Kegyetlen ​hollók 12 csillagozás

Ruth Rendell: Kegyetlen hollók Ruth Rendell: Kegyetlen hollók

A környék kisvárosi középiskoláiban a felsős lányok közt különös jelvény jön divatba: hollótestű, asszonyarcú élőlényt ábrázol. A fiatalok persze mindig szívesen díszitik magukat effélékkel, Wexford felügyelő mégis furcsállja, hogy a nyomozás során egyre-másra ugyanezzel találkozik. Talán jelképez valamit? És vajon mit? Nem hitte volna egyébként, hogy nyomoznia kell ebben az ügyben. Csak szívességből hallgatta meg Joy Williams beszámolóját arról, hogy a férje eltűnt. Wexford biztosra vette, hogy nő van a dologban. Ami azt illeti, volt is, csak éppen… Ruth Rendell, a Démon képében és A festett ördög szerzője sorra nyeri a detektívregényekkel megnyerhető irodalmi díjakat, nemcsak hazájában, Angliában – ahol egy tizenhatodik századi vidéki udvarházban él –, hanem az Egyesült Államokban is.

Magyar Könyvklub, Budapest, 1994
286 oldal · ISBN: 9635480342 · Fordította: Révész Mária
Európa, Budapest, 1990
286 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630752417 · Fordította: Révész Mária
Európa / Madách, Budapest / Pozsony, 1990
286 oldal · ISBN: 8009004049 · Fordította: Révész Mária

anesz P>!
Ruth Rendell: Kegyetlen hollók

Nem is tudom: a sztori jó volt, a nyomozás is logikus, a megfejtés váratlan, jó a csattanó, mégis, nekem valahogy nehézkes volt. Nem tudom, hogy csak a fordítás vagy az eredeti mű is ilyen? Mindenesetre a régi detektíviskolához tartozik a könyv. Hónapokig tart a nyomozás, a nyomokat csak lassan, cseppenként szedik össze hosszú szünetek közbeiktatásával.
A címet értem, mégis magáról a társaságról keveset tudtunk meg. A témaválasztás viszont érdekes, és mivel már a könyv harmadánál kiderül spoiler, ezért van idő kifejteni a témát.

ChEebor>!
Ruth Rendell: Kegyetlen hollók

Egy igen jól megírt krimi, melynek majd minden fejezet lezárása tartalmaz egy váratlan fordulatot. A könyv ügyesen vezeti a nevetségesen egyszerűnek induló, de elég gyorsan hátborzongatóvá váló ügy felderítését, és a lezárás is jól sikerült.

p_m_linda>!
Ruth Rendell: Kegyetlen hollók

A végére tartogatta az izgalmakat, az elején kicsit nehezen indult be… egynek elment.

virrasztó>!

– Mit szólnál, ha két középkorú nőt látnál, amint fiatal férfiak játékát figyelik?
Burden oldalvást nézett Wexfordra.
– Nyilvánvalóan semmit. Illetve azt gondolnám, hogy két játékos mamája, vagy egyszerűen két nő, aki szereti a sportot.
– Pontosan. És ez nem mond neked semmit? Két dolgot. Az egyik, hiába hangoztat mást a nőmozgalom, hogy alapvető különbség van a nők és a férfiak nemekkel kapcsolatos magatartásában, a másik pedig, hogy ebből a szempontból felsőbbrendűek nálunk.
– Bár ebben van változás, ismerd el. Gondolj csak bizonyos klubokra az ország északi részében, ahol férfiak rendeznek sztriptízt női nézőknek.
– De a magatartás mégis alapvetően más. A férfiak elmennek egy sztriptízbárba, és parázsló csendben guvasztják a szemüket.
– A nők nem?
– A nők nevetve nézik a produkciót – mondta Wexford.

virrasztó>!

– A te világod mitől dűlt össze, Mike?

virrasztó>!

És ha azóta egyáltalán eszébe jutott, azzal tért fölötte napirendre, hogy Mrs. Williams ügyvédje már nyilván megoldotta a problémát az asszony megelégedésére, vagy pedig Williams visszatért az otthonába, mint előzőleg annyi más férfi társa, ahogy anyagilag előnyösebb változat a családi élet.

virrasztó>!

– Igyekszünk megtalálni az édesapját, Sara. Nem állítom, hogy eltűnt, de nagyon megnehezíti, hogy ráakadjunk.

virrasztó>!

– Manapság hogy hívják ezeket?
– Talán sportoktatónőnek. – Burden elhallgatott. Aztán torz mosollyal mondta: – Majd megmondom, ha a legújabb lányom tizenegy éves lesz. Ha egyáltalán meglesz. És tizenegy éves is lesz. És ha ő meg én együtt leszünk még, amikor tizenegy éves lesz.