Rus Ibolya (szerk.)

Karácsonyi ​mesék 6 csillagozás

Rus Ibolya (szerk.): Karácsonyi mesék

Karácsony közeledtével, a szeretet ünnepére készülvén vidám, várakozó hangulatban vagyunk. Sokkalta igazabb ez a gyerekekre, akikre fokozottan hatnak a külsőségek, a sürgő-forgó hétköznapok sejtelmes mivolta. Vajon mi az, ami ennyire elmélyíti ezt az időszakot? Talán a mindenkiben ott rejlő gyermeki én, aki hiszi, hogy karácsonykor csoda történik, eljön a Télapó, aki ajándékkal lepi meg a családot, és békességet hoz az otthonunkba.
Sorozatunk hősei is ilyen csodákra várnak, és nem fognak csalatkozni bennük. Megismerjük majd Pocakos mackót, aki barátait vallatja a nagy ünnepről, Didergő királyt, aki nagy ajándékot kap egy kislánytól, a magányosnak hitt fenyőfát, akinek egy csillag világít, és betekintést nyerhetünk a Mikulás igazi birodalmába.
Szárnyalhatunk a csodák földjén, hiszen a Télapó mi mást hozna el számunkra, mint magát a csodát.
Jó szórakozást kívánunk!

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Varázslatos mesebirodalom STB Könyvek

STB Könyvek, Kistarcsa, 2011

kratas P>!
Rus Ibolya (szerk.): Karácsonyi mesék

Nekem tetszettek ezek a mesék, kedvesek voltak és azért öt csillag, mert két Móra Ferenc mese is bekerült a válogatásba.

Perly>!
Rus Ibolya (szerk.): Karácsonyi mesék

A didergő királyt ismertem, a többi újdonság volt a számomra. A mesék közül volt, ami tetszett, és volt, ami kevésbé. Amit még hiányoltam a kötetből, az az illusztráció. Színesebbé tette volna a történeteket.

erabig>!
Rus Ibolya (szerk.): Karácsonyi mesék

A legtöbb mese ismert. Azonban nagyon jó össze lett válogatva.Kellemes meglepetés volt.

nodael>!

Olyan sok gyermek él a földön, hogy a sok-sok ajándék nem fér el a szánon, így a manók viszik repülővel a Mikulás után és folyamatosan feltöltik a szánt ajándékkal.

Kapcsolódó szócikkek: szán
nodael>!

– Ó, esténként benneteket szoktalak csodálni.

nodael>!

Mennyire messze lakik ez a bagoly – gondolta útközben a medve.

nodael>!

Ha a problémák problémája történik is, a rendszeretó Mikulás akkor sem jön fel erre a két emeletre.

nodael>!

Pedig Mikulásné reggeli rántottáján kívül aligha van még finomabb dolog a földön.

Kapcsolódó szócikkek: rántotta
nodael>!

– Elárulok egy titkot: a manók és a Mikulás is ünnepli a karácsonyt.

nodael>!

Elindult haza a barlangja felé, hát ekkor lát valami motoszkálást az egyik bokorban.

nodael>!

lnnen nyílik egy kis ajtó, amin keresztül az istállóba jutunk, ahol a rénszarvasok tanyáznak.

nodael>!

A látvány nagyon mulatságos, de annak a manógyereknek, aki belepottyant a vödörbe, egyáltalán nem szórakozás a buborék böfögése. Ez nem is elég szegény pórul járt manónak, még a szüleitől is hallgathatja, hogy jobban oda kell figyelni.
Szeptember elején azokat a sportszereket gyártják a manók, amiket nyáron szoktak használni a gyerekek. llyenkor még nincsenek fagyok, az idő éppen megfelelő ahhoz, hogy az elkészült sportszereket ki lehessen próbálni a szabadban. Gondolhatjuk, hogy egy vízisível mekkora felfordulást okoznának a manók, ha azt a hegy belsejében kellene kipróbálni.