Hogyan ​jutunk a magasabb világok megismeréséhez? 4 csillagozás

Rudolf Steiner: Hogyan jutunk a magasabb világok megismeréséhez? Rudolf Steiner: Hogyan jutunk a magasabb világok megismeréséhez?

Ennek a könyvnek a leírásai úgy jelennek meg, mintha az egész ember tökéletes mássá válására szolgáló útmutatások volnának. Aki azonban helyesen olvassa azokat, rájön, hogy nem akarnak egyebet mondani, mint, hogy milyen lelki diszpozícióban kell lennie az embernek élete azon pillanataiban, amikben az Érzékfeletti Világgal akar találkozni. Ezt a lelki diszpozíciót mint egy második lényiséget fejleszti ki magánban; és az egészséges másik lényiség a régi módon rója útját.

Hogyan juthat az ember a magasabb világokról való megismeréshez? és A magasabb világok megismerésének útja címmel is megjelent.

Jáspis, Budapest, 1995

Eynregiujkonyvek I>!
Rudolf Steiner: Hogyan jutunk a magasabb világok megismeréséhez?

A 90-es évek közepén, amikor megláttam, azonnal megvettem. Nem az a könyv, ami egyszer üt nagyot. Inkább az, ami egy életen át tanít, „nevel”. Ezt sokszor el kell olvasni, mélyebb tartalmait évek, vagy személyes tapasztalatok útján éli meg az ember. Írtam róla itt: https://regiujkonyvek.blogspot.com/2019/11/rudolf-stein…