Szellemi ​hierarchiák és tükröződésük a fizikai világban 3 csillagozás

Állatöv, planéták és kozmosz
Rudolf Steiner: Szellemi hierarchiák és tükröződésük a fizikai világban

Ez az előadássorozat a szellemi világ magas régióiba vezet bennünket. Földi lakóhelyünkről nemcsak a kozmosz fizikai térségeibe vezet el, hanem felemel a szellemi világokba is, amelyekből a fizikai világ keletkezett. De éppen egy ilyen előadássorozat mutatja majd meg, hogy alapjában véve minden tudás és bölcsesség célja a legnagyobb rejtély, az ember rejtélyének megoldása. Hogy ezt megtehessük, igen távoli dolgokkal kell foglalkoznunk…

Regulus Art, Budapest, 2012
146 oldal · ISBN: 9789638943729 · Fordította: Balassa Árpád, Svéd Piroska

Wish>!
Rudolf Steiner: Szellemi hierarchiák és tükröződésük a fizikai világban

Nehéz értékelni :)
Több év stúdium után jó szintetizáló előadássorozat volt. Könnyen érthető, de mégis tett hozzá a tudásomhoz, kicsit más szemszögből világítva meg a hierarchiák szerepét a Föld inkarnációi során.

FRISSÍTÉS:
Többedik újraolvasás csoportmunkával: a csoportban többen mondták, hogy végre egy olyan Steiner, ami könnyen érthető. Nem tudom minek köszönhető ez, spoiler de nekem is ez volt vele annak idején az első élményem. Szóval ha az alapfogalmak megvannak, a Teosophyból vagy a Szellemtudomány körvanalaiból és továbbra is érdekel a téma, akkor érdemes belevágni.

Wish>!

Akkor válik csak igazán jelentőssé számunkra az ember rejtélye, ha kezdjük megérteni, hogy mindennel, amit teszünk, egészen hangulatainkig, az egész kozmoszt befolyásoljuk, ha tudjuk, hogy kis világunknak milyen végtelenül nagy horderejű jelentősége van mindenben, ami a makrokozmoszban történik.
A megnövekedett felelősségérzés lehet a szellemtudomány legtisztább és legértékesebb gyümölcse. Arra tanít, hogy fogjuk fel az élet valódi értelmét, és vegyük azt komolyan, hogy amit a fejlődés áramába a magunk részéről bevihetünk, az értékes élet legyen.