Aranybirodalom (Dévábád-trilógia 3.) 0 csillagozás

S. A. Chakraborty: Aranybirodalom

A ​Dévábád-trilógia utolsó kötetében egy szélhámosnő és egy idealista dzsinn herceg szövetségre lép, hogy megmentsék a mágikus királyságukat egy pusztító polgárháborútól.

Dévábád elbukott.

A város varázserejébe kerülő kegyetlen ostrom után Banu Manézse, a Náhidok vezére és újjáélesztett parancsnoka, Dára kénytelenek helyrehozni a bomladozó szövetségüket, valamint kibékíteni egy szétszakadt, hadakozó népet. Ám a vérontás és szeretett Nahrijának elvesztése előhozza Dára múltjának legsötétebb démonjait. Az eltiprásukhoz szembe kell néznie a szörnyű tényekkel, és rábíznia magát azokra, akiket egykor az ellenségének tartott.

Nahri és Ali szintén nehéz döntésekkel szembesülnek Kairó biztonságában, miután az utolsó pillanatban elmenekültek a vérszomjas családjuktól és Dévábád gyilkos intrikáitól. Noha Nahri békére lel az emberi otthona régi szokásai és megszokott kényelme révén, mégis kísérti, hogy a hátrahagyott szerettei és az őt megváltóként tisztelő… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2020

Agave Könyvek, Budapest, 2020
720 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634197584 · Fordította: Benkő Ferenc
Agave, 2020
720 oldal · ISBN: 9789634197591 · Fordította: Benkő Ferenc

Dárajavahus-e Afsin · Nahri · Alizajd al-Kahtáni · Muntadzir al-Kahtáni · Manézse · Yaqub

Eszti_TDA >!

– Egyszer megkérdeztem Szubhától, mivel akadályozza meg, hogy megtörje őt a gyógyítás felelősségének súlya és a rémesebb feladatok. (…) Tudod, mit felelt?
– Attól függ, akkor hol tartott a kapcsolatotok. Ha jól emlékszem, az első hetekben elég harapós kedvében volt.

Kapcsolódó szócikkek: Alizajd al-Kahtáni · Nahri · Szubha
Eszti_TDA>!

Bűbájolj elő még egy kupa bort, vagy dugj vissza a zárkámba. Inkább a zulfikár mérge, mint hogy veled vesézzem ki a szerelmi életemet.

Kapcsolódó szócikkek: Dárajavahus-e Afsin · Muntadzir al-Kahtáni
Eszti_TDA >!

– Egy teljes napon át vonszoltam a lázas testedet a Níluson! Még szép, hogy nem akarlak elzavarni!
Alit eluralta a szégyenkezés.
– Nem kellett volna. Nem kellene mindig megmentened.
Nahri közelebb lépett. Megérintette a kezét, mire azonnal leomlott minden fal, amit Ali a megtört szíve köré emelt.
– Ali… világosan megmondtam, hogy ha rajtam múlik, az idők végezetéig az adósom leszel.

Eszti_TDA >!

– Kis folyami lánynak hívtak.
– Bint an-Nahr. – Dzsinnisztáni és arab között váltogattak, de Ali ezt arabul mondta, és felsandított a nőre.– Nahri.
– Nahri – visszhangozta. – Legalább ebbe volt beleszólásom. Állandóan valami rendes nevet akartak rám tukmálni. Azok sosem illettek hozzám. Világéletemben szerettem a magam útját járni.

Eszti_TDA >!

– Isten bocsássa meg – motyogta a tenyerébe. – Tönkretettük a próféta gyűrűjét.
– Dehogy tettük tönkre! Legalábbis… nem szándékosan – helyesbített a nő.

Jákob letette a tálat.
– Világéletemben biztos voltam abban, hogy neked nincs túl sok közöd a normálishoz. Ha megkérdezném, hogy egy bogaras vén patikus helyett megmutatnád-e egy rendes orvosnak, akkor nyilván előre tudnám a választ.
Nahri a fejét rázta. Nincs az az emberdoktor, aki segíthetne Alin, felesleges kérdésekre pedig végképp nem vágyott.
– Orvost ne.
– Ez csak természetes. Miért is hoznál értelmes döntést?

Kapcsolódó szócikkek: Nahri · Yaqub
Emy0214 P>!

A varázsereje maga volt az élet, a lélek – az erő mögött húzódó hatalom, amelynek révén minden mást túlélhetett.

Előszó

Eszti_TDA >!

– Jól ismerte Muntadzirt, amikor még Dévábádban lakott?
Manézse a fejét rázta.
– Szinte még kisfiú volt, mikor elmentem, a hárem dzsinn gyermekei pedig boszorkánynak hittek, aki egyetlen pillantással eltörheti a csontjaikat.
– De hát… igazuk volt.

Kapcsolódó szócikkek: Dárajavahus-e Afsin · Manézse · Muntadzir al-Kahtáni
Eszti_TDA >!

– Mégis pontosan kiez az„ő”?
– Egy barát.
– Egy barát? – Helytelenítőn csettintett a nyelvével.– Miféle „barát”? Nem vagytok házasok?
Nahri bűntudata egyetlen szempillantás alatt elillant.
– Eltűnök egy életre kelt csontvázakkal teli temetőből, aztán hat évvel később megjelenek az üzletedben, és az a legfontosabb, hogy a férjem-e a férfi, akit amúgy alig látsz?

Kapcsolódó szócikkek: Alizajd al-Kahtáni · Nahri · Yaqub
Eszti_TDA >!

Nahri Aliéba fonta az ujjait, és gombóc nőtt a torkában.
– Egy nő alszik melletted, és fogja a kezed – figyelmeztette elfúló hangon. – Az a legkevesebb, hogy azonnal felébredsz, és abbahagyod ezt a vérlázító viselkedést!
Semmi válasz. Nahri nem is várt mást, mégis alig tudta legyűrni a bánatát.
– Ha az adósomként halsz meg, Al-Kahtáni, akkor esküszöm, megkereslek a Paradicsomban, aztán kihajítalak onnan, amiért összeszűrted a levet egy magamfajta alávaló tolvajjal. – Megszorította a kezét.– Kérlek.