A ​természet csodái 9 csillagozás

Rudolf Engel-Hardt: A természet csodái

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Rudolf Arnold, Lipcse
28 oldal · keménytáblás · Fordította: György Ferenc · Illusztrálta: Rudolf Engel-Hardt

Kriszta I>!
Rudolf Engel-Hardt: A természet csodái

Pár napja esténként mindig ebből kell a 3,5 éves kislányomnak felolvasni. Nagyon régóta a család tulajdona, talán még a nővérem kaphatta anno, kissé le is van rongyolódva. Gyönyörűséges képek vannak benne, gyerekkoromban, mikor rájöttem, hogy imádok rajzolni, sok képet másoltam ki belőle :)
Külön kis fejezetek vannak a hazai lepkéknek, hazai madaraknak, egzotikus társaiknak, aztán a tengerek élővilágának stb. szentelve. Kifejezetten gyerekeknek íródott, és annyira lelkesen beszél a természet csodálatosságáról, hogy a gyerekek egyből beleszeretnek ezekbe a szépségekbe. Emellett pedig egy csomó állat és növény nevét is megismerhetik, illetve hogy azok hogy néznek ki. Lillus imádja ezt a könyvet, és amikor épp nem olvasunk belőle, akkor kezébe fogja és ő mesél belőle (ez most amúgy is szokása :)). Ez persze tiszta halandzsa, de az atlaszlepkét, a paradicsomhalat, meg a kardfarkú halat mindig beleszövi, tegnap este pedig azt ismételgette, hogy Eligma laetepicta :))

serengeti P>!

Flow élmény ("nembíromletenni" érzés): 4
Stílus (írói): 4
Ötlet (eredetiség): 4,5
Tartalom (mondanivaló): 5
Hitelesség (könyv világának átélhetősége): 5
Érzelmek (ábrázolása): 3
Izgalom: 4

Nagyszerű könyv! A gyerekek számára igazi érdekességeket kínál felfedezésre a természet tarka világából. A hazai növény- és állatvilág különlegességeinek bemutatása mellett sok-sok információt olvashatunk a világ távoli tájairól is. Külön értéket képviselnek a lélegzetelállítóan szép, színpompás illusztrációk. Igazi csemege ez a könyvecske a természetkedvelő gyerekek számára.