Nem ​mind arany, ami fénylik 13 csillagozás

Rusz Lívia: Nem mind arany, ami fénylik

Rusz Lívia (Kolozsvár, 1930. – ) grafikus, festőművész és képregényrajzoló.
1987-ben a romániai állapotok miatt Magyarországon telepedett le. 1988-ban jelent meg a Nem mind arany, ami fénylik c. nagysikerű, 40 oldalas képregénye.

Közgazdasági és Jogi, Budapest, 1987

Zsuzsanna_Makai>!
Rusz Lívia: Nem mind arany, ami fénylik

Ó, hát ez mennyire jó volt most is!
Hogy én mennyire imádtam ezt a képregényt gyerekkorormban!
A rajzok pedig csodásak!

Vörös_Édua IP>!
Rusz Lívia: Nem mind arany, ami fénylik

Jópofa, aranyos, a grafika zseniális és kiforrott- ahogy azt a Művésznőtől megszokhattuk-, a történet elég eszement, bár a poénok a későbbi képregényében, a Miskatiban érezhetően sziporkázóbbak, felszabadultabbak. Sajnos, van egy-két szöveg, ami rossz buborékba került- ettől függetlenül egy remek darab, felnőttek számára is élvezhető képregény.

mohapapa I>!
Rusz Lívia: Nem mind arany, ami fénylik

Gyermekkrom óta imádom Rusz Lívia rajzait! Talán Csipike történeténél szerettem bele a jellegzetes figuráiba, kedves alakjaiba. A neten bolyongva találtam ezt a képregényét. Nem is tudtam, hogy nem csak illusztrátorkodott. Immár okosabb vagyok.

Szóval ez egy képregény. Rusz Lívia nyilván a rajzolója, de ő maga írta a történetet is. Ami főleg azért meglepő, mert a szöveg verses, játékos, nekem Romhányit jutatta sok helyen eszembe.

A történet nem túl nagy durranás, de fogyasztható, szórakoztató, élvezetes, bármilyen képtelen is.