Moriarty ​the Patriot 1. (Moriarty the Patriot 1.) 32 csillagozás

Ryosuke Takeuchi: Moriarty the Patriot 1.

In the late 19th century, Great Britain rules over a quarter of the world. Nobles sit in their fancy homes in comfort and luxury, while the working class slaves away at their jobs. When young Albert James Moriarty’s upper-class family adopts two lower-class orphans, the cruelty the boys experience at his family’s hands cements Albert’s hatred of the nobility he was born into. He asks the older of the two boys—who has a genius mind and a killer instinct—to help him rid the world of evil, starting with Albert’s own family!

>!
VIZ Media, San Francisco, 2020
208 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781974717156 · Illusztrálta: Hikaru Miyoshi
>!
VIZ Media, San Francisco, 2020
208 oldal · ISBN: 9781974723126 · Illusztrálta: Hikaru Miyoshi

Enciklopédia 3

Szereplők népszerűség szerint

William James Moriarty · Albert James Moriarty · Louis James Moriarty


Kedvencelte 6

Várólistára tette 11

Kívánságlistára tette 18

Kölcsönkérné 1


Kiemelt értékelések

Nokedli28>!
Ryosuke Takeuchi: Moriarty the Patriot 1.

„Hell is empty… and all the devils are here.”

Szerintem ez egy nagyon jól összerakott bevezető kötet: a rajzok meseszépek és nagyon igényesek, ráadásul a történet is magával ragadó, izgalmas és az olvasó nagyon könnyen tud szimpatizálni az összes szereplővel. A mangában sokkal érthetőbb és több magyarázattal szolgál Moriarty motivációjáról, amikor „segít” bizonyos szituációkban. Akik szeretik a Sherlock Holmes történeteket, nekik mindenképpen ajánlom!
Kíváncsi vagyok a folytatására, főleg, hogy az anime és a manga idővonala nem igen egyezik, ezért biztos lesz benne még számomra nem ismert rész is ;))

2 hozzászólás
RVivi P>!
Ryosuke Takeuchi: Moriarty the Patriot 1.

Ha jól emlékszem, azért találtam rá, mert a Death Note-hoz hasonlították. Azóta már olyat is láttam, hogy a “big three” részeként emlegetik egy kategóriában a Bungo Stray Dogsszal és a The Case Study of Vanitasszal. Mindkettő verziót látom benne, hozza a hangulatot, intelligenciát, nyomozást. Azt hiszem, van egy típusom. :P

Újat nagyon nem tudott sajnos adni, mert már láttam ezeket a történéseket, de kíváncsian várom, hogy a későbbiekben mi az, ami kimaradt az animéből, mert állítólag sok ilyen van. A rajzstílus nagyon tetszik; a borítókép pedig a kedvenc kockám az openingből. *-*

szkrn>!
Ryosuke Takeuchi: Moriarty the Patriot 1.

A manga narratívája és cselekménye sokkal logikusabb számomra, mint az animéé volt. Időrendben haladunk és ismerjük meg a szereplőket, a mangaka hagy időt, hogy rájuk tudjunk hangolódni, ami nagyon szimpatikus. Először rövidnek tűnt a kötet, de szerencsére hosszú fejezetekkel operál, így megfelelő volt az a mennyiség, amit kaptunk.
A három testvér kapcsolata érdekes fényt kap már rögtön az első fejezetnél, nagyon kemény témákat vet fel és helyez fókuszba a szerző, néhány a mai olvasó számára is aktuális lehet. Külön ízt ad, hogy már meglévő szereplőket és irodalmi munkásságot ötvöz a saját elgondolásaival, ezzel egy ismerős, mégis egyedi világot teremtve.
Sorozatok esetén ritkán adok öt csillagot az első kötetre, tered hagyva a fejlődésnek, itt is így teszek.

Tori0925 P>!
Ryosuke Takeuchi: Moriarty the Patriot 1.

Akkor találkoztam ezzel a mangával először, amikor futott a Kabukicho Sherlock. Akkor úgy voltam vele, hogy egy átdolgozás egyszerre elég.
Most tisztán indultam neki a mangának. A.C.D. eredetijeiben Moriarty nem sokat szerepelt, nem is értem miért lett ekkora nemezisnek kikiáltva.
Viszont itt egy olyan oldalát látjuk Londonnak és a 19. századi Angliának, amiről nem sokat írnak a regények. Az osztály alapú társadalmi megítélés mindig feldühít, mert a nemesek a magas tornyaikból nem értik, hogy azok nélkül akiket lenéznek nem lenne étel az asztalukon és pénz a zsebükben. William hozzáállása ehhez a rendszerhez nagyon tetszik. Bár gyilkossággal nem lehet mindent megoldani.
A rajzon látszik, hogy új és letisztult, a karakterek egyedi vonásokkal rendelkeznek. A történet egyenlőre érdekesnek tűnik.

millalilla013>!
Ryosuke Takeuchi: Moriarty the Patriot 1.

Én, akit valahogy soha nem talált szíven a japán kultúra anime és manga része, én most ennek a sorozatnak a fanatikusa lettem. off

Mindig szerettem a Sherlock Holmes történeteket, elég sok feldolgozásával találkoztam már, de sajnos könyvekben még nem vagyok túl otthon. Na majd most! Ez a kis történet meghozta hozzájuk a kedvem:))

Na de most már beszéljünk a Moriarty the Patriotról. Előbb az anime első pár részét néztem meg, aztán kiszúrtam ezt a kis csodát a polcon, levettem, beleolvastam, aztán másnap már vége is lett. Gyorsan lehetett vele haladni off, a történetek egyszerre szövevényesek, izgalmasak és viccesek is.

