Se ​vas, se tűz (Zenit 3.) 19 csillagozás

S. Kolozsvári Zsófia: Se vas, se tűz

Madeleine ​Magnusson PhD-hallgató a göteborgi egyetemen, botanika szakon. Kanada növényvilágát kutatja, rendszeresen fut, egészségesen étkezik – és metálzenét hallgat. Kedvenc együttesének már évek óta minden koncertjére eljár, akár külföldre is. Egyszerű rajongóból azonban váratlanul önjelölt nyomozóvá avanzsál, mikor kiderül, hogy a zenekar dobosa eltűnt, a rendőrség pedig tehetetlen. Az elején maga is csak tapogatózik, de ez annak is köszönhető, hogy korábban sosem szembesült nehezebb nyomozói feladattal, legfeljebb mások szobanövényeiből következtetett a tulajdonos személyiségére. Az események kicsúsznak a kezéből, és mire felveszi a fonalat, már egy ősi saga szövegét kell értelmeznie, miközben olyan lényekkel találkozik, akik nem férnek bele természettudományos világképébe. De szerencsére nincs egyedül: holland barátnője félelmet nem ismerve segíti az úton, és ha így is csüggedne, a zene mindig lelket önt belé.

A „Se vas, se tűz” elkalauzolja a Zenit sorozat olvasóit… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

Alexandra, Budapest, 2012

pat P>!
S. Kolozsvári Zsófia: Se vas, se tűz

Ez sem volt rossz, korrekt, de azért nem egészen kiforrott darab. Könnyed, pörgős, szórakoztató, még gondolkodni is lehet rajta, meg izgulni. Egy kicsit. Metál-, viking-, Skandinávia-, mitológia- és botanika-fanoknak.

Dominik_Blasir>!
S. Kolozsvári Zsófia: Se vas, se tűz

Egy kifejezetten pozitív és egy elég közepes összhatású regény után a harmadik Zenit könyv megint korrekten sikerült. Ezúttal a skandináv mitológia keveredik a modern világképpel és a metálzenével, így tulajdonképpen az érdekes és szórakoztató történet már biztosítottnak is tekinthető.

A két idősíkon zajló cselekmény (jelenkor misztikus atmoszférája és a viking-éra kezdete) további pozitívuma, hogy a szálak közötti elválasztóként egy-egy dalszöveg szerepel, remek hangulati elem lett belőlük. A XXI. század eseményei egy korrekt krimit mutatnak, néhány élvezetes fordulattal és gördülékeny előadásmóddal, míg az V. század történései inkább egy klasszikus sagára emlékeztettek, szintén jó volt olvasni.
A karakterek jelentős fejlődésen esnek át az röpke 300 oldal során, a szövegnek van egy kicsit mélyebb rétege is, ami további meglepetés a Balor szeme vérbeli kalandjai után. Sajnos a Zenitről és a háttérben munkálódó hatalmakról továbbra sem tudunk meg sokat, s ugyan egyre tisztább lesz a kép, még mindig az előkészítés és felvezetés fázisában vagyunk.

Úgy érzem, mintha az írónő a sorozat előző két tagjának jobb momentumait sikerült volna ötvöznie, így továbbra is bizakodással tekintek a folytatásra, melyre talán még idén sor is kerülhet.
Bővebben az ekultúrán.

Hanna IP>!
S. Kolozsvári Zsófia: Se vas, se tűz

Olyan, mintha két könyvet olvastam volna az egyik kellemes és varázsos mese, a másik viszont nyomozós urban fantasy, a rosszabbik fajtából, ahol a passzív főhős eleve lehetetlenné teszi, hogy izgulhassunk érte. Az előbbit ajánlom, az utóbbit nem annyira.
Bővebben: http://sfmag.hu/2012/06/28/s-kolozsvari-zsofia-se-vas-se-tuz/

Rena213>!
S. Kolozsvári Zsófia: Se vas, se tűz

Nekem ez a rész most tényleg bejött. Bár minden résznél azt várom hogy valami nagy csavarral összeáll a kép az elrejtett világról megtudjuk mi hol és hogyan kapcsolódik a történetekben.
Maddy egy tipikus csinibaba volt kinézetre mégis valahogy összelogikázta a rejtélyt és eljutott a hőn áhított céljához. Egyedül at nem értem hogy a leírt infók alapján miért pont azokra jött rá ami tényleg történt. Számomra azért nem voltak olyan egyértelműek a jelek és a logikája. Dehát bevállt és igazából szórakoztató volt a történet főleg a párhuzamos szálak miatt.

