Sosem ​zöldebb 28 csillagozás

Ruth Jones: Sosem zöldebb

„Életünk javát azzal töltjük, hogy azt kívánjuk, bárcsak valahol máshol, vagy mások lennénk, várunk valamire, vagy a múlton kérődzünk. Mindig azt képzeljük, hogy a másik oldalon zöldebb a fű. De sosem zöldebb. Változatlanul fű, épp csak egy másik darabka. Ez minden.”

A múlt szokása, hogy a nyomunkra bukkan, és elgáncsol.
Kate huszonkét évesen szenvedélyes viszonyt folytatott egy nős férfival, Callummal, ami szívfájdalommal ért véget. A lány úgy érezte, sosem teszi túl magát rajta.
Tizenhét évvel később, Kate sikeres színésznő, Londonban lakik, házas, az ötéves Tallulah édesanyja. Callum boldogan él Edinburgh-ban a feleségével és immár felnőtt gyermekeivel. Úgy tűnik, mindnyájan végleg maguk mögött hagyták a múltat.
Ám Kate és Callum újra találkozik, és választás elé kerül. Lemondanak egymásról, vagy vállalják a kockázatot, hogy megtudják, mi lett volna…

Eredeti megjelenés éve: 2018

Művelt Nép, Budapest, 2019
492 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155905643 · Fordította: Tóth Attila
Művelt Nép, Budapest, 2019
492 oldal · ISBN: 9786155905650 · Fordította: Tóth Attila

nena911231 P>!
Ruth Jones: Sosem zöldebb

Már nem emlékszem sem az időre, sem az alkalomra, amikor ez a könyv a látóterembe került…mindenesetre valamiért nagyon megfogott és éreztem, hogy el kell olvasnom. Persze nem csoda, a téma megint a jól ismert párkapcsolat és házasság, amit annyira szeretek elemezni az olvasmányaim által :)
Mondhatnám, hogy nagy vonalakban ennyi ez a regény, de annál sokkal, de sokkal több is.
A történetük a ’80-as évekig nyúlik vissza, amikor Callum életét felforgatja egy fiatal és izgalmas lány, Kate. Szenvedélyes viszonyba bonyolódnak, ami azonban szinte a kezdetektől bukásra van ítélve (tudjuk, hiszen a kötet kezdetén Kate már házasságban él valaki mással és van egy kislánya is). 17 év elteltével a szikra újra fellobban és mindent felperzsel maga körül…van dráma, van könny és van szeretet…rengeteg szeretet.
A kapcsolatok mellett a család, a függőségek, traumák is jelentős szeletét teszik ki a történetnek.
Bevallom, a főszereplők közül egyedül Belindát szerettem kifejezetten, még talán Matt is kedves lett a számomra, de Kate és Callum sajnos nem…emberek voltak, és mint ilyenek gyarlók is, mint oly sokszor lenni szokott, tehát nem hibáztathatom őket, mégis végtelenül bosszantottak off
Ami nagyon tetszett, az a váltott szemszög, a több idősík, és az írónő stílusa…egyszerűen letehetetlenné tette a könyvet! Bár olvashatnék még tőle!
Egy dolgot nem tudtam viszont felfogni, hogy miért kellett az a szál Matt és Hetty között….értem, kellett a dráma, de semmi jelentősége nem volt, hisz nagyjából azonnal túl is voltak rajta…
Összességében nagyon jól esett olvasni, mert nagyon szépen ír a családról és a lelki sebek gyógyulásáról, valamint a megbocsátásról, de nem mindennek láttam benne értelmét…ha kimarad néhány szál, akkor ugyan rövidebb, de velősebb lehetett volna.

