Kirrda (Kirrda 1.) 16 csillagozás

Sáfár Sándor: Kirrda

„Hallottam ​a média falon, hogy mi történt veletek. – csacsogott Nixana. – Láttam a roncsokat. Láttam a mentést. Hihetetlen, hogy egyben vagytok. Aggódtam érted nagyon. Meglátogattalak volna azonnal, de egy hatalmas felfedezés küszöbén vagyunk és nem tudtam elszakadni a melóból. Nem mondhatok róla túl sokat, de szerintem megtaláltuk az első idegen fajt. – mondta széles mosollyal. Tobion meghökkent. Mindig reménykedett benne, hogy léteznek más civilizált fajok is, és még az ő életében megtörténik a kapcsolatfelvétel, de most, hogy Nixana ezt mondta, valahogy olyan hihetetlennek tűnt.” Hogyan élhetnek egy távoli világ lakói? Szerethetnek? Örülhetnek? Félhetnek? Szenvedhetnek? Ezekre a kérdésekre keresi a választ Sáfár Sándor új regénye, melyben a főhős, Tobion Forranti kapitány életébe kaphatunk betekintést. Tanúi lehetünk, ahogy másokért teszi kockára az életét. Megismerhetjük tudós énjét. Megtapasztalhatjuk amikor csalódott. Vele örülhetünk amikor boldog. Vele sírhatunk amikor… (tovább)

Underground, Budapest
ISBN: 9786156164391

BookTime>!
Sáfár Sándor: Kirrda

Vegyes érzéseim vannak a könyvvel kapcsolatban. Tetszett az alapkoncepció és irtó kíváncsi voltam annak ellenére is, hogy a Sci-fi halmozottan nem az én műfajom, pedig hatalmas Star Wars rajongó vagyok :D Viszont sajnos a kíváncsiságom kielégítetlen maradt, mert a könyv nem tudta azt hozni, amit elvártam volna tőle. Rengeteg helyesírási és történetvezetési hibát véltem felfedezni benne.

Az író sokszor sokkolt a mindenféle technikai újítással és nem egy alkalommal vesztem el a részletekben. Azt tapasztaltam, hogy az író próbált létrehozni egy olyan világot, ami tökéletes, tökéletes szereplőkkel, ami kissé monotonná tette a történetet számomra. A fellépő problémákat sem éreztem olyan súlyosnak és nem sikerült izguljak a szereplők iránt sem annyira, mert tudtam, hogy úgyis biztosan semmi bajuk nem esik. A vége viszont felkeltette az érdeklődésem és kíváncsi vagyok, hogy az író abból a kötetből mit hoz majd ki.

Összegezve azt tudom elmondani, hogy ez a történet nagyon kezdetleges, nagyon érződik rajta, hogy első kötetes szerzővel van dolgunk, de úgy vélem egy alapos átdolgozással, egy keménykezű szerkesztővel egy fantasztikus történetet ki lehet hozni ebből :D

Géczi_Viktória I>!
Sáfár Sándor: Kirrda

Egy nyereményjátékon nyertem meg a könyvet, s bár nem a fő kedvenc irányvonalam a sci-fi, de nagyon érdekessé tette az a tény, hogy Sáfár Sándor nem csupán egy regényt írt, de egy hazai sci-fi univerzum alapjait rakta le, amibe aztán több író, saját kötetekkel csatlakozott. És ez olyan jó! Hazai vonatkozásban ritka szép sikertörténet.

A történet pedig minden hibája ellenére nagyon szerethető, szimpatikus karakterekkel, néhány váratlan eseménnyel és pár bátor húzással. Imádtam! A következő olvasmányom a folytatása lesz!

Faragó_Krisztián>!
Sáfár Sándor: Kirrda

A 80-as évek klasszikus sci-fijét idéző történet egy elsőkönyves, amatőr író tollából. A történet egy jó indítása egy önállóan működő, alternatív univerzumnak. Nem túl gyakori kezdeményezés, hogy ebbe a világba beengedi az író társszerzők műveit is, ezeket is érdemes elolvasni. A történet pozitív (ami ritkaság számba megy), a szereplők szerethetők. A történet szerethető. Vannak hibái. Aránytalanságok a történeten belül, szerkesztési, helyesírási problémák is. Ezzel együtt is született már kiegészítés és folytatás a történethez, amely következetesen viszi a főszereplőket végig az eseményeken. Várom a folytatást.

Nemeth_Ervin>!
Sáfár Sándor: Kirrda

Ez egy szuper könyv, ami teljesen új univerzumot teremt a sci-fi univerzumok körében.

Kirrda sorozat · Összehasonlítás