A ​hasonmás (T2-trilógia 1.) 15 csillagozás

S. M. Stirling: A hasonmás

Sarah Connor és fia, John ismeri a kegyetlen valóságot, a jövőt, amelyben a Cyberdyne Corporation megalkotja a Skynet programot. A jövőbeli gépek két támadását ugyan sikerült visszaverniük, ám a Cyberdyne titkos telepeiről előkerülő T-800-as utolsó maradványainak felhasználásával a cég újra beindítja a kutatási programot. Ha sikerrel járnak, senki sem állíthatja meg a Skynetet és a közelgő apokalipszist.

A veszélyes terroristának bélyegzett Sarah ismét bujkálni kényszerül, ám menekülése során nem várt szövetségesre lel egy volt kommandósban, akivel együtt szállnak szembe az emberiséget fenyegető veszéllyel. Eközben a Skynet visszaküld az időben egy biomechanikus diverzáns egységet, hogy segítse a Cyberdyne kutatásait, és megsemmisítse Connorékat. A robot maga mellé állítja Miles Dyson fivérét, és a rendelkezésére álló anyagokból új T-800-as egységek építésébe kezd… A háború elkezdődött…

Szukits, Szeged, 2005
472 oldal · ISBN: 9634971008 · Fordította: Szántai Zsolt

jaspi
S. M. Stirling: A hasonmás

S.M.Stirling három részes Terminátor sorozata szerintem a legjobbak közé tartozik. Logikus, összeszedett, végig izgalmas és olvasmányos. Ma sem értem miért nem ez lett a hivatalos folytatás…

S. M. Stirling: A hasonmás

ezt a félre/más fordítást leszámítva jó könyv.
Az asztal lapjára nézett; megtalálta a két szót, amit akkor vésett a falapba a bajonettjével.
Nincs sors…
– Nincs sors, csak ha mi alakítjuk – mormolta. Ezt Kyle-tól hallotta, ő pedig Johntól tanulta. Ezt üzente neki a fia a jövőből.

CoyoteStarrk
S. M. Stirling: A hasonmás

Vontatottan indul, de mégis szórakoztató. Kicsit furának tűnt, hogy a szereplők túl sok szálon futnak össze. A három terminátoros résznél viszont hangosan nevettem, annyira jól sikerült, már csak ezért megérte elolvasni ezt a könyvet.

gater
S. M. Stirling: A hasonmás

Na, ezt kellett volna megfilmesíteni nem a gépek lázadását. Tetszett!

TribeBubu
S. M. Stirling: A hasonmás

Természetesen nem akkora élmény, mint James Cameron klasszikusai, de megfontolt indítása egy trilógiának. Izgalmas, logikus, fordulatos történet kiváló ötletekkel és kidolgozott karakterekkel.
Még nem olvastam a másik két kötetet, de már most el merem átkozni a hollywoodi fejeseket, amiért (eddig) három ennyire alacsony színvonalú folytatást készítettek a két remekműnek ahelyett, hogy Stirling trilógiáját vitték volna vászonra.

hope22

Miért vonzóbb az az elképzelés, hogy több száz, arc nélküli ellenség les ránk, mint az, hogy van egy rosszakarónk, akit ismerünk?

hope22

Minél több gép állt munkába, annál több férfit és nőt fosztottak meg a büszkeségtől, amit az ember akkor érez, ha eltartja magát és családját. Az emberek gépek nélkül is képesek élni, és ha a tendencia folytatódik, akkor előbb-utóbb a gépeknek sem lesz szükségük emberekre.

Chimera

Ironikus – jegyezte meg. – Az ember a legelső fegyverével pusztítja el a legutolsót.

S. M. Stirling: Közelgő vihar A T2 és a Hasonmás hivatalos folytatása

T2-trilógia sorozat · Összehasonlítás