Citrus ​1. (Citrus 1.) 27 csillagozás

Saburouta: Citrus 1.

For fans of Girl Friends and Strawberry Panic comes a breathtaking new yuri series!

Yuzuko Aihara, a high school girl whose main interests are fashion, friends and having fun, is about to get a reality check. Due to her mom’s remarriage, Yuzu has transfered to a new, all-girls school that is extemely strict. Her real education is about to begin.

From Day One, happy-go-lucky Yuzu makes enemies, namely the beautiful yet stern Student Council President Mei. So what happens when a dejected Yuzu returns home and discovers the shock of her life: that Mei is actually her new step-sister who has come to live with her? Even more surprising, when Mei catches Yuzu offguard and kisses her out of the blue, what does it all mean?

Eredeti cím: citrus 【シトラス】

Eredeti megjelenés éve: 2012

Seven Seas Entertainment, Los Angeles, 2014
168 oldal · ASIN: B07CRMQXHW · Fordította: Shannon Fay
Seven Seas Entertainment, Los Angeles, 2014
180 oldal · ISBN: 9781626921405 · ASIN: 1626921407 · Fordította: Catherine Ross

Molymacska>!
Saburouta: Citrus 1.

Kihívás miatt kezdtem bele, és nagyon érdekelt, hogy mégis mit tartogat. Aztán az első oldalakon elszörnyülködtem, hogy mennyire „középszer”
Mármint nem rossz, csak hát ugyanolyan, mint a shoujo, csak pasi nélkül :D Kicsit megdöbbentett, hogy úristen, ez is ilyen klisés lesz, és eddig tényleg az, de jövő még tartogathat meglepetéseket spoiler spoiler

szkrn>!
Saburouta: Citrus 1.

Nem igazán kedvelem azt a trope-ot, amire épít a manga, de az az igazság, hogy egy olyan dinamikát tett a két főszereplő közé, amiért meg élek-halok.
Mint románc, eléggé tucat, de valamiért mégis bedaráltam az első kötetet.

SayanKimblee>!
Saburouta: Citrus 1.

Imádom az ilyen sztorikat. Yuzu egy nagyon szerethető, szeleburdi karakter, telitalálat főszereplőnek. Mei már egy kicsit nehezebb eset. Nem nagyon tudtam még eldönteni róla, hogy szimpatikus-e számomra vagy sem, mert egészen bunkó, beképzelt módon tud viselkedni, azonban mentségére szóljon, hogy nem lehetett könnyű az élete. Egy leheletnyit kiszámítható az események menete, de maga a történet és a szereplők többsége is tetszik, és a mangakának jár a pacsi a rajzstílus miatt is! Gyönyörű a manga!

nypetra>!
Saburouta: Citrus 1.

Animét már láttam ilyen műfajban, most egy kihívás kapcsán gondoltam olvasok is ebben a témában. Nagyon tetszett a grafika és a szereplők is érdekesre sikerültek. Yuzu eleinte nem volt szimpatikus a túlzott szeleburdiságával, Mei-é viszont annál inkább, szimpatikusabb az ő karaktere számomra. Kíváncsi vagyok mit tartogat a többi kötet a múltját (és a jövőjét) illetően. ☺

Kyupirappa>!
Saburouta: Citrus 1.

Nem sűrűn szoktam olyan műveket olvasni, amiknek azonos neműek szerelme a fő témája, nem az én célközönségem, viszont ennek a története megfogottspoiler. A rajzok is nagyon szépek, nem összecsapottak.
Az animét szerencsére még nem láttam, így minden teljesen új volt :D

Gigi016>!
Saburouta: Citrus 1.

Ez volt az első Yuri mangám, sokkal jobb volt mint vártam! :D

Kaname32>!
Saburouta: Citrus 1.

Első yuri élménynek nem volt rossz ez a manga, bár ez csak az első kötet de a sztori kicsit lassú a számomra ezért nem max csillagos. A yaoi mangák pörgősebbek pláne ami sorozat. >< Valahogy Mei karaktere kicsit túl komoly és unalmasra sikerült, Yuzu próbál javítani a lelkesedéssel és pörgésével de az se sokkal. Na hát ha a folytatásban jobb benyomást kelt majd bennem.

DeathQueen>!
Saburouta: Citrus 1.

Nagyon szép a grafikája a mangának. Maga az alaptörténet nekem egy kicsit sablonosnak tűnik (kövezzetek meg érte, ha akartok). Ettől eltekintve nem rossz manga. Bár az elején egy kicsit fura volt, hogy két lány érzelmeket táplál egymás iránt… :D Nem vagyok hozzászokva ehhez a műfajhoz. Yuzu nem lett a kedvencem idáig. Mei számomra még egyelőre teljesen homály. Ha nagyon trenírozom magam, akkor biztos, hogy nekiesek majd a folytatásnak, de egyelőre hanyagolom, mert még fel kell épülnöm pár képtől. Egyébként azért kapott nálam csak négy és fél csillagot, mert valami még hiányzik belőle. Legalábbis szerintem. Remélem ez majd idővel megváltozik.

Katicabogar9>!

Hello :)
Nos, elég érdekes kis mangának ígérkezik, kíváncsi vagyok, mi lesz még belőle. Nagyon szép grafikája van, bár az általam olvasott magyar fordításban nagyon zavaros párbeszédek voltak. Ki merem jelenteni, hogy egy-egy mondatnak talán nem is volt jelentősége, csak odaírták és én meg pislogtam rá. Ettől eltekintve, nem egy bonyolult sztori, de kikapcsolódásból olvasni szerintem megéri. A főszereplők közül Yuzu-chan még mindig nem nyerte el a tetszésem, akármennyire is próbálkozott, így elsőre nem fogott meg az ő karaktere. Mei-chan személyisége pedig még nagyon ingatag. Remélem a későbbiekben a jellemfejlődés során majd azt tudom mondani, hogy ez igen, ilyen karakter kell ebbe a mangába.
Amiről még nem beszéltem, a műfaja. Ritkán olvasnak az emberek yuri mangát, annak ellenére, hogy rengeteg, de rengeteg emberke van, aki a yaoi mangákért, doujinshikért oda és vissza van. Lényegesen kevesebb yuri manga van forgalomban magyar nyelven, ami picit szomorú.
Egy kihívásra olvastam ezt a mangát, megtetszett a gondolat. Talán ennélkül a kihívás nélkül az animével kezdtem volna. De, így legalább részletesebben megtudhatom, mi lesz ebből. Picit talán negatív hangvételűre sikerült ez a kritika…
Mindenképp folytatom majd. Örülök, hogy olashattam :)

beitghanima>!
Saburouta: Citrus 1.

Igazabol nem nagyon szoktam ezt a mufajt olvasni, de kellemesen csalodtam benne, hogy vegul milyen konyen ment az olvasas. A tortenet nem olyan „hu-de-nagy-valami” , de megsincs abrazolva unalmasnak. Barkivel megtortenhet manapsag ebben a mostani vilagban, hogy uj csaladot kapjon, testvereket, stb. De szerintem a szerzonek sikerult ugy osszehoznia a dolgokat, hogy ez ne legyen unalmas. A grafika is tetszik ennel a manganal, szep abrak es lenyegretoro :)

hajzer_antonia>!

Whaddya mean “if you touched her”?! What am I thinking?!

Chapter 2

Citrus sorozat · Összehasonlítás