S. Kolozsvári Zsófia: Se vas, se tűz

A helyzet az, hogy meg voltam róla győződve, hogy egy botcsinálta nyomozónővel a főszerepben ez a regény minimum felbosszant, de úgysem fog tetszeni.
A helyzet az, hogy Maddy tényleg elég szörnyű, mint önjelölt nyomozó, néha fogtam a fejemet, hogy mennyire nem veszi észre, ami ott van az orra előtt, és csak sodródik az eseményekkel, a regény mégis tetszett.
Vannak furcsa és esetlen dolgai. A metálhoz negyedannyi köze sincs, mint amennyit reméltem, mégis jól megírt, hangulatos darab. Kellemes és szórakoztató, ráadásul nagyon tetszett, ahogy a történetet a dalokra fűzte fel. Egyrészt jók a dalszövegek, másrészt remekül összekötötték a történet múltbéli, viking szálát a jelen eseményeivel.

Amit viszont egyáltalán nem értek, az a borító. De azt nagyon nem. Majdnem stimmel, és ez benne a legbosszantóbb. Mit keres az az I love rock felirat azon a pólón??? Nem mintha nem láttam volna még gázabb borítót, de attól még bosszant.

ViraMors P>!

Én azt tanultam meg ennyi idő alatt, hogy legenda bárkiből és bármiből lehet. Marketing kérdése.

ViraMors P>!

– Mi a fene – dünnyögte Nienke. – Megjött a szőke herceg, amit e-bayen rendeltem?

ViraMors P>!

– Madleine? Jól van? – kérdezte Nicklas, és ezzel visszarángatta a valóságba.
– Igen, persze, csak… elgondolkodtam.
– Remélem, nem a vérfarkasokon.
– Nem. Az elfeken.

ViraMors P>!

Maddy úgy érezte magát, mintha Alice-ként az éjszakai Csodaországba pottyant volna, ahol minden kifordult önmagából.

Kapcsolódó szócikkek: Alice Csodaországban
zakkant>!

Vannak két lábban a földön álló emberek, akik nem tudnak mit kezdeni azzal, amikor a saját valóságuk összeomlik. Tapasztalnak valami megmagyarázhatatlant, például ufót látnak, aztán hitetlenkedve mesélik úton-útfélen. Rosszabb esetben megőrülnek. És vannak, akikben mindig is ott lappang egy pici, elfojtott én, egy érzés mondhatni: remény, hogy léteznie kell titoknak a világban.

Viki_Szeiman>!

Vannak olyanpillanatok az ember életében, amikor nem akar máshol lenni. Amikor szeretné az élményt megragadni, kabátként magára húzni, belekucorodni és elaludni, hogy maradjon, ameddig csak lehet.

ViraMors P>!

De mintha valaki gátat szabott volna ennek a haragnak. Mintha valaki bonsait akart volna csinálni az ő haragjából, és folyamatosan visszanyirbálta volna.
Különös érzés volt.

ViraMors P>!

A zöld plüssnyulak kajánul vigyorogtak a két lányra, a gyertyák fénye gonosz csillogást költöztetett a szemükbe.

zakkant>!

Vannak olyan pillanatok az ember életében, amikor nem akar máshol lenni. Amikor szeretné az élményt megragadni, kabátként magára húzni, belekucorogni és elaludni, hogy így maradjon, ameddig csak lehet.

zakkant>!

Ezelőtt én is féltem a változásoktól – hadarta. – De most értettem meg valamit, amit a barátnőm, Nienke próbált megtanítani: hogy minden helyzetből ki kell hozni a maximumot.

Zenit sorozat · Összehasonlítás