Lóháton (Lóháton 1.) 12 csillagozás

Egy gyógyulás igaz története
Rupert Isaacson: Lóháton

Rupert és Kristin Isaacson szíve megszakadt, amikor megtudták az egyértelmű diagnózist: hároméves kisfiuk, Rowan autista.
Az első sokk után terápiák egész sora következett, ám a gyerek növekvő elszigeteltsége és egyre gyakoribb fékezhetetlen dührohamai miatt be kellett látniuk, hogy minden addig kipróbált kezelés hasztalan. Egy nap aztán Rowan elszökött, és a szomszédos földeken kószáló ménes vezérkancája mellett kötött ki. Édesapja, aki értett a lovakhoz, és ismerte a kanca zsémbes természetét, halálra rémült, amikor rájuk talált. Legnagyobb meglepetésére azonban a lovak szeretettel fordultak Rowanhez, és a fiú is hozzájuk.
A hihetetlen egymásra találás láttán az apának merész ötlete támadt, amelyből életre szóló kaland lett. A család elhagyta otthonát, és Mongólia hegyei közé költözött, ahol a lovak és sámánok kultúrájának gyógyító ereje csodákra képes. A lebilincselő és inspiráló utazás célja, hogy megmentsék autista fiukat és önmagukat…

Eredeti mű: Rupert Isaacson: The Horse Boy

Partvonal, Budapest, 2015
376 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155283727 · Fordította: Novák Petra

Rupert Isaacson: Lóháton Egy gyógyulás igaz története

Ez a regény nem szinezi ki a történetet. Miért tenné? Benne van az öröm, de benne vannak a kételyek is. Mert ilyen ez az élet.
Ennyire kitárulkozni nagy bátorságra vall, és én ezért becsülöm az írót.
Hálát is érzek. Amiatt, hogy megosztotta velünk a történetet, a fia történetét.
Végig reménykedtem a sikerükben.
Ha tehetitek, olvassátok a regényt. Bepillantást enged egy autista fiú, autista fiút nevelő szülők életébe.
Ez a világ pedig ugyan más…de csodálatos, értékes és nagyon gazdag.

Bővebben: http://irasaimtarhaza.blogspot.hu/2016/05/rupert-isaacs…

pieta4

Rupert Isaacson: Lóháton Egy gyógyulás igaz története

Azt mondják, hogy kisgyerekkel és állatokkal mindent el lehet adni, mert az csak jó lehet. Ez így igaz, mert megvettem ezt a könyvet…de nem tetszett.
Tévesen azt feltételeztem, hogy a lovakról lesz benne szó. Voltak lovak, de még a vége felé is csak úgy kerültek képbe, hogy fel kellene rá ültetni az autista kisfiút…Egy különleges kisfiú és egy ló barátságáról szerettem volna olvasni, de helyette jöttek a sámánok.
Igaz történet.
Örülök, hogy a mongol kaland jó hatással volt erre az embert próbáló betegségre, de valami belsőségesebbre, meghittebbre számítottam.

Regina_Lubowsky

Rupert Isaacson: Lóháton Egy gyógyulás igaz története

Mivel nem voltak elvárásaim, ítéleteim a könyvvel kapcsolatban nem ért csalódás sem. Általa kicsit bepillantást nyerhettünk az Apa mindennapi küzdelmeibe, hogy milyen az Ő szemszögéből együttélni az autizmussal. Nagyon tetszett a látásmód amivel az egész utazást leírta, az az erő, és hit, amivel ezt a meghökkentő tervet kivitelezte. Néhol voltak számomra kevésbé érthető momentumok, ( pl. A 99 szellem v istenség nekem vagy 100 vagy 101 volt, akárhogy értelmeztem!?), de a részletes tájleírás, a problémák ecsetelése, (még ha hányásról és "barnakód"ról is volt szó) mind-mind segített megértenem, átéreznem, h min mehetnek keresztül. Érdeklődve várom, hogy elolvassam a következő részt.

Jdit

Rupert Isaacson: Lóháton Egy gyógyulás igaz története

Nehéz ezt a könyvet értékelni. Maga a sztori jó, mégis hiányzik belőle valami. Ez betudható persze annak is, hogy igaz történetről van szó, amit nem lehet sokkal érdekesebbé tenni annál, mint amilyen valójában volt. A családnak nagy dolog lehetett ez a kaland, ezt belátom, de nekem néhol már túl részletes volt a leírás. Nagyon lassan haladtam vele, de érdekelt, hogy mi lesz Rowan-nel, szóval azért csak a végére értem.

K_A_Hikari P

Úgy vélem, az egész világ gyönyörű, csak azok a helyek nem, amelyeket az ember készakarva elcsúfít.

K_A_Hikari P

Az autisták nehezen èlik meg az átmeneteket, még a legegyszerűbbeket is…

K_A_Hikari P

Sokszor a megszokott dolgok segítenek megbirkózni az újakkal.

K_A_Hikari

Volt egy különleges nevelésű igényű gyerekünk. Egyike lettünk azoknak a családoknak.

K_A_Hikari

Arra gondoltam, hogy mi, emberek, annyira kizsigereljük a földet, hogy a végén nem tudjuk majd meggyógyítani, bármennyire is szeretnénk.

K_A_Hikari P

Az autista gyermeket nevelő párok mintegy 80 százaléka szétmegy.

Kapcsolódó szócikkek: autizmus · válás
lauranne

Talán a sámánok felnőtt autisták?

K_A_Hikari

Egy régi mondás szerint testet-lelket gyógyít a ló.

K_A_Hikari

– Nos – kezdi Michel, aki épp akkor toppant be a kamerájával, amikor Kristin elment. – Mi az akcióterv?
– Hát tudod, csak amit minden család tesz egy átlagos nap reggelén. Elmegyünk egy szent hegyre, és részt veszünk egy sámánista szertartáson.

K_A_Hikari

Bekukucskálhattam egy ablakon egy autista gyermek belső világába. És milyen gazdag ez az élet, ez a világ!

Lóháton sorozat · Összehasonlítás