Pizsamátor 16 csillagozás

Bulizós kaland-dalok az egész családnak

Miután a Rutkai Bori Banda Sárkányjárgánya körbeszáguldotta az országot,
és számos családban „házi kedvenc” lett – megérkezett a Pizsamátor, és vele együtt az újabb kaland-dalok.
De kik azok a Pizsamátorok? Köztünk élő átváltozóművészek: hol kalózok, hol bunkerépítők, máskor porszívószelídítők, olykor piciklis artisták, balatoni indiánok vagy a Rizibizi Diszkóban halandzsázó maharadzsák. És ahogy a Pizsamátorok átváltoznak, úgy telnek meg színnel és varázslattal a hétköznapok…
A lendületes tánczenék egyik játékból a másikba repítenek. Rutkai Boriék bátran nyúlnak „felnőtt” zenei alapokhoz, amit aztán át- meg átszőnek humoros mesevilággal. Az egész családot megtáncoltató, felvidító dalok szövegeit Bori írta, a könyvet is az ő festményei illusztrálják. A Rutkai Bori Banda koncerteken pedig megelevenednek a dalokhoz készített bábok és animációk is! Keressétek a közös kalandokat, és találjátok meg a bennetek élő Pizsamátort!

Kolibri, Budapest, 2016
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155591334 · Illusztrálta: Rutkai Bori

Juci P

Rutkai Bori: Pizsamátor Bulizós kaland-dalok az egész családnak

Annyira szeretném, ha mindenki ismerné a Rizibizi diszkó című gigaslágert, de még csak a jutyubon sincs fönt, a fene egye meg! Nagyon jó kis lemez ez, igényes, sokféle stílusban megszólaló zenével (többszörös dallamtapadás garantált) és vicces dalszövegekkel.

meseanyu MP

Rutkai Bori: Pizsamátor Bulizós kaland-dalok az egész családnak

Szépek a képek, jó a zene, de a versek olvasva elég átlagosak, Rutkai Bori meg úgy énekel, mintha folyamatosan alulintonálna, megőrülök tőle.

blueisthenewpink SP

Rutkai Bori: Pizsamátor Bulizós kaland-dalok az egész családnak

Bulizós, vicces dalok az egész családnak. De tényleg. Jó volt rátalálni az Ovis zenei ízlését jelentő Alma együttes (segítség!) – Kerek mese – Halász Judit – Quimby – Kiscsillag vonalon valami középen lévőre. Gyereknek való zene és szöveg, de kifejezetten szórakoztató felnőtteknek is. A címadó Pizsamátor annyira fülbemászó, hogy első hallgatás után nem is szabadultam tőle, de nem zavart. Következő alkalommal a hatévesnek ragadt úgy be, hogy egész nap énekelte. Az én kedvencem egyébként a Rizibizi diszkó; tetszik a játék a szavak ritmusával. Az Ovisnál a Nincs itthon a Béla bácsi címe, egyébként pedig az utolsó, a Nem tilos a favorit. (Nagy I-re nem teszünk pontot, de ezt csak most látom.)

Bővebben (vigyázat, fülbemászó dal videója beágyazva!): https://blueisthenewpink.wordpress.com/2017/01/08/olvas…

Boglárka_Madar P

Ó te bátor Pizsamátor
mindig ez dúdolom mától
dúdolom hát egész nap
jókedvem is ezért van!

Azt hiszem Rutkai Bori fan lettem. Először a Budapest Bár kapcsán ismertem meg (egyik kedvenc: https://www.youtube.com/watch…), a gyerekdalos munkásságából meg a Vacka rádiót hallottam először (ez is szerelem volt: https://www.youtube.com/watch…).
És most itt ez a Pizsamátor (https://www.youtube.com/watch…), ami aztán szépen belemászott a fejembe. Csupa ötletes, jópofa dal szerepel a könyvben, fülbemászó dallamokkal és humoros szöveggel. Szerintem jó ötlet hogy nem csak CD jelent meg, hanem könyvben is kiadták a verseket, Rutkai Bori illusztrációi teszik teljessé az élményt. A CD-t már többször meghallgattuk (ha valaki nem gondolta volna az eddigiekből :D), Dóri első alkalommal „táncra perdült” (értsd: lengeti a kezét, csápol, jobbra-balra hajlong és billegteti a fejét is XD), szóval szerintem igencsak jól sikerült kiadvány!
Most megyek és dúdolok tovább…

Honey_Fly P

Rutkai Bori: Pizsamátor Bulizós kaland-dalok az egész családnak

Ismét egy nagyon jó Rutkai Bori alkotás! A rajzok nagyon tetszenek, színesek, érdekesek, csupa mese mind. A versek olvasva most egy picit kevésbé ragadnak meg, mint a Sárkányjárgányban, viszont dalszövegként állati jók! A zene nagyon bejön, garantált fülbemászás és tényleg bulizni támad az embernek kedve tőlük. Egyik kedvencem a címadó dal, ami már önmagában annyi fantáziát hordoz, hogy órákig lehet játszani a pizsamátoros kalózkodást otthon. Nagyon jó a Porszívó dal és a Ribizli Diszkó is, de még sorolhatnám tovább a kedvenceket. Remélem, hogy sok ilyen albumot tervez még Rutkai Bori és bandája!