Leilaa>!
Ruth Jones: Sosem zöldebb

Az elején attól féltem,hogy egy kicsit sebfeltépős lesz a történet, de inkább volt ez dühítő. Egészen az első harmadig úgy éreztem, hogy megértem Kate-t. Aztán kezdett rettenetesen unszimpatikussá válni. Az edzésmánia, az evészavar és az ivás még érthető volt,hiszen hatalmas volt rajta a nyomás. Megértem,hogy inkább a munkába menekült, ez talán még egy egészséges védekezési mechanizmus. Callum karakterét rettenetesen gyűlöltem. Egy igazi gyáva f*sz. Undorító volt amint Bellindával és Kate-tel művelt. Igazán ráfért volna, hogy úgy isten igazából két szék közül a pad alá essen. utáltam a befejezését. spoiler

marae>!
Ruth Jones: Sosem zöldebb

Teljesen elkeserítő a végkifejlet…

Nem találtam se komfort karaktert, se utálnivalót. Kate személyisége annyira személytelen és mindeközben mégis olyan Kate jellegzetessége van, hogy nem tudom. Nem erre számítottam. A romantikus könyvekben az a jó, hogy a legtöbbjük jól végződik és ennek a könyvnek is azért kezdtem neki, hogy egy kicsit felvidítson a vidám végkifejlet.
DE MI EZ?? Utálom, hogy ennyire imádom ezt a könyvet. Nagyon minimálisan olyasmi érzésem van ezzel kapcsolatban, mint az It ends with us könyvnél. Habár ez százszor sem olyan komoly.

skingi>!
Ruth Jones: Sosem zöldebb

Házasság, hűtlenség, újrakezdések, válás, és mindezt az érintettek szemszögéből. Ki hogyan éli meg. Magával ragadó történet, váratlan fordulatok. Szórakoztató könyv.

eszter0417>!
Ruth Jones: Sosem zöldebb

Nagyon érdekes és izgalmas.. Ezt a „Mi lett volna ha” részt ritkán mutatják be. Fájdalmasan valóságos történet, elgondolkodtató.

stanczi>!
Ruth Jones: Sosem zöldebb

Kellemes olvasmány arról, megéri-e az életünket feldúlni valaki olyan miatt, aki iránt hosszú évekkel ezelőtt felfűtött érzelmek fűznek?
Érdekes volt látni, melyik fél, hogyan okul a saját hibájából, addig csábító a másik oldal, amíg meg nem kapod szitukkal tűzdelve.
Viszont túl hosszúra lett már nyújtva, kezdtem úgy érezni sose jutok a végére. Azért annyira nem szippantott be, hogy majd 500 oldalon keresztül élvezhető legyen.

Tenkei_Attiláné>!

…életünk nagy részében azt szeretnénk, ha valahol másutt volnánk vagy mások lennénk, és a jövőt kémleljük, vagy a múltba nézünk vissza. Azt gondoljuk, hogy másutt mindig zöldebb a fű, de ez nem így van. Az is ugyanúgy fű, csak egy másik réten.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Az igazság az, hogy bár elemünk az idő,

Nem vagyunk képesek kezelni az életünk minden pillanatában

Nyíló távlatokat,

Melyek felhánytorgatják veszteségeinket, s ami még rosszabb,

Megmutatják nekünk, hogy ami egyszer a miénk volt, most milyen,

És milyennek őrizhettük volna meg,

Ha annak idején másként cselekszünk.

Philip Larkin

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Választaniuk kell: faképnél hagyják egymást… vagy kockáztatnak, és megpróbálják kideríteni, hogy mi lehetett volna másként.

Az élet ritkán ad második esélyt. Ám ez nem jelenti, hogy mindig ki is kell használnunk…

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Furcsa, hogy még mindig kisgyerekként gondol rá, annak dacára, hogy vagy száznyolcvan centisre nőtt. Most is figyelte, ahogy teljesen természetes módon társalog néhány helyi vendéggel. Pont ez Callum
titka. Természetes. Gyakorlatilag mindenkivel. Akárkivel beszél is – függetlenül attól, hogy azok kicsodák, milyen
hátterük van, vagy milyen idősek –, mindig módot tud rá találni, hogy érdeklődő benyomást keltsen. Ezért olyan jó
tanár. És jó apa.