Papírhajók 5 csillagozás

Sági Veronika: Papírhajók Sági Veronika: Papírhajók

Elgondolkodtató történetek életről, halálról, a változásokhoz való viszonyulásról. Mese, fikció és egy csipetnyi fekete humor segít bemutatni az emberi jellem sokszínűségét.

Publio, Győr, 2018
puhatáblás · ISBN: 9786155340451
Publio, 2015

Sági Veronika: Papírhajók

Alapjában véve tetszett (ez szerintem az idézetek mennyiségéből is látszik…), rengeteg fontos dolgot lehet belőle megtanulni. Olvasás közben sokat filozofáltam én is az életről, hiszen leginkább ezzel foglalkozott maga a könyv is. Különböző élettörténeteket mutatott be, különböző életfelfogásokat. Rengeteg jó dolog van benne, és tényleg elgondolkodtatott.
Egyedül a novellák/elbeszélések sorrendjén változtatnék, de egyébként hatalmas gratula!

– Mi vár az ajtón túl?
– Nem tudom, de bizonyára szép hely – kacsintott a Halál. – Még senki sem jött vissza panaszt tenni.

Protekció

nettikeee P>!

– Az órát megszabták, de a percet én választom. Hirtelen történik, meg sem érzed majd – mondta a Halál.
– Csak ne a retyón, az olyan ciki!

Protekció

nettikeee P>!

– De hát a hajó alatt mégiscsak a víz uralkodik, nem lehet minden helyzetből győztesen kikerülni – vélekedett a fiú.
– Ahogy a valóságban sem – mondta a keresztanyja.

Papírhajók

nettikeee P>!

– Nekem jó így. Nem megyek sehova. Itt úr vagyok, máshol meg csak szolga lennék.
Megráztam a fejem.
– Szerintem nem te uralkodsz a hajón, hanem a hajó rajtad.
– Nézőpont kérdése – mondta, és kinevetett.

A süllyedő hajó

nettikeee P>!

– Na, most már nem kell minden reggel motorral vinnie az iskolába!
– Pedig az mennyire tetszett a gyerekeknek! – sajnálkozott a férfi. Az igazgatónővel a Harley Davidsonján érezte leginkább, hogy sikeresen meghonosította Szőlőskúton a lázadás eszméjét.

Az álmodó álma

Kapcsolódó szócikkek: Harley-Davidson
VargaZsuuzsii>!

Az igazán rejtélyes emberek önmaguk számára is rejtélyesek.

nettikeee P>!

Ha az embernek nincs gondja, idővel csinál magának: vagy a teste, vagy a lelke bedobja a törölközőt.

nettikeee P>!

Nem lehet úgy kihúzni az embereket a mocsárból, hogy te magad ne legyél sáros, és ha nincs időd megtisztulni, egyre mocskosabb leszel, míg végül rájössz, hogy ugyanabban a posványban rohadsz, mint ők.

nettikeee P>!

– Ne félj, nem lesz semmi bajom – mosolygott. – Különben meg nekem is van egy receptem a halhatatlanságra.
– Csakugyan?
– Mondj el egy írónak mindent, és örökké fogsz élni.