Kutyák ​és ormányos bogarak (Hát (m)ilyenek az állatok? 1.) 3 csillagozás

Sajdik Ferenc: Kutyák és ormányos bogarak

Hát (m)ilyenek az állatok? Sajdik Ferenc sorozata az állatokról és rólunk, emberekről szól, iróniával és szeretetteljes humorral. Első kötetünk a Kutyák és ormányos bogarak titkos életébe enged bepillantást és lehetővé teszi, hogy félelem nélkül, szeretettel közeledjünk kicsi vagy éppen nagyobb barátainkhoz. Sajdik Ferenc Hát (m)ilyenek az állatok című komikus alkotását már ismerhetjük a televízió-képernyőről, most a Holnap Kiadó gondozásában könyv formájában is elérhetővé tesszük.

Holnap, Budapest, 2017
84 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633491782 · Illusztrálta: Sajdik Ferenc

Gabye
Sajdik Ferenc: Kutyák és ormányos bogarak

A könyv első fele, ami a kutyákról szól, egész jól sikerült, bár néha erőltetettnek éreztem a humort. A második fele viszont, ami elvileg az ormányos bogarakat mutatta volna be, kicsit félrecsúszott. Róluk alig tudtunk meg valamit, ellenben volt szó túrázásról, városlakókról és egyéb dolgokról.
Nem igazán fogott meg, egyébként is a Sajdik illusztrációk miatt vettem kézbe. Ő hozta a tőle megszokott színvonalat, azzal elégedett is vagyok, de a könyv tartalmi részével már nem annyira.

dianna76 P
Sajdik Ferenc: Kutyák és ormányos bogarak

A könyv kutyákról szóló része nem volt rossz. Kitért a szerző a kutyatulajdonságokra, és persze a gazdik kutyatartási szokása is különböző lehet. Tetszett a humoros megközelítése az egész témának.
A bogaras ismertetőnél kicsit elkalandozott a szerző, és belement az erdei létbe, orvvadászatba, túrázásba. Ezt nem is igazán értettem. A szöveg itt is bővelkedett a gúnyos humorban.
Az illusztrációk stílusa nem volt idegen, hiszen ki ne ismerné a Pom Pom meséket. Ezek a kuszának mondható rajzok, mindig is tetszettek.
Egyszer elolvastam ezt a könyvet, de nem gondolnám, hogy bármikor kedvet kapnék hozzá újra.

Holnap, Budapest, 2017
84 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633491782 · Illusztrálta: Sajdik Ferenc