A ​piros cipellős Sally bölcsessége 4 csillagozás

Ruth Hogan: A piros cipellős Sally bölcsessége

Néha a legváratlanabb helyen köttetett barátság adja vissza az életbe vetett hitet

Mása mindennap vízbe fullad. Vagy legalábbis majdnem. Az egykor vidám, független asszony életét tizenkét évvel ezelőtt örökre megváltoztatta egy tragikus esemény. Azóta a szabad idejében egy közeli viktoriánus kori temető sírjai között sétál, vagy a városi uszodában, a víz alatt keres menedéket a külvilág zajai és a lelke fájdalma elől.
Egy nap azonban véletlenül találkozik a sírkertben egy hóbortos, ám csodálatos hanggal megáldott, piros cipellős idős hölggyel, aki varjakat etet, és énekel a madaraknak. A két, első látásra teljesen különböző nő között hamarosan barátság szövődik, és a bölcs Sally mentőövet dob Másának, aki újra megtanulja értékelni az életét.

Tele reménnyel és a barátság erejével. – EVENING STANDARD

336 oldal · ISBN: 9789634522805 · Fordította: Szigeti Judit
General Press, Budapest, 2019
336 oldal · ISBN: 9789634522799 · Fordította: Szigeti Judit

Ruth Hogan: A piros cipellős Sally bölcsessége

Ruth Hogan hivatalosan is belépett a kedvenc íróim közé. Finoman és jó érzéssel ír olyan témákról, amelyek nagyon is komolyak, de neki sikerül humorral lazítani a feszültséget, amit azért érezhetne az olvasó, mert az elmúlásról vagy a gyászról szól a könyv.
Mivel nagyon nem szoktam újraolvasni könyvet, így ezt most megrendeltem angolul. Úgy nem is számít újraolvasásnak, ugye? :)

kriszet_Paulinusz P
Ruth Hogan: A piros cipellős Sally bölcsessége

Ezer meg egy csillag. Mindet megérdemli.
Ez egy annyira, de annyira könyv.
Kedvenc.

kratas P

Kislány koromban vasárnap délutánonként elkocsikáztunk a nagyszüleimmel vidékre. Valahányszor temető mellett haladtunk el, a nagyapám lehúzta a kocsi ablakát, és kikiabált: „Van valami panaszuk?” Válasz soha nem érkezett, és a nagyapám szerint ez azt bizonyítja, hogy a halottak közössége elégedett népség, és amikor eljött az ő ideje, békésen halt meg a saját ágyában, fájdalom és félelem nélkül.

kratas P

– Hogy volt képes tovább élni?
Kitty Murielt egy cseppet sem zaklatja fel a kérdésem. Leteszi a poharát, felém fordul, és megfogja a kezem. Érzem, hogy elpirulok, bár fogalmam sincs, miért. Mélyen a szemembe néz, úgy felel a kérdésemre.
– Mert hittem abban, hogy egy nap az életöröm erősebb lesz bennem, mint a Joy halála miatti elkeseredés.

kratas P

– Arra kértek, hogy ezt küldjem el önnel a varjaknak.
A papírzacskóra egy kis, barna csomagcímke volt kötve, amelyen ez állt ceruzával: ubi aves ibi angeli.