Egyszerűen ​Einstein! 7 csillagozás

Rüdiger Vaas: Egyszerűen Einstein!

Forradalmi gondolatok térről és időről
Albert Einstein a fizika nagy koponyája és popsztárja több, mint 100 évvel ezelőtt fedezte fel újra a világmindenséget. Relativitáselmélete a mai napig aktuális, mint ahogy ezt a gravitációs hullámok mérései bizonyítják. De pontosan mit is fedezett fel Einstein? Hogyan nyertek bizonyítást az elméletei? Miért nem működhetne ezek nélkül egy navigációs rendszer sem? E könyv a múlt század különc zsenijének gondolatait próbálja meg a lehető legérthetőbben elmagyarázni.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Egyszerűen Cser

Cser, Budapest, 2018

Cornus P>!
Rüdiger Vaas: Egyszerűen Einstein!

„Ez a könyv Einstein felismeréseinek kalandjait ismerteti, lehetőség szerint előismeretek nélkül és kissé tréfásan.”
Előismeretek nélkül szerintem szinte semmi nem érthető a könyvből. A szerzőnek nem sikerült megtalálni az egyensúlyt az egyszerűség és érthetőség között. Jobb lett volna, ha inkább 200 oldallal hosszabb a könyv, és alaposabban megmagyaráz egy-egy fogalmat, minthogy ennyire nagyvonalúan elsiklik felettük. Sajnos nagyon sok utánaolvasást igényel a könyv, így pont a legfőbb ígéretét nem váltja be.

Eger>!
Rüdiger Vaas: Egyszerűen Einstein!

Örülök hoyg ezt megvettem és nem a könyvtárból kölcsönöztem mert ezt a könyvet meg biztosan elfogom párszor olvasni és igazából örülök hogy elolvastam és egy kicsikét felkeltette az érdeklődésemet mind a fizika mind a matek iránt.