április Bolondja.

Kapcsolódó szócikkek: Április Bolondja · Csodaország
BallaNóci>!

– Hé, vááárj! Hé, nem hallod, te túlbuzgó nyúúúl?!

BallaNóci>!

Vajon milyen könyvet olvas a nővérkém?

BallaNóci>!

Ha jól sejtem, ez nem egy malac külsejű kisbaba, hanem egy kisbaba külsejű malac…

BallaNóci>!

– […] És miket tanultatok?
– Hát… Például végzetre emelni, gyíkot vonni, meg persze körténelmet, zöldrajzot, angolnát…

Kapcsolódó szócikkek: Ál-teknős · Alice