Szökevény 17 csillagozás

Ruth Morris: Szökevény

Az ausztráliai írónő regényének hőse a tizenkét éves Joanne Mitchell. Ő a „szökevény”, aki elhagyja a rideg nevelőszüleit, hogy valahol meleg otthonra találjon. Kalandos útja Ausztrália vadregényes tájain vezet keresztül, s míg az olvasó a távol tájakkal és az ott élő emberekkel ismerkedik, szívből kívánja, hogy a kislány elérje célját. Az izgalmas cselekményes regény Borbás Mária fordításában, Kondor Lajos illusztrációival kerül a magyar olvasók kezébe.

Eredeti cím: The Runaway

Eredeti megjelenés éve: 1961

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Pöttyös könyvek

Móra, Budapest, 1973
184 oldal · keménytáblás · Fordította: Borbás Mária · Illusztrálta: Kondor Lajos

rafaelo0824
Ruth Morris: Szökevény

Imádom ezt a könyvet. Egy árva kislány megindul Ausztráliában egy lóval és egy kutyával, aztán mindenféle kalandokba keveredik. Sokszor olvastam, izgalmas, megható és szép, szerintem érik az újraolvasás hamarosan.

P_Eni P
Ruth Morris: Szökevény

Könnyen olvasható, aranyos kis mese, valami mégis zavart benne. Talán az, hogy sokszor éreztem cél nélkülinek a kislány bolyongását. Szó szerinti és átvitt értelemben is. Ha „csak” mesének nézem, akkor viszont megállta a helyét.

Magdileona
Ruth Morris: Szökevény

Nagyon örültem, hogy jó véget ért ez a kedves, szívmelengető történet. Gyerekkoromban kimaradt, most olvastam el, és hálás vagyok, hogy kezembe került – kár lett volna kihagynom.
Igazándiból megértem a szökést, egy mostoha, szeretetlen világból, ahol csak kihasználják a gyereket, ki ne vágyna el. Ettől függetlenül óriási szerencse, hogy testi-lelki sérülés nélkül, épségben megúszta a kalandot ez az igazán értékes kislány, ráadásul micsoda bónusszal! :)
Mint a mesében. De ha mese is, példaértékű a humanitás, a pozitív kisugárzás.

syeren P
Ruth Morris: Szökevény

Még anyukám könyve volt anno, de elkértem tőle. ;) Nagyon aranyos történet, végig izgultam a lánykáért kalandos útja során. A többi karakter is jól megírt (imádtam a lovat és a kutyát), mondjuk a vége már szinte túlzottan idillikus lett, de jó ez így. Mindenkinek szívből ajánlom!

aszor
Ruth Morris: Szökevény

Kedves kis leányregény. Bár szerintem kicsit idősebbeknek szól, mint a pöttyös korosztály.
Hiszen, ha egy 12 éves kislány útnak indul egy kutyával és egy lóval, nem biztos, hogy ilyen szerencsés véget ér a kalandozása. De miután egy mese, az útja során jóindulatú emberekkel találkozott. Azért sem ajánlanám a túl fiatal korosztálynak, mert eléggé félrevezető a kalandozása, és nehogy valakiben ez a kaland példaértékűvé váljon.
Mert nem ez a megoldás, ha a gyermek nem találja a helyét a felnőttek között.
A természet leirására csodálatos szófordulatokat használt az irónő.

Katherine_Grey
Ruth Morris: Szökevény

A regény, amely 1961-ben jelent meg először eredeti nyelven, kilátástalan világot ábrázol, amelyben egy gyerek elkallódhat. Aztán megjelenik a remény egy boldog, igazi életre, ahol szeretik az embert: a regény vége pedig mér igazán boldog. A könyv külföldön ma is népszerű: ha felkattogsz a netre, legalább kilenc helyen olvashatod feltöltve: úgy tűnik, ma is van mondanivalója.

Jesper_Olsen

– A szakáll annak a művésznépségnek való, a városi semmirekellőknek. Minek is híják őket? Hipók, igaz? Azok a hipók.
– Hippik – szóltam szerényen.

Jesper_Olsen

– Szervusz, Joe – ennyit mondott csak, és olyan volt a hangja, mint amikor sötét, ködös estén a tűz melege fogadja a vándort.

Lornka

Aztán a vonat megint nekiveselkedett, gyorsabban zakatolták a ritmust a kerekek a végtelen síneken:
-El-megy mesz-sze. El-megy mesz-sze.