Schumacher 12 csillagozás

A Forma-1 legendás alakjának hiteles története
Sabine Kehm: Schumacher

Schumacher – A Forma-1 legendás alakjának hiteles története. Egy ember, aki uralja a Forma-1 világát. Ötszörös világbajnok, aki már szinte minden rekordot megdöntött. Mostanáig mégis titokzatos maradt mindannyiunk számára. Schumacher most először enged betekintést saját életébe, a Ferraritól a családig. Feltárja sikerei titkát és megmutatja a Forma-1 különlegességeit.
Michael Schumacher. Senki más.

Róla szól: Michael Schumacher

Litkey és Társa, Budapest, 2003
194 oldal · keménytáblás · ISBN: 9632107624 · Fordította: Lénárt Attila

Ruby_εïз IP>!

Sabine Kehm: Schumacher A Forma-1 legendás alakjának hiteles története

Mint versenyző, nekem sosem volt kedvencem. Nem is szerettem pályán belül. De mint ember, mint férj és családapa, egy roppantul kedves, önzetlen, vicces és elragadó ember.
Azokban az időkben, amikor még a Forma-1 volt a mindenem, szorosabb nyomonkövettem a pilóták életét, az övét is, tehát ez a könyv nem adott ismeretlen információkat, én ilyennek láttam őt pályán kívül. Nagyon szép képek vannak a végén, nekem különösen a családi fotók a kedvenceim.
Annyira hihetetlen, hogy évek óta nem tudunk semmi konkrétumot róla. Nem ezt érdemelte. Nagyon sajnálom. :'((

tschilla>!

Sabine Kehm: Schumacher A Forma-1 legendás alakjának hiteles története

Ez a kedvenc könyvem Schumiról. Emlékszem, mekkora álmom volt, hogy majd aláíratom vele…. évekig álldogáltam éjjel-nappal a szállodánál a Forma1-es hétvégéken, kimentem a reptérrel, rendőrök elől menekültünk, kordonon másztunk át a többiekkel :D…..aztán amikor ott álltam mellette, akkor teljesen kiment a fejemből, hogy nálam van a könyv, és egy füzetbe kértem aláírást, aztán meg lefoglalt fotózkodás, és már ment is…. De legalább volt indok, hogy ismét évekig kajtassak utána, hiszen a könyvet azt MUSZÁJ dedikáltatni, olyan nincs, hogy nem. És sikerült is, abban az évben, mikor utoljára járt Magyarországon. Olyan jó lenne, ha jönne még! :(

Sabine Kehm: Schumacher A Forma-1 legendás alakjának hiteles története

Nem tudok nem elfogult lenni Schumival, úgyhogy előre is bocsi az értékelésemért. Egyértelmű, hogy mint legnagyobb kedvencem 5 csillagot érdemel. Sokat vártam erre a könyvre, minden évben rajta volt a karácsonyi kívánságkérő listámon és tavaly végre meg is kaptam.
Talán ez az egyetlen Schumis könyv, aminél kicsit közelebbinek érzem magát Schumit, mégis csak egy olyan személy írta, aki rengeteget volt vele és nem egy olyan személy, aki „csak” videókból, interjúkból, újságcikkekből, versenykből írta meg a könyvet. Ez a könyv azért remek, mert végre nem csak arról van szó, hogy itt nyert, ott nyert, mit nyert, hanem magáról Schumiról az érzéseiről, az emberről is szól. A végén a képek lehettek volna jobbak, illetve talán sok volt a Forma-1-es kép, amin autók, bukósisakos emberek voltak, de nem volt benne érzelem, stb.
Olvastam volna még tovább a könyvet, de sajnos csak 2003-ig szól a történet. Szomorú volt olvasni, mikor arról írt, hogy mit fog csinálni, amikor visszavonul…
off

Szencsike P>!

Sabine Kehm: Schumacher A Forma-1 legendás alakjának hiteles története

Schumacher rajongóként nálam kiemelt kötet. Nem ad túl részletes leírásokat, szóval aki járatos ebben a világban az tudhatja, mi és hogyan van. De úgy érzem ez is kicsivel közelebb hozott az emberhez, aki a sisak alatt bújik meg.

blianhun>!

Sabine Kehm: Schumacher A Forma-1 legendás alakjának hiteles története

Kétségtelenül gyönyörű A/4-es fényképek, de a valós tartalom sokkal kevesebb volt.
Mélyebb, alaposabb (és talán objektívebb) életrajzot vártam. Így csak képeskönyv.

nicky_666>!

Sabine Kehm: Schumacher A Forma-1 legendás alakjának hiteles története

Michael Schumacher rajongójaként kötelező könyv. Gyönyörű képek vannak benne és statisztikák 2003-as évig. Nagyon jó kis életrajzi könyv.

BoneB P>!

„Ugyanolyan vagyok, mint bárki más, csak nagyon gyorsan tudok vezetni.”

63. oldal - Közkincs (Litkey és Társa Kiadó, 2003)

BoneB P>!

„…Ha azt látom, hogy a dolgok nem úgy mennek, ahogy kellene, az felébreszti bennem a küzdőszellemet, ami arra sarkall, hogy megoldjam a problémáimat.”

37. oldal - A Ferrari-csapat (Litkey és Társa Kiadó, 2003)

BoneB P>!

Azt hiszem, a szíve helyén egy ágaskodó paripa van.

38. oldal - A Ferrari-csapat (Litkey és Társa Kiadó, 2003)

BoneB P>!

Az élet olyan amilyen, el kell fogadnunk.

28. oldal - A Ferrari világbajnoka (Litkey és Társa Kiadó, 2003)