Chöpp P

Rutkai Bori: Pizsamátor Bulizós kaland-dalok az egész családnak

Az az igazság, hogy én jobbra számítottam. Mindenki úgy emlegette, mint a tavalyi év legjobb gyermek verses kötetét. Hááááát, nem tudom. Nekem Palya Bea Nappali dalai jobban tetszettek. (Meg is cseréltem a két kötet pontozását.) Ilyenkor mindig azon gondolkozom, mi a fenének nem írok, mikor ilyen és hasonló versek nekem is mennének – kiindulva fiókkölteményeimből Anno Domini 80- és 90-es évek.
Szóval csalódtam egy kicsit előzetes várakozásaimban.

dianna76 P

Rutkai Bori: Pizsamátor Bulizós kaland-dalok az egész családnak

Jó, hogy előbb a CD-t hallgattam meg, mert önmagukban így a verseket olvasni… Fordított esetben a CD-t elő se vettem volna. A zenés feldolgozás viszont tetszett. A festett illusztrációkat pedig nagyon értékeltem. Színesek, vidámak, élettel teltek. Igazából a szöveg is élettel teli, nekem önmagukban mégsem jöttek be, egy-két kivételtől eltekintve. A legjobb számomra az egeres volt, a Nincs itthon a Béla bácsi.
A könyv végén jó volt olvasni a versek eredetéről, melyek a szerző gyermekkorába nyúlnak vissza. A könyv külseje nagyon tetszetős, és a tapintása… Öröm megérinteni, kézbe venni.

Kolibri, Budapest, 2016
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155591334 · Illusztrálta: Rutkai Bori
Sicc P

Rutkai Bori: Pizsamátor Bulizós kaland-dalok az egész családnak

Vicces szövegek, nagyon jó zene (Rutkai Bori hangjával kicsit hadilábon állok, de szokható), színes, aranyos festmények. Jól működik!:)

Update: minél többet hallgatom, annál jobban szeretem! :D <3

szanes1 P

Rutkai Bori: Pizsamátor Bulizós kaland-dalok az egész családnak

Nekünk kicsit túlságosan városias témák voltak ezek, sokat kellett magyarázkodni. Egyébként szép könyv, jók a dalok.

imma A+P

Rutkai Bori: Pizsamátor Bulizós kaland-dalok az egész családnak

Úgy gondolom, egy albumot nem lehet értékelni úgy, hogy meghallgattuk kb. kétszer, de most azt gondolom, ha belenőnek a gyerekek, nagyon fogjuk mind szeretni. Én legalábbis imádtam A szerelem kísérő tüneteit, és ebben is ugyanaz a Rutkai Bori van, számomra ugyanazt a hangulatot hozza, csak gyerekekre szabva. Nagyon fülbemászóak a számok, jók a szövegek.
A könyv teljesen irreleváns az értékelésem szempontjából, szerintem fölösleges volt könyv formátumban kiadni (a dalszövegek vannak benne, illusztrációk hozzá, meg egy leírás a dalok keletkezéséről, és slussz – ez egy CD-ben is elfért volna). Nem is beszélve arról, hogy a CD folyton kipotyog a könyvből, ergo szerezni kell majd neki külön tokot, ergo tényleg külön CD lesz belőle, a könyv meg ott fog porosodni, de minek?

Juci P

Béla-bál

Domboldalon tombol a Béla-bál,
mindenki Béla, és mindenki kiabál:
Hangosabbra a zenét, gyorsabbra a ritmust!
Elfogyott a pogácsa, kiapadt a friss must!

Új DJ-t hoznak a szekéren,
a kedvenc slágerem tőle majd bekérem.
Boldog névnapot minden Bélának!
Emlékezzenek rá, amikor,
emlékezzenek rám, amikor,
emlékezzenek ránk, amikor
a dombon sétálnak!

Röböbö Banda szól a domboldalon.
Hajnalig visszhangzik majd minden dalom.
Körben a völgyben lent a Bélák táncolnak,
kígyózó karokkal:
jobbra a hold felé,
balra a nap felé:
csápolnak, csápolnak, csá-csá-csápolnak!

imma A+P

Pizsamátor

Csillagszeplős éjszakákon,
fénylő hátú óceánon,
hosszan úszott, mint egy álom,
hajóját még most is látom,
s fedélzetén őt:

Karjaiban őserő,