Gyufaláng 9 csillagozás

S. A. Locryn: Gyufaláng

Nemessy Sándor százados önmaga árnyékaként éli életét a hamvaiból épp újjáéledő Budapesten.
1947 karácsony előestéjén talál rá a hadifogságból szabadult őrmesterre. Szép Tamás tudja, hogy meg kell változtatnia a jövőt, és meg kell mentenie a századost, mindig ez a szándék vitte előre.
Megtalálja-e az elhatározást magában, hogy az érzései szerint cselekedjen? Ha lesz hozzá mersze, vajon hagyják-e neki?
Lehet-e két férfi barátságából több egy bizalmatlansággal átitatott korszakban, amikor a másság főbenjáró bűn volt?

Book Dreams, Gyömrő, 2020

Nemessy Sándor százados · Szép Tamás őrmester

S. A. Locryn: Gyufaláng

Nemrég fejeztem be a könyvet, de még mindig a hatása alatt vagyok. Nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy mi lehet Sándorral és Tamással. Mariannal, Karcsival és Bencével. Vajon mi történhetett velük?

Írónőnek olyan történetet sikerült írnia, hogy még később is ezen rágódjak, ami nagy ritkán fordul elő velem. Álmomban sem gondoltam volna, hogy ennyire a szívembe fogom zárni Tamást és Sándort.

Bővebben itt olvashatod:

zsofi_f>!
S. A. Locryn: Gyufaláng

Azzal kezdeném, hogy: Hűha, ez most meglepett! Nem szoktam háborús könyveket olvasni, mivel érzékeny lelkű ember vagyok. Ha mégis olvasok, csakis azért, hogy megértsem, miért, mi visz embereket a háború felé. Ezt a könyvet is félve vettem a kezembe. Az első oldalaknál már elfogott a kíváncsiság. Az, hogy nem történt meg, könnyebbé tette az olvasást. Sándor. Vele tudtam együtt érezni a leginkább. Ha abban az időben éltem volna, nem sok jogom lett volna az élethez… Tamás. Mit is mondhatnék? Vele is együtt éreztem, értettem, mit, miért tesz. Tünde. Furcsa volt számomra, csak a végére lett szimpatikus. Néhány oldalt összeszorult szívvel olvastam. Köszönöm az élményt.

A_Bernie>!
S. A. Locryn: Gyufaláng

Véletlenül bukkantam rá az írónő blogjára, ahol pár novellát olvastam tőle. Érdekesek, misztikusak, végig is olvastam őket, annak ellenére, hogy nem vagyok gay romance rajongó. Olyannyira nem, hogy egyedül tőle olvasok ilyen jellegű írásokat. Amikor megtudtam, hogy könyvet ír, kíváncsian vártam. Kíváncsiságom egyre nőtt, ahogy egyre több mindent megtudtam a történetről. Ráadásul történelmi regény, amit amúgy is szeretek, szóval nem volt kérdés, hogy megveszem. Nem csalódtam! Az első pillanattól kezdve lebilincselt, faltam az oldalakat, alig tudtam letenni. Köszönöm!

shadowhunter1975 P>!

Tényleg mesélnem kellene róluk? A századosról és az őrmesterről?

Fairymysz P>!

(…)az újjáépítés malmai mindennél lassabban őrülnek Magyarországon.

Fairymysz P>!

– Pedig a világ és az egyház elítél minket.
– A világ és az egyház téved. Nem értik a saját tanításukat. Azt tanítják, hogy Isten a saját képére teremtette az embereket. A férfit és a nőt is. Tehát Isten nem lehet csak férfi, mert ott kell lennie benne a nőnek is. És ott kell benne lennie annak is, ami te vagy. Én abban hiszek, hogy ami természetellenes, az egyszerűen nem létezik.

Kovács_Ági_3 P>!

Nem látott, és nem kapott levegőt a füsttől, nem hallott a fegyverropogástól. Beletelt néhány percbe, mire visszatalált a jelenben.

Kovács_Ági_3 P>!

Nem az az ember jött haza a frontról, aki először útnak indult oda. Egy teljes világot hagyott hátra, reményeket, barátokat, könnyeket,elpazarolt életeket.

Kovács_Ági_3 P>!

Kénköves pokol! Ne látszódjon rajta jobban a nyomorúság, csak amennyire elkerülhetetlen.

Fairymysz P>!

(…)Tamásnak nem tetszett, ahogy Bence az öccsére nézett. Majd meg is szólalt, és összeszidta a kisebbet.
– Ne sírj! – dorgálta meg. – A férfiak nem gyengék. Nem sírnak.
– Ez nem igaz, Bence – mondta neki halkan Tamás. – A férfiak is sírnak. És nem lesznek tőle kevésbé férfiak. Csak a szívtelenek nem sírnak.

Fairymysz P>!

(…)Egy szakaszban szolgáltak… Nem gondoltam volna, hogy olyan sokáig bírják majd. A pletykák alapján, amiket hallani lehetett, maga volt a pokol.
– Nem mintha bárhol máshol, ahol harcok dúltak, ne lett volna olyan, mint a pokolban – tette hozzá Tamás szinte suttogva.

Fairymysz P>!

Sándor volt a világa. Az egyetlen, aki a világából megmaradt.

Kovács_Ági_3 P>!

Tamás döbbenten figyelte, ahogy a hangtól kisimultak az állandó aggodalom ráncai.