Sárkányok ​nyomában 21 csillagozás

Rudolf Daumann: Sárkányok nyomában

Egy regényt és két nagyszerű elbeszélést nyújtunk át sorozatunk olvasóinak. Szerzőnk ezúttal Rudolf Daumann, a Német Demokratikus Köztársaság híres kalandregényírója, akinek izgalmas regényei arról nevezetesek, hogy bennük ezer veszélyt sejtető egzotikus tájak világa elevenedik meg, és a sodró iramú mesében az igaz hősök nemcsak a természettel vívják harcukat, hanem annál alattomosabb ellenséggel is: a nincstelenséggel, a balszerencsével vagy éppen az olyan hatalmas mammutérdekeltséggel, mint a húszas évek nagy kongói gyémánttrösztje. S aki az izgalmas történeten túl érdekes ismeretekre is vágyik, ezúttal sem csalódik: megismerheti a komodói sárkánygyíkok életét éppúgy, mint belső Afrika különös erdei zsiráfjának históriáját.

Eredeti cím: Die Drachen leben

Eredeti megjelenés éve: 1956

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Delfin könyvek Móra

Móra, Budapest, 1982
224 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631129357 · Fordította: Elek István, S. Zala Zsuzsa · Illusztrálta: Szecskó Tamás
Móra, Budapest, 1971
234 oldal · Fordította: Elek István, S. Zala Zsuzsa · Illusztrálta: Szecskó Tamás

bambali>!
Rudolf Daumann: Sárkányok nyomában

Elfogult vagyok a Delfin könyvekkel, illik tisztelni, hogy már azelőtt megszülettek ezek a történetek valakik tollából, amikor én még a világon sem voltam.

Nyilván nem mindegyiktől várható el, hogy „divatos” legyen, ezen a köteten is érződik a régi fajta írásmód és hangulat, de ennek ellenére élvezhető.
3 rövidebb történet található benne, mindegyik érdekes, jó tájleírásokkal.

Arturo>!
Rudolf Daumann: Sárkányok nyomában

Három rövidebb írást olvashatunk ebben a könyvben, mindegyik egzotikus tájakon játszódik és valamilyen felfedezésről szól. Kettőben egy addig ismeretlen állatfajt találnak, egyben pedig egy gazdag gyémántmezőt. Ami ezeken kívül közös bennük, az a kommunista vonalasság. Daumann, mint az NDK hű polgára, jó adag ideológiát is belesző a történetekbe: az imperialisták rosszak, szegény feketéket kizsákmányolják, stb.
A Sárkányok nyomában, a kötet címadó elbeszélése, a komodói varánusz felfedezéséről szól.
A Kiwi-Kiwi helyszíne Belga-Kongó, ahol is egy szegény, jóravaló ember felfedez egy gyémántlelőhelyet. A gaz tőkések természetesen megpróbálják kizsákmányolni…
Az Okapi históriája az okapi megtalálását és az e körüli bonyodalmakat taglalja.
Nem lennének rosszak ezek az elbeszélések, de az ideológia sajnos sokat ront az élvezetükön.

Móra, Budapest, 1982
dpart>!
Rudolf Daumann: Sárkányok nyomában

Kihívás miatt vettem kézbe ezt a könyvet, de lehet, hogy ez az egy előnye volt.
Három történetet foglal magában a kötet, mind a három Afrikában játszódik. A helyszínek leírása tetszett, el tudtam ott képzelni magam. De a történetek nagyon egyszerűek voltak, csak az elmesélésük volt körülményes. Szerintem az a korosztály, akinek ez íródott, nagyon nehezen tudja követni a történetet.
Szóval a 3 csillag részemről nagyon erős kritika.

Balázs_Erőss>!
Rudolf Daumann: Sárkányok nyomában

Két novella és egy kisregény. Izgalmasnak éppenséggel egyiket se nevezném, bár a kisregény, ami az egyik afrikai gyémántlázról szól (nagy vonalakban, és durván lebutítva) egész szórakoztató volt. Mármint ezen a szinten.
Manapság már nem állná meg a helyét, inkább okoz fanyalgást, mint lelkesedést.
Most valami izgalmasabb kellene….

padamak >!
Rudolf Daumann: Sárkányok nyomában

Tetszett a különlegessége, merthogy különös lényekkel foglalkozik. Még a német nyelvvizsgámon is segített az itt szerzett ismeret az okapiról.

nienor82>!
Rudolf Daumann: Sárkányok nyomában

A sárkányos és az okapi-s sztori még elmegy, mint az ifjúságnak szánt történetek. De a gyémántlelőhelyes sztorit kihagytam volna, ez még egy felnőtt krimihez elment volna, persze ha megspékeli az író egy kis rejtéllyel.
Ennél azért vannak jobb Delfin könyvek…persze, aki szereti az afrikai sztorikat, annak tetszeni fog.

Katherine_Grey>!
Rudolf Daumann: Sárkányok nyomában

Nagyon érdekes, mert a szerzője német, mi meg ilyen távoli kalandokat inkább angolszászoktól szoktunk olvasni. Az okapis történet (regény?) szomorkásan ironikus, nagyon elgondolkoztató.