A ​hátam mögött 61 csillagozás

Sabine Durrant: A hátam mögött

„Ma ​reggel egy holttestre bukkantam. A rendőrség hamarosan letartóztat. Innentől kezdve darabokra hullik az életem.”

Gaby Mortimer televíziós műsorvezetőnő Londonban él a férjével és a kislányával. Sikeres, gazdag, elfoglalt ember, aki egyszerre próbál jó anya, szerető feleség és elismert riporter lenni. Egyik reggel egy női holttestet talál futás közben a parkban, és kihívja a rendőrséget. Nem telik el sok idő, és teljesen váratlanul őt kezdik el gyanúsítani a gyilkossággal. Vajon ki az ismeretlen áldozat? Miért van a megölt nő lakásán egy olyan számla, amelyet a műsorvezetőnő bankkártyájával fizettek ki? Véletlen vagy szándékos, hogy a meggyilkolt nő a fiatalkori Gabyra hasonlít? Mit titkol előtte a bébiszitter? És miért kell Gaby férjének hirtelen távoli üzleti útra utaznia ahelyett, hogy a felesége mellett maradna?
A nyomok egyre inkább a műsorvezetőnő ellen szólnak, és Gabynak rá kell jönnie: híres emberként ugyanúgy pillanatok alatt összeomolhat az élete, mint… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

Kulinária, Budapest, 2015
290 oldal · ISBN: 9789639905368 · Fordította: Miklya Anna
Kulinária, Budapest, 2013
300 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639905238 · Fordította: Miklya Anna

gazibla IP>!
Sabine Durrant: A hátam mögött

Az eleje kicsit nehezen indul be, de a végén a csattanó kárpótol mindenért. Jól kitalált történt meglepő befejezéssel. Nagyjából a 100. oldaltól kezdett el igazán érdekelni és ahogy haladtam előre egyre jobb és jobb lett. Jól megírt krimi. :)

szentesi_katalin P>!
Sabine Durrant: A hátam mögött

Nem volt rossz, a sztori jól ki lett találva. Fogalmam sem volt a bűnös kilétéről.
Jól össze volt kuszálva a dolog, ami csak a végén gubancolódott ki egy jó kis csattanóban.
Ami nem tetszett, az a sok blabla szöveg ami tök felesleges volt. Annyira részletezett, körbeírt, magyarázott meg dolgokat, hogy már kicsit idegesítő volt. Semmit nem tett hozzá a történethez, simán meglettem volna nélkülük is. Egyszer olvasós könyv.

bokrichard>!
Sabine Durrant: A hátam mögött

Könnyű, gyors kis krimi élmény, ami valahogy véletlenül került a látóterembe. Az ötlet nagyon jó, csak az elején a nehéz indulás, és a közben előforduló 1-2 üresjárat miatt nem a legkiválóbb kivitelezés. Tudtam mélyen legbelül, hogy Gaby ártatlan, de hogy ki követte el a gyilkosságot?? A végéig homályban van a megoldás, és ott meg jön a hanyattesős zárás… Ott áll nem marad a helyén! Nem a legjobb krimiélmény, de határozottan jobb néhány olyan könyvnél, ami nagyobb publicitást kapott.

smetalin>!
Sabine Durrant: A hátam mögött

A befejezése miatt kapott plusz egy csillagot! amíg eljutottam odáig, itt-ott voltak üres járatok. Nem lett szimpatikus Gaby, és az egész könyv róla szól, hogyan éli meg a holttestre bukkanásának buktatóit, plusz betekintést kaphatunk az életébe is.
Az írásmóddal nem volt problémám, nekem szimpatikus. A történet se mindennapi, mindenki gyanús egy ilyen fülszöveg alapján! viszont maradtak számomra nyitott kérdések, nem lett az összes szál elvarrva!

tunczo>!
Sabine Durrant: A hátam mögött

Jó kis könyv volt ez! :) Bár nem találtam ki, hogy ki volt a gyilkos, de volt egy-két dolog, amire már a legelején rájöttem. Sajnos nehéz a könyvről úgy írni, hogy ne leplezzek le fontos momentumokat a könyvből, így nem is teszem. Mindenképpen megéri elolvasni. Az eredeti cím (Under your skin) sokkal találóbb, mint a magyar fordítás.

Zsinus>!

Aztamindenit…. :O
Mindenre számítottam, de ilyen befejezésre nem. Szeretem a nyomozós sorozatokat, így gondoltam talán megpróbálkozok egy krimi olvasásával is. Eleinte nem igazán sikerült beszippantania, mivel nem a nyomozók szemszögéből lett megírva. A gyanúsított által pedig szinte alig kapunk információmorzsákat. Volt, amikor túl vontatottnak éreztem (ezért is van a fél csillag levonás), de így utólag ez is egy cseles húzás volt, hogy eltereljék a gyanúnkat. Bevallom a végéig mindenkire gondoltam, csak a valódi gyilkosra nem.
Ahogy az ajánlásban is szerepel: Minden adott, hogy az olvasó megfejtse, ki volt a tettes, de mégsem jön rá.

Kucsi>!
Sabine Durrant: A hátam mögött

Szenzációs regény. Olyan csajos krimi, könnyű, pici romantikával fűszerezve. De nem csak ettől különleges, hanem attól, hogy nem nyomozói/rendőri szemszögből előadott, hanem a felfedező tanú által és tényleg talányos mindvégig, majd a végén egy csavaros történet. Régen olvastam egy ennyire nem szokványos nagyon jól megírt krimit, ezért csak ajánlani tudom, amihez jó szórakozást kívánok.

iulinaer>!
Sabine Durrant: A hátam mögött

Egész jó lett volna ez a könyv – de valami hiányzott belőle. Nem mondhatnám, hogy hosszú a könyv, de mégis sok volt az unalmas, túlírt rész és a megfejtésre is időnek előtte rájöttem.
Nagyon régóta várt már olvasásra a várólistámon ez a könyv, ha több thrillerrel előbb kerül a kezembe, akkor valószínűleg nagyobb élmény lett volna.

Dianka>!
Sabine Durrant: A hátam mögött

Hát ez…kész vagyok…egyszerre baromi unalmas és rettentő izgalmas. Az elején nagyon szenvedtem vele, mivel E/1 íródott, mindent a főhősnő szemén keresztül látunk. Az ő gondolatatit, érzéseit ismerjük meg és mit ne mondjak nagyon csapongtak a gondolatai bár ez a valós emberekre is igaz csak ép nehezen igazodtam ki rajta. Iszonyú nehezen fogtam vissza magam hogy ne lapozzak a végére, nagyon nagy volt a kísértés (de megálltam). Olvasás közben össze-vissza agyaltam ki lehet a tettes és miért, hogy kapcsolódnak össze az események, személyek és mi lehet az igazság. Pangás volt a melóhelyen így szinte csak munkaidőben olvastam de annyira belemerült hogy frászt kaptam a hirtelen csengő telefontól vagy a kopogástól az ajtón. Az utolsó kb. 30 oldalon már a körömrágás ment ezerrel és nagy meglepetés ért a végén és persze hajtépés miért van (itt) vége?!

adriana23>!
Sabine Durrant: A hátam mögött

Nehezen indult be, de a végén zseniális a csavar. Mindenre gondoltam, de erre nem. Érdemes elolvasni.

Szelén>!

– Ami nem öl meg, erősebbé tesz.
– Nietzsche. – feleli.
– Valóban? – kérdezem hétköznapi hangon. – Mindig azt gondoltam, Paulo Coelho.

szentesi_katalin P>!

Senki nem olyan, mint amit feltételeznél róla. Mindenkinek megvannak a maga álarcai.

Szelén>!

A nők férfiasodnak, a férfiak nőiesednek az idővel. Nem is emlékszem már, ki mondta ezt nekem. Az öregedés, valljuk be, egy rosszindulatú seggfej.

KönyvMoly_1989>!

– Te drága, meg sem érdemellek. – Észrevettem egy szemkörnyéki finom bőr alatt egy apró, kéken kígyózó eret. – Egy darab sz*r vagyok.
– Óvatosan az önkritikával – válaszoltam. – A végén még igazat adok.

KönyvMoly_1989>!

– Kérhetek egy autogramot? – kérdi Morrow rendőr.
Felé fordulok, önkéntelenül is ragyogó mosoly önti el az arcomat, és udvariasan nyújtom a kezem a tollért – míg rá nem döbbenek, hogy csak a jegyzőkönyvet kell aláírnom.

Birtler>!

Nevess,mintha mi sem történt volna, és menj tovább.

KönyvMoly_1989>!

-Nem gondolt még arra, hogy normális munkát keressen? – kérdezem, nem éppen barátságosan.
-Próbálkoztam már vele. De van fogalma róla, hogy mindennap be kellett járnom? És arra kényszerítettek, hogy öltönyt hordjak, és beüljek egy íróasztal mögé.
-Hihetetlen.