A sztori alapvetően egy afféle „Robin Hood családról” szól, William James, Louis James és Albert James Moriartyról. Ebben a könyvben még nem jelenik meg Sherlock, Watson és Lestrade. Az első történet a testvérek első közös bűnügyéről szól, utána pedig a másik kettőben Durham városban hősködnek és szortírozzák a nemeseket, egy zseniális csapattal.

Ez igazából a mangára is animére is egyaránt igaz: imádnivaló az összes karakter. Van árnyoldaluk, van pozitív oldaluk, alaposan kidolgozottak. A rajzok is nagyon tetszettek, jól bele lehetett merülni a tizenkilencedik századi Anglia világába.

Aalig várom a második részt!!

Loivissa>!
Ryosuke Takeuchi: Moriarty the Patriot 1.

Bevallom kicsit sajnálom, hogy az eleje eltér az animétől (jó, jó, tudom, hogy a manga volt előbb), mert az első jelenettel gyönyörű keretet adtak a történetnek az animében. A grafika itt is gyönyörű, a ruhák és a világ ábrázolása is egyszerűen lenyűgöző (amúgy is imádom ennek a kornak a ruháit). A történetszálak sorrendje eltért az animétől, de ez egyáltalán nem volt zavaró (nem is tudom, miért változtattak rajta). Őszintén szólva sosem voltam Sherlock rajongó, sosem érdekeltek különösebben az ilyen detektívregények (és általában kerülöm a nagyon felhypeolt dolgokat), de ez a manga most meghozta a kedvem az eredeti történethez. William pedig…maradjunk annyiban, hogy egyik kedvenc könyves/mangás karakterem lett. :)

7 hozzászólás
celatum>!
Ryosuke Takeuchi: Moriarty the Patriot 1.

Nemrég néztem meg az animét, és akkor eldöntöttem elolvasom a mangát is.
Nekem nagyon tetszik hogy más szemszögből nézzük a dolgokat és nem egy tipikus Sherlock Holmes történet. Igazából teljesen egyetértek Moriarty-ékkal. Az emberekben semmi önzetlenség nincs, ellenben a megbélyegzés túlságosan is jelen van a társadalomban. Itt persze a nemesség témáját vette előtérbe a mangaka, de sok másra is rá lehetne vetíteni ezt, mert bár ez a 19. században játszódik, az emberek igen keveset változtak ezen a téren, lehet hogy nem japánban, de a világ sok részén igen. A lényeg hogy nagyon tetszik a története is, és a rajzolása is nagyon szép. Mindenki bishounen benne :D

Lilisz P>!
Ryosuke Takeuchi: Moriarty the Patriot 1.

Én, mint egy Sherlock fan miután megnéztem az animét, kötelezőnek tartottam, hogy megrendeljem a mangákat. A BBC sorozat után érdekes volt Williamet egy új megvilágításban látni, ahogy a könyv elmeséli az ő történetét. A testvérek is érdekes karakterek, bár még itt nem szerepeltek olyan sokat. Az grafika szerintem aprólékos és nagyon szép, minden oldalt megálltam megcsodálni. Mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy olvassa el.

ivi007 P>!
Ryosuke Takeuchi: Moriarty the Patriot 1.

A 2020-as őszi évadnak az egyik legjobban sikerült anime sorozatának manga eredetijét a VIZ 4 év késésses végre elkezdte angolul is kiadni. Bár a sorozat első epizódja döcögősen indul (amely sztorit a manga nem is tartalmazza) utána nagyobb vonalakban hűen követi az anime az első kötetben bemutatottakat, de érezhetően a sztorin a 2016-os változathoz képest sokat fejlesztettek az animére, így bár önmagában ez is nagyon szórakoztató, ha valaki látta a sorozat 2-5. epizódjait, amiket ez a kötet lefed, akkor csalódni fog valamennyire.

ViPa I>!
Ryosuke Takeuchi: Moriarty the Patriot 1.

Megadom a lehetőséget a többi kötetnek a fejlődésre (amúgy nem volt rossz, a srácok background sztorija kifejezetten tetszett *-*)


Népszerű idézetek

Caledonia_Valley P>!

Thus began the story of James Moriarty… also know as the Nemesis of Sherlock Holmes.

millalilla013>!

Hell is empty… and all the devils are here.

92. oldal

Kapcsolódó szócikkek: William James Moriarty
PaiPai>!

Everyone uses people. I don't think there has to be a good reason or a bad one.

32. oldal

Tori0925 P>!

„No! There's no way I'm wrong! The devil here is YOU! SHERLOCK!!”

(első mondat)

Tori0925 P>!

Are you ready for a fight against the entire British Empire?

Tori0925 P>!

The Pax Britanica.
England had colonited a quarter of the known world, effectively establishing a dichotomy of lives – those who ruled and those who served.
Those who were superior and those who were inferior.
The strong and the weak.
The wise and the foolish.
The rich and the poor.
The aristocrats and the plebeians.
And looking upon each other, no shred of admiration could be found.
Contradiction and conflict.
Discord and discrimination.
To this day, I loathe this country…

Kapcsolódó szócikkek: William James Moriarty

A sorozat következő kötete

Moriarty the Patriot sorozat · Összehasonlítás

Hasonló könyvek címkék alapján

Ken Follett: A Column of Fire
Stephanie Laurens: And Then She Fell
Julia Quinn: The Viscount Who Loved Me
Ana Huang: Twisted Love (angol)
Gillian Flynn: Sharp Objects
V. E. Schwab: A Conjuring of Light
Lisa Jewell: The Family Upstairs
Kerri Maniscalco: Stalking Jack the Ripper
Oliver Bowden: Assassin's Creed – Underworld
Sarah Penner: The London Séance Society