A ​szokás hatalma 12 csillagozás

127 apró trükk a boldogabb, egészségesebb és gazdagabb életért
S. J. Scott: A szokás hatalma

Azt ​mondják, a sikerhez vezető út, ha az ember jól választja meg a szokásait.
Most azt gondolod, hogy új szokásokat felvenni nem könnyű, sőt hosszú és sok energiát felemésztő kihívás. De nem hallottál még a szokás-csoportosítás módszeréről, amivel Te is gyorsan átformálhatod napi rutinodat, és ezzel együtt megváltoztathatod a teljes előtted álló életedet.

A szokás-csoportosítás lényege, hogy szinte láthatatlan, apró változásokat és rituálékat viszünk a mindennapjainkba. A szokás hatalma című könyvből 127 gyorsan elsajátítható „jó szokást” ismerhetsz meg, melyek iránymutatóként szolgálnak sajátjaid kialakításához.

Építsd be és használd őket! Hamar tapasztalni fogod, hogy ez a technika azért kiemelkedően hatékony, mert elkerüli a sok stresszt, amit akkor éreznél, ha egyszerre több dolgon próbálnál változtatni.
Vajon belefér-e a napjaidba mindez? Ha attól tartasz, hogy megmaradsz majd az elmélet szintjén, és soha nem fogod tudni egyedül megvalósítani a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2017

Édesvíz, Budapest, 2018

dagikám
S. J. Scott: A szokás hatalma

S. J. Scott: A szokás hatalma 127 apró trükk a boldogabb, egészségesebb és gazdagabb életért

Voltak okosságok a könyvben,vannak is olyan tippek amiket már be is vezettem az életembe,és majd meglátjuk mennyire lesz hasznos. Imitt-amott nekem ellentmondásosak voltak az író ajánlatai.

S. J. Scott: A szokás hatalma

Kicsit túl sokat dumál bevezetésként az író, de aztán a témakörök szerint csoportosított szokáshalmazok eléggé tetszettek. Biztos, hogy ki fogok belőlül próbálni párat, arra az életterületre koncentrálva, ami most nekem a legégetőbb mind közül. És az is jó, hogy a magukat a szokásokat is kategóriákba sorolja, melyik az ami magát a tevékenységet jelenti, melyek támogatják az adott tevékenységet/rutint, ill. melyek azok, amikkel egy-egy nagyobb feladatot/projektet kisebb, emészhetőbb falatokra tudunk bontani. Most már csak össze kell írni ami nekem kell, és elkezdeni kiépíteni velük a rutinjaimat….:)

Gyakorlatias. Nagyon gyakorlatias.
Ismét egy olyan könyvet sikerült kiválasztanom, a sok életmód és önfejlesztő könyvek halmazából, amiben hasznos tanácsokat találhattam a szokások kiépítésének óriási eszköztárából. A szerző az élet minden területén bevethető ötletekkel lát el, amelyeket könnyedén beépíthetünk, mindennapjaink rutinjába. Természetesen Ő is törekszik az apró lépések betarthatóságára. Számos példát hoz a saját életéből, és azt is elárulja, ezek a szokásai, hogyan módosulnak, mikor az élet egy másik szerepet oszt éppen rá. Hiszen alkalmazkodni tudni kell a körülményekhez is.

A_Brenner
S. J. Scott: A szokás hatalma

0,5 pontot le „kellett” vonnom a XI. rész miatt.

Grafitforgács
S. J. Scott: A szokás hatalma

Fenntartásokkal kezelem az ilyen önsegítő könyveket, mert az ember miután elolvas egy párat, érezheti úgy, hogy mindet olvasta egy kicsit. Sok hasonló frázissal találkozhat, vagy ép ugyanazokat a tanácsokat olvassa kicsit másképp leírva. Ettől válnak ezek a tanácsok, meglátások kicsit klisévé, és ahogy J.S. Scott fogalmaz nagyon is jól, ép attól olyan fontosak. Mindenki unásig tudja, hogy mennyit kéne egy nap inni, hogy mozogni kéne, hogy milyen hatással van ránk a táplálkozásunk, és egyéb dolgokat az egészségünkkel kapcsolatban. Mégse tesszük. Miért? Mert a legtöbb ember nem a lustaság miatt bukik el, hanem mert nincs eszközrendszere a megvalósításhoz! Ez nagyon fontos és perspektíva váltó megvilágítás. Ám ezzel köszönjük, még nem vagyunk kisegítve. A legtöbb önsegítő könyvel az a problémám, hogy felismeréseket tesz csupán, rávezet, hogy változtatni kéne, ám gyakorlati megoldást nem kínál. Ez a könyv kissé elnyújtott, a szokásokat megmagyarázó bevezető után, nagyon gyakorlatias, összeszedett tanácsokat ad. Mindezt nem úgy tálalva, mintha újdonságot tenne.
A tanácsokból volt amit átfutottam, mert nem éreztem magaménak, és nem értek egyet azzal, hogy mindenre külön alkalmazást kéne használni, illetve nekem kicsit sok volt a mindenre használj egy alkalmazást, applikációt.
Párhuzamban olvasom a Bullet Journal módszert, és abban pont az ellenkezőjét javasolja a szerző, hogy kézzel vezetett naplózás kicsit kiszakít ebből a média világból, és az agyunk másképp összpontosít, valamint úgy tervezem meg a füzetet ahogy én akarom. Egy alkalmazás mindig valamennyire korlátolt lesz, és tematikus. Nincs benne minden egybe.
Valamint a háztartás vezetést, már egy külön témának gondolom, ami szintén igencsak meghatározza mindennapjainkat, hiszen környezetünk rendezettségének fenntartása, nem is olyan könnyű. Egy rendetlen ember sem feltétlen azért rendetlen mert igénytelen, hanem mert nincs eszközrendszere, hogyan kéne maga körül rendet tartani, hogy abban jól érezze magát, és ne kelljen fél óráig keresgélni valamit, ami igen csak frusztráló. Én ebben való elmélyülésnek és segítségnek láttam a fly lady programot, és a naplózást (bullet journal).
A lényeg ezekben mind ugyanaz, az agyunk memória kapacitása véges rövid távon! Tessék valami szisztéma alapján életvezetést gyakorolni írásban. Ennyi.
Az apró szokásaink pedig nagyon is fontosak! Hiszen szokásaink meghatározzák viselkedésünk, viselkedésünk pedig jellemünk.
Alapjáraton ez egy jó könyv!

Leo
S. J. Scott: A szokás hatalma

Az életünk jelentős része lényegében a szokásaink halmaza, azaz tudatalatti. Ezt használhatjuk is ki céljaink elérése érdekében! Ebben segít ez a könyv.

Részletek a blogomon: https://kbkonyvesblog.wixsite.com/kbblog/post/a-szok%C3…

Anyicska71
S. J. Scott: A szokás hatalma

Első olvasás hatására kialakítottam egy reggeli szokásblokkot. Még nézegetem az összetevőket, de alakul a dolog. Régóta tudom, hogy reggel vagyok a legaktívabb, de eddig az anyák szokásos kb. 13-14 szokása mellé még befér az e-mailek átolvasása, icsekk küldés, napi program átnézése.
Megcsináltam a negyedéves célkitűzést, ami minden reggel kiugrik az orrom elé a telefon emlékeztetőjéből. 3 célkitűzés, minden nap teszek valamit értük. És működik.
Köszönöm.

Még biztos olvasom

dagikám

Mélyen hiszek a szerencsében. Minél keményebben dolgozom, annál szerencsésebb vagyok.

lilaköd P

Ez a siker valódi története. Nem szerencse vagy egy esemény következménye – szimplán a kemény munkáé és naponta ismételt cselekedeteké.

lilaköd P

Soha ne becsüld alá az ellenőrző listák erejét!

Saileach P

Egyszerűen fogalmazva az akaraterőnk hasonlatos az izmokhoz. A nap előrehaladtával elgyengül a folyamatos használat során.

Saileach P

Szeretnél lefogyni? Készíthetsz egy listát mindarról, amit aznap elfogyasztottál. Az önmagadnak való számadás itt a fő haszon. Annak tudatában, hogy nyilvántartást kell vezetned minden falatról, lemondasz majd egy-egy édességről vagy gyorskajáról. Ismételd ezt kellő rendszerességgel, és ez tartós súlycsökkenést eredményez – fogyókúra nélkül.

Öt példa a kis lépések hatására

Saileach P

Szeretnél könyvet írni? Tételezzük fel, hogy csupán napi húsz perced jut írásra, átlagosan háromszáz szóleütéssel haladva a könyvvel. A legtöbb ember feladná, mielőtt még belevágna mert élne azzal a kifogással, hogy „nincs elég időm az írásra”.
Azonban ha csupán húsz percet szánnál rá naponta, de következetesen, az kilencezer szót jelentene egy hónap alatt, és száznyolcezer szóleütést egy évben. Ez bőven elegendő megírni és megszerkeszteni egy átlagos terjedelmű regényt. Egyáltalán nem hangzik rosszul a szabadidődből erre szánt pár perc elérésével.

Öt példa a kis lépések hatására

Kapcsolódó szócikkek: írás
Saileach P

Ezek két fontos tanulsággal is szolgálnak, amelyek meghatározó erővel bírnak abban, hogy végső soron mennyire leszel sikeres szokásformáló erőfeszítéseid során:

– Véges akaraterővel rendelkezel, és ahogy ezt felhasználod, kimerülsz.

– Ugyanabból az akaraterő-készletedből kell gazdálkodnod a feladatok jellegétől függetlenül.

Fontos felismerned, hogy az akaraterőd szintje (és ezért a motivációdé is) folyamatosan csökken a nap folyamán.
Ez azt jelenti, hogy amennyiben szeretnél bármiféle jelentős, tartós változást elérni az életed alakulásában, úgy kell betervezned a napodba, hogy a lehető legkorábbi napszakban valósítsd meg.

Saileach P

„Apró, jó döntések + következetesség + idő = DRASZTIKUS VÁLTOZÁS.

Saileach P

Az akcióktól és leértékeléstől hemzsegő nyomtatott katalógusok szüntelen áramlása gyakorta vezet szükségtelen költekezéshez. A húszszázalékos leértékelés egy például százdolláros terméken nem azt jelenti, hogy megtakarítottál húsz dollárt, hanem hogy elköltöttél nyolcvanat. Tartsd ezt észben, amikor legközelebb katalógust vagy kupont kapsz, tele jobbnál jobb „spórolási lehetőséggel”.

Pénzügyi szokások