Az ​ezotéria alapjai 2 csillagozás

Rudolf Steiner: Az ezotéria alapjai

A tudás útja az embert elvezeti oda, hogy megismeri a mikrokozmosz és a makrokozmosz közötti összefüggést, hogy szétoszthatja a természetbe, hogy elmondhatja, a világ melyik részéhez tartozik annak minden egyes orgánuma. Az ógermán mítosz így osztja fel Ymir óriást. Koponyájából a mennyország boltíve jön létre, csontjaiból a hegységek alakulnak ki stb. Ez a belső látásmód a mitológia ecsetelése. Az ezoterikus a világ minden részében valamiféle összefüggésre lel önmagával. Majd belső rokonlelkűség bukkan elő. Erről a látásmódról intenzíven kell gondoskodni. Ilyen intenzív gondoskodásra mutat rá az összes vallás. Ez az evangéliumokban is felbukkan.
Az ezotérikus így fogalmaz: a környező világ összes dolga, köve, növénye és állata tulajdon fejlődésének nyilvánvaló jele; nem létezhetnek, ha ezek a birodalmak nem lennének jelen. Ennek ismerete nemcsak annak érzetével tölt el minket, hogy e birodalmak fölé emelkedünk, hanem annak tudatosításával is, hogy nélkülük nem létezhetnénk.

Hermit, Miskolc, 2003

Rudolf Steiner: Az ezotéria alapjai

Nos, szerintem többszöri olvasásra fogom beépíteni az agyamba, ugyanis felfogni sem egyszerű, de nem lehetetlen.

Trudiz >!

A tudat 12 fokozata: 7 emberi, 5 isteni. A 12 apostol mint a tudat 12 fokozata, melyeken Krisztus keresztülhaladt.

Trudiz >!

A látásnak ez a képi módja egyfajta asztrális látásmód (imagináció). Azonban először mentális látásmóddal (inspirációval) fejti ki teljes hatékonyságát.