Hol ​rontom el? 10 csillagozás

A boldog párkapcsolatok pszichológiája
Sákovics Diana: Hol rontom el?

Hol ​rontom el? – kérdezzük magunktól számtalanszor, míg hiába várjuk az igazit és vele a boldogságot. Nyíltan, titkon vagy épp csalódásoktól elbátortalanodva, de valamennyien szerelemre, bizalomra, közelségre áhítozunk: egy testi-lelki társra. A kérdés csupán az, hol keressük a másik felünket? És ha végre ráleltünk, hogyan tartsuk meg?
Aki azt hiszi, elég tétlenül várnia, hogy majdcsak megérkezik a királyfi fehér lovon, vagy ha már megtörtént a csoda, és úgy érzi, megtalálta élete szerelmét, akkor már nyugodtan hátradőlhet, nagyon téved. Sákovics Diana szórakoztató és tudományosan megalapozott könyvéből kiderül, hogy a boldog és tartós párkapcsolatért bizony meg kell dolgozni. A pszichológus az online társkereséstől a véletlen találkozásokon át a régimódi ismerkedésig, az első randevútól az első csókon át az első szeretkezésig, majd azon túl, az együttélésig és a házasságig mindent sorra vesz, ami csak megtörténhet egy párkapcsolatban. És utána. Mert bármilyen fájdalmas is,… (tovább)

Jaffa, Budapest, 2017
Jaffa, Budapest, 2017

dagikám>!

Sákovics Diana: Hol rontom el? A boldog párkapcsolatok pszichológiája

Hasznos önismereti könyv,sok mindenben magamra ismertem. Az ilyen ìràsokban nagyon tudom dìjazni,ha sok statisztikai adatokat,èrdekessègeket sorakoztatnak fel. Ilyenkor èrzem azt,hogy nem vagyok egyedül a problèmàmmal. Külön tetszett,hogy semmi körìtèsről nem volt szò,hanem logikus magyaràzatokat adott az ìrònő. Igyekszem a jövőben ezekhez alkalmazkodni ès majd kiderül milyen sikerrel.

bzsofia24>!

Sákovics Diana: Hol rontom el? A boldog párkapcsolatok pszichológiája

Nem volt rossz kis önismereti könyv a párkapcsolatok működéséről, de nem is tudom azt mondani, hogy sokat tanultam volna belőle. Bár az önsegítő könyvekkel úgy vagyok, ha csak 1 mondatot is tanulok belőle, már megérte megvenni. A könyv minden párkapcsolati témát körbejár, egészen a megismerkedéstől a válásig, és ezekre adott reakcióinkról, boldogságról, vitázásról, szakítás túléléséről. Engem mondjuk a sok statisztika és kutatás zavart benne, de az értékeléseket olvasva, van, aki pont ezt szerette benne.
Összességében nem volt rossz, főleg, hogy magyar írónő írta és tényleg jól fel van építve, de nem szabad túl nagy elvárásokat támasztani vele szemben.

Tomi_Páldi>!

Sákovics Diana: Hol rontom el? A boldog párkapcsolatok pszichológiája

Szerintem megéri elolvasni ezt a konyvet nagyon is. Számomra sok mindenben felnyitotta a szemem, voltak dolgok amit amugy is tudtam vagy gondoltam de voltak megint csak olyan dolgok, elethelyzetek amikor jo volt szakkepzett emberek velemenyeit elolvasni, hogy Ok hogyan reagaltak az adott szituacioban. Mindenkeppen ajanlani tudom ezt a konyvet, attol fuggetlenul hogy valakinek most epp jo vagy rossz a parkapcsolata, egyaltalan akar hogy parkapcsolatban el-e vagy sem.

Szívecske>!

Az oxitocin a vazopresszinnel kiegészülve felelős a szex utáni nyugalom, a biztonságérzet, a megnövekedett bizalom és intimitás érzéséért, amit a másik testi közelsége, becézése, a másikkal való törődés csak még tovább erősít. Ebből a megközelítésből tehát az utójáték a kötődést és az intimitást segíti elő, és ezzel párhuzamosan szerepe van a félrelépések valószínűségének csökkentésében is.

Szívecske>!

Az első együttlétet tehát számos dolog motiválhatja, de az szinte biztos, hogy izgalmas élménynek éljük meg. Nem véletlenül. Genetikailag vagyunk ugyanis arra huzalozva, hogy az új mindig vonzó, mindig izgató legyen. Részben ezért is szexelünk annyival többet a kapcsolatok elején, ez adja az alapját a pornófüggőség kialakulásának, és ezért van az, hogy az ember, akit a hosszú távú kapcsolatában már rég nem érdekel annyira a szex, egy új partnerrel szenvedélyes szeretővé változik.

Szívecske>!

Ha szex közben arra figyel valaki, hogy néz ki, ha szégyenkezik a melle, a hasa, a combja vagy bármi miatt, akkor nagyon nehéz élveznie, különösen nehéz orgazmust elérnie. Szex közben azokra az érzésekre érdemes koncentrálni, amelyeket abban a pillanatban a testünkön, a testünkben érzünk.

Szívecske>!

A magány szubjektív dolog, azt takarja, hogy aktuális emberi kapcsolataink mennyiségben és/vagy minőségben eltérnek a számunkra szükségestől, ideálistól. Párkapcsolatainkban is élhetünk tehát magányosan. Az olyan párkapcsolatok, amelyekben sok a konfliktus, de kevés a pozitív érzelem, támogatás, közelség, rosszat tesznek az egészségünknek – még a válásnál is rosszabbat –, míg a jó, meleg, intimitást is kielégítő párkapcsolatok védőhatással vannak ránk.

KincsemZsu>!

Az evolúciónak tehát nemcsak univerzális hatásai vannak, de a rasszunk, kultúránk, családi hátterünk közvetítésével szubjektívvé is teszi, hogy kinek mi a vonzó.

KincsemZsu>!

Az ismerősség ugyanis vonzó.

KincsemZsu>!

A számos választási lehetőség felébreszti bennünk a rutinos fogyasztót, azt, aki hiába talál olyasvalakit, aki tetszik neki, nehezen engedi el a lehetőséget, hogy van még jobb, hogy tovább kell menni, hogy keresni kell az újabb és újabb lehetőségeket. Ez a viselkedés pedig gyakran attól foszt meg minket, hogy alaposabban megismerjük a másikat.

KincsemZsu>!

El kell fogadnunk a bizonytalanságot, azt, hogy a másik önálló, különálló személy, saját gondolatokkal és vágyakkal, akit soha nem ismerhetünk meg teljes mértékben. A monogám kapcsolatokban ugyanis azt hiszzük, megszereztük, megvan a másik, azt hisszük, szinte birtokoljuk, hogy hozzánk tartozik. Pedig mindig lesznek a lelkének olyan részei, amelyek rejtve maradnak előttünk.