Te ​mitől félsz? 12 csillagozás

Öngyógyító program
Ruediger Dahlke: Te mitől félsz?

A ​modern boldogságkutatás már régen felismerte, hogy a boldogság megnyilvánulása az úgynevezett flow, az élet sodrása, folyamata. Csakhogy ez az eleven áramlás egyre ritkábban mutatkozik meg.
Amikor félünk, beszűkül minden – a testünk, a gondolataink és az érzéseink. A félelem szűkössége megrekedéshez vezet, a megrekedés pedig újra félelmet gerjeszt. Fokozódik a nyomás, különösen akkor, ha közel s távol nincs megoldás, és úgy érezzük, a helyzet kilátástalan.
Modern életünkben már nincs helye az ősfélelemnek és a saját természetünk mélységeivel való találkozásnak, ezért hívatlanul és látszólag orvul tör elő mindennapjainkban a rettegés. Minél inkább kerüljük a találkozást, annál inkább szembesülünk vele.

Ruediger Dahlke, az emberi lélek nagy ismerője, rávezet, hogyan értsük meg és közelítsük meg óvatosan a félelmeinket, hogy felelősségteljesen úrrá lehessünk rajtuk. Részletesen foglalkozik a különböző speciális félelmekkel és azok jelentésével, bemutatja a… (tovább)

Eredeti cím: Angstfrei leben

Eredeti megjelenés éve: 2013

Bioenergetic, Budapest, 2014
112 oldal · ISBN: 9786932911151 · Fordította: Makra Júlia

Trudiz >!

Ruediger Dahlke: Te mitől félsz? Öngyógyító program

Valami többet, mást vártam… ettől a témától.

szeptember99>!

Ruediger Dahlke: Te mitől félsz? Öngyógyító program

A 100 oldalas könyvecskét végig esszészerünek éreztem, azaz az író gondolatait osztotta meg az olvasóval, melyet nem érzek alàtàmasztottnak adatok, konkrétumok àltal. Sok az utalàs a szerzö màs könyveire és CD-ire, mely reklàmszerünek hatott.
A könyv egyedüli érdekessége, hogy a különbözö félelmekhez kötödö mitológiai alakok említésre kerülnek, hiszen a szerzö ide vezeti vissza a félelmeket.
A könyv sajnos nem kötött le, többször ugrottam sorokat. Az író más kötetei talán többet adnak az olvasónak, még van 1-2 kötete a várólistámon.

borga>!

Ruediger Dahlke: Te mitől félsz? Öngyógyító program

Csak belelapoztam egy engem érdeklő konkrétumnál, amit elég elnagyoltnak éreztem, de végül csak végigrágtam. Nem világmegváltó, bár van benne pár érdekes gondolat, meg pár fixáció is. Ha kihagyod, akkor is bőven elboldogulsz az életben, de a pók-, kígyó-, stb-fóbiák szimbolika-elemezgetése miatt megért egy olvasást.

borga>!

A nők ősi szerepmintát követve azt akarják, hogy a férfi vállának támaszkodhassanak, és ehhez a férfinak legalábbis egyenrangúnak kell lennie, mindenekelőtt pedig igazi férfinak, aki minden téren vállalni tudja férfiúságát. Az ilyen összművészeti alkotások azonban ritkák

70. oldal - Társtalanság (Bioenergetic, 2014.)

Nicolettini_Sillingrano>!

A félelem: szűkösség, szorongás, és egyben a modern teljesítményközpontú társadalomban uralkodó rossz közérzet egyik fő tényezője.

Nicolettini_Sillingrano>!

A bábeli torony építése az emberi (vagy embertelen) mindennapok részévé vált.

Nicolettini_Sillingrano>!

[…] ha a félelemmel való szembesülés elől kitérünk, akkor nem mi gyarapodunk, hanem a félelem fog gyarapodni mibennünk.

Nicolettini_Sillingrano>!

Csak az fél az úszástól, aki nem tud úszni.

Nicolettini_Sillingrano>!

Akinek saját erejéből sikerül úrrá lennie a felelmein, az egyúttal annyi önbizalmat és magabiztosságot is nyer, hogy a jövőben más gondokat is könnyebben meg tud oldani.

Nicolettini_Sillingrano>!

Úgy veszem észre, hogy a vegetáriánus és főként a vegán életmódot folytatók között valóban kevesebben küzdenek félelemből eredő problémákkal. A félősök jobban teszik, ha nem kebeleznek be még az életükkel is félelmet.

Nicolettini_Sillingrano>!

Abból a hatvanmillió sertésből, amit a németek egy év leforgása alatt elfogyasztanak, kilencvenkilenc százaléknyi az ipari hizlaldákból származik. Következésképpen az, aki elfogyasztja a húsukat, nemcsak félelemhormonokat kap, hanem az őrület, valamint az apátia és a letargia rezgéseit is magáévá teszi.

Nicolettini_Sillingrano>!

A nagy lehetőséget az élettől és a haláltól való félelem tiszteletté alakítása jelenti, így az addig félelemre fordított energia ismét az élet szolgálatába állhat.