Botrányos ​bajkeverők (A herceg emberei 2.) 38 csillagozás

Sabrina Jeffries: Botrányos bajkeverők

Victor ​Cale élete gyökeres fordulatot vesz, amikor kiderül, hogy rokonságban áll Lyons hercegével. A férfi hiába próbál beilleszkedni a londoni társaságba, egyre jobban unatkozik a nagy tétlenségben. Így hát örömmel veszi, amikor a Manton Nyomozóiroda megbízásából Edinburghba utazhat, hogy egy gazdag báró leendő menyasszonya után nyomozzon.

Mindez egyszerű feladatnak tűnik, amíg a rejtélyes nőről ki nem derül, hogy valójában Victor felesége, aki tíz évvel ezelőtt nyomtalanul eltűnt, miután elkészítette a holland királyi ékszerek másolatát, és a tettestársaival ellopta az eredetiket. A férfi azóta sem tudott túljutni ezen az áruláson, és most kapva kap az alkalmon, hogy végre bosszút álljon. A felesége azonban többé már nem az a szelíd, jámbor lány, akinek egykor látta, ráadásul váltig állítja, hogy Victor hagyta el őt, és a férfi tulajdonította el a gyémántokat. Miközben a két fiatal megpróbálja összeilleszteni a múlt darabkáit, a szunnyadó szenvedély újra feléled… (tovább)

Eredeti mű: Sabrina Jeffries: When the Rogue Returns

288 oldal · ISBN: 9789634521389 · Fordította: Ligeti Lujza

Victor Cale

Mrs_Curran_Lennart P
Sabrina Jeffries: Botrányos bajkeverők

Nem gondoltam volna, hogy ennyire izgalmas lesz ez a történet, a végére teljesen átment krimibe. Bár az első rész után úgy gondoltam, hogy Tristan vagy Dom következik, de a herceg unokatestvére, Victor életéről kaptunk egy történetet. Tíz éve veszítette szem elöl fiatal feleségét, és most meglepődve tapasztalja, hogy a nő álnéven él Skóciában. Mindkettőjüket az asszony nővére és annak férje csapta be, de még ennek tudatában sem bíznak eléggé egymásban.
A mellékszereplők közül Rupertet bírtam a legjobban, a 22 éves báró csak a tudományhoz ért, szegény kicsit ügyefogyott a nőkkel kapcsolatban. Szerintem aranyos volt. A végére persze minden tisztázódik, ahogy minden romantikus regényben szokás.

Sabrina Jeffries: Botrányos bajkeverők

Hogy én mennyire imádom a második esély történeteket!
Nagyon szerethető, nagyon bájos, nagyon olvasmányos folytatás volt ez, az egyetlen problémám, hogy a kétharmadától kissé leült a történet. Ahhoz képest, hogy az első pár fejezet csak úgy pörgött, és alig vártam, hogy Victor és Isa szócsatái miatt izzanak a lapok, kaptam egy viszonylag gyors lefolyású, bonyodalommentes (újra) egymásra találást. Ami a maga módján jó is volt, csak hát… némi izgalmat elbírt volna még a történet.
A Rupert-Miss Gordon mellékszálon viszont jókat mosolyogtam, remélhetőleg Lady Lochlaw azóta már elégedetten dől hátra a fotelben. ;)
Várom a folytatásokat!

B_Vivien_Kitti P

Nekem tetszett ez a rész is. *-* ♥
Igaz, hogy az előző talán egy kicsivel jobb volt, de itt teljesen más alapanyaggal dolgozott az írónő.
Itt nem az új szerelem érzelmeivebe vezet be, Hanem már egy régi, évekre visszamenő, botrányos és bonyolult kapcsolatot tár elénk.
Alapvetően nem szeretem a félreértéseken alapuló történeteket, de itt működött ez a dolog.
Victor és a felesége között nagyon jól működik a kémia.viszont kellett nekik ez a néhány év spoiler. Mind a ketten csak erősebbek és tapasztaltabbak lettek,ami jót tett nekik és a kapcsolatuknak,. Forró, szenvedélyes, néha megmosolyogtató részeket kaptunk, ugyanakkor van benne egy kis csavar, izgalom, hogy ne legyen lapos a történet.
Ajánlom *-* !!

Trice29 P
Sabrina Jeffries: Botrányos bajkeverők

Továbbra is nagyon tetszik a sorozat. Itt is megkaptam a jó könyvhöz szükséges kellékeket. Talán a főszereplők egy kicsit kevésbé tetszettek, mint az előző részben. Tristan egyre érdekesebb személyiség lesz, nagyon várom az Ő történetét!

felícia97
Sabrina Jeffries: Botrányos bajkeverők

Be kell vallanom egy picit csalódott vagyok most.Az előző rész úgy látszik nekem kicsit magasra tetette a lécet,amit a Botrányos bajkeverők végül nem tudott megugrani.Talán pont ez volt a baj,hogy nagyok voltak az elvárásaim,és ahhoz képest nem egészen azt kaptam amit vártam.Félre értés ne essék ,egyáltalán nem volt rossz vagy élvezhetetlen a történet,mert ha ilyet állítanék az nem lenne igaz,sőt igencsak nehezemre esett letenni,mégis ott van az a picurka de…Ahogy az első rész esetében azt éreztem hogy néhány fejezet után teljesen beleszerettem a történetbe,itt sajnos néhány fejezet után elkapott az az érzés hogy ez nekem nem lesz az igazi.És ez nem kimondottan a könyv hibája hanem az enyém,mert valahogy képtelen voltam igazán azonosulni a főszereplőinkkel,és számomra ez okozta igazából a problémát.Mind Isa,mind Victor kedvelhető volt a hibáik ellenére is,de valami nekem hiányzott belőlük,ami miatt igazán szimpatizáltam volna velük,és mivel a korábbi kötetben ez meg volt ezért most nagyon hiányoltam.Nem éreztem ugyanazt a szenvedélyt és érzékiséget pedig a lehetőség adott volt,és vélhetően ez vetett kicsit vissza a lelkesedésemből,és mivel a főszereplők közötti dinamika komoly mozgató rugó egy történetben ezért nem tudom megadni a maximális csillagot.Ellenben ha ettől eltekintek más kifogásolni valóm nem igazán van.A cselekmény jól felépített, és izgalmas főleg a könyv elején és végén,vaamint nagyon jó ötletre épült amiért végig fenn tudta tartani az érdeklődésem.Isa-val és Victor-al kegyetlen játékot űzött a sors,és Isa aljas rokonai amikor mocskos cselszövéssel szétválasztották őket,de 10 év után lehetőséget kapnak mindketten hogy tisztázzák a múltat,miután Victor Skóciába utazik a Manton nyomozóiroda megbízásából,és meglepő módon megbízatásának nagyon is sok köze van az eltűnt feleségéhez.Érthető volt mindkettejük motivációja,hiszen annyi félreértés állt közéjük,bár sokszor ahhoz képest hogy kezdetben mennyire fújtak egymásra(persze nyilván hamis értesülések alapján) hamar elgyengültek egymás iránt…Viszont plusz pont jár azért hogy nem lettek elkapkodva a dolgok,és még miután tisztázzák is a dolgokat,a bizalom nem jött egyszerre:mert ezért és egymás újra megismeréséért is bizony meg kellett dolgozniuk.Szép volt hogy minden szörnyűség ellenére a szívük mélyén igenis megőrizték korábbi érzéseiket,amik hamar nyilvánvalóvá válnak a nehézségek ellenére is.Isa-ban kedveltem hogy végre határozott és kemény nő lett a hiszékeny kislányból,aki kiáll magáért és nem hagyja befolyásolni magát.Nem egy jelenetnél büszke voltam rá,és tetszett ahogy kezelte a kialakult helyzeteket.Victor-ról már az első kötet óta tudtuk hogy nem volt könnyű élete,de ez itt még egyértelműbbé vált mennyit kellett szenvednie az évek folyamán.A helyében én is bosszúra vágytam volna.De szerencsére ez a megszállott vágya vezette el végül a vágyott igazságtételig és közben végre meg is kapja azt amire oly régóta vágyott,sőt talán egy picit még többet is.Szerethető párost alkottak Isa-val,és nagyon is megérdemelték a boldogságot,de mint már említettem a kapcsolatukból valami hiányzott nekem,ami miatt igazán közel került volna hozzám a történet.spoilerA mellékszereplőkre rátérve Isa nővérétől és férjétől nem egyszer kinyílt a bicska a zsebemben,de voltak akik ellensúlyozták az ő undorító természetüket:Rupert,Angus,Amalie és persze a végén a már ismert szereplők Dom és Tristan akiknek most csak még jobban várom a könyvét.Nem is kétséges hogy Tristan és Lady Zoe kettőse robbanni fog a következő részben. :D És az epilógusban a hercegi pár is tiszteletét tette még ha csak egy rövid jelenet erejéig is.Nem is szaporítom tovább a szót,örülök hogy rátaláltam erre a sorozatra és kíváncsian várom mit tartogat még Sabrina a tarsolyában a folytatásokat illetően. :)

anesz P
Sabrina Jeffries: Botrányos bajkeverők

Nagyon szerettem olvasni ezt a kötetet, nem is értem, miért halogattam eddig? A cím azért nem a főszereplőkre vonatkozott. A fő téma az ékszerkészítés, hamisítás és lopás volt, valós történelmi háttérrel. Kedvelem azokat a történeteket, ahol már férj és feleség a főszereplők. Itt is ez volt, és ez is bejött. A bizalom visszaszerzése rögös úton történik, nem megy minden egy-kettőre. Ismét skót helyszín, nagyon szeretik ezt az országot a történelmi romantikus írónők.
Összességében egy igen korrekt regényt olvashattam, nem ábrándultam ki a sorozatból, sőt!

Dórica
Sabrina Jeffries: Botrányos bajkeverők

Kellemes kikapcsolódás volt; épp, ahogy a műfajtól számítok erre. Olyan mennyiségű romantika, kavarás stb. volt benne, amennyi még nem túlzás. Egyedül egy dolgon nem tudtam felülemelkedni: spoiler

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P

A herceg emberei 2

Ez történet annyira jó volt, hogy sajnos nagyon hamar elfogyott. Imádtam! Imádtam! Imádtam, mint ninden S. J. könyvet.
Egy igazi második esély könyv, amellett, hogy izgalmas krimi is. Gonosz rokonok hamissága választotta el egymástól a friss házasokat és egy véletlen hozza össze őket újra 10 év után.
Ezalatt a régi kis egérke fiatalasszonyból, határozott hölgy válik, aki ügyesen helytáll az élet viharaiban. A férj is viharos éveket tudhat maga mögött. Egyformán mérgesek a másikra és nehezen adják bizalmukat, ahogy folyamatosan tisztázódnak a félreértések.
Imádtam a sziporkázó párbeszédeket, a kedves mellékszereplőket és a humoros helyzeteket.
Persze előkerültek a gonosz rokonok is és együtt izgultam a szereplőkkel, hogy kimásszanak a slamasztikából, és megszabaduljanak veszélyes hozzátartózóik ármánykodásaitól és fenyegetésétől.

miaow P
Sabrina Jeffries: Botrányos bajkeverők

Az első részhez képest kevésbé megkapó ez a történet, valahogy hiányoltam a nagy izgalmakat. Aranyos, szórakoztató, szerethető szereplőkkel, jó kis párbeszédekkel, de számomra cseppet kiszámíthatóan futott a szerelmi szál, több bonyodalmat s problémát vártam párunk előéletéből adódóan. Szóval könnyen emészthető olvasmány, de némi erősebb fűszerezést még igényelt volna. Na, majd a következő rész…, mert folytatni muszáj.

Odilia P
Sabrina Jeffries: Botrányos bajkeverők

Az eleje nekem kicsit nehezen indult, de összességében tetszett.

miaow P

– Nem értek a nőkhöz. Olyanok nekem, mintha idegen lények lennének. Még anyám is.
– Ó, öcsém – mondta Victor szárazon –, a világon minden férfi így érez! De mindannyian elevickélünk valahogy.

Kapcsolódó szócikkek: Victor Cale
Sippancs P

Anyám mindig azt mondja, hogy a nők azt a férfit szeretik, akit sok nő vesz körül.

12. fejezet

Sippancs P

Minden történetnek lehet jó befejezése, ha a főszereplők meg tudnak egyezni abban, hogyan mondják el a történteket.

18. fejezet

Sippancs P

– Az élet csupa őrültség. És csak azért, mert őrültségnek hangzik, nem jelenti azt, hogy nem így történt.

20. fejezet

A herceg emberei sorozat · Összehasonlítás