A ​szerelmes vikomt (A herceg emberei 4.) 17 csillagozás

Sabrina Jeffries: A szerelmes vikomt

Amikor Dominick Manton elveszíti az örökségét és a reményt, hogy a menyasszonya, Jane számára biztos jövőt nyújtson, megpróbál úgy véget vetni a jegyességnek, hogy a lány hírnevén ne essen csorba. Később az örökség mégis Domra száll, mivel bátyja özvegye, Nancy – Jane unokatestvére és közeli bizalmasa – nem szült utódot. Amikor Nancynek nyoma vész, Jane az egykori vőlegényét kéri meg, hogy kutassa fel. Dom tudja, hogy a múlt bűnei megbocsáthatatlanok – de most, hogy összefűzi őket a rejtély és a veszély, újraéleszthetik a régi szenvedélyt.

Eredeti megjelenés éve: 2015

General Press, Budapest, 2020
336 oldal · ISBN: 9789634523703 · Fordította: Harcsa Henrietta
General Press, Budapest, 2020
336 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634523697 · Fordította: Harcsa Henrietta

Jane Vernon

Betonka_Wass>!
Sabrina Jeffries: A szerelmes vikomt

Kicsit többet vártam Dominic történetétől. Illetve nem is többet, hanem valami mást. Volt kellő mennyiségű intrika a történetben, dúskált az érzelmekben – talán túlságosan is. Szép volt, jó volt, de nem lett kedvenc, mert azok a belső vívódások, melyek mindkét részről bőven elöntötték a történetet, nekem bizony néhol már unalmasak voltak és vontatottá tették.

bővebben: https://betonkabulija.blogspot.com/2020/09/sabrina-jeff…

– Sosem felejtettelek el. Egyetlen
napra, egyetlen órára, egyetlen pillanatra sem. Csak te voltál… mindig csak te. Mindent, amit
tettem, érted tettem, az ördögbe is! Senki másért!

miaow P>!

– Nagyon sok időre és erőfeszítésre van szükség, hogy az ember képes legyen megkülönböztetni a jókat a rosszaktól. De a jók igenis léteznek, csak tudni kell, hogy hol keresd őket.

Kapcsolódó szócikkek: Jane Vernon

…eltervezhetsz valamit,
de amint emberek is szükségesek a
megvalósításához, a legritkább
esetben alakulnak a dolgok
pontosan úgy, ahogy szeretnéd.

Elisabeth_Montagu>!

– Balga úriemberek, akiknek fogalmuk sincs arról, mi a jó nekik, nem kapnak búcsúcsókot …

Elisabeth_Montagu>!

– Az a lényeg, hogy bolond lettél volna, ha valamelyikükkel szemben engem választasz. Én
pedig elég éleslátó voltam ahhoz, hogy ezt felismerjem.

Elisabeth_Montagu>!

Valahányszor úgy döntesz, hogy nem feded fel előttem a titkaidat, Dom, úgy érzem, nem tartasz méltónak arra, hogy hallhassam őket.

Elisabeth_Montagu>!

– Tizenkét évvel ezelőtt te döntöttél arról, hogy mit érdemlek, és egyedül maradtam. Szóval,
ezúttal én fogom eldönteni, hogy mit érdemlek. – … – És én ezt érdemlem. Téged érdemellek.

Elisabeth_Montagu>!

– Ezért nem mentél utána később sem. Ezért nem kerested meg akkor sem, amikor
megtudtad az igazat. Mert attól tartottál, hogy ez az egész mindig is rólad, a te
hiányosságaidról szólt, nem pedig róla.

Elisabeth_Montagu>!

– De ha nem adsz esélyt az embereknek arra, hogy nemet mondjanak neked, sosem
tudhatod meg, hogy képesek lennének-e felnőni a feladathoz, vagy sem.