Út ​az életbe – A születés teljessége 3 csillagozás

Várandósságról és születésről – holisztikus szemmel
Rüdiger Dahlke – Margit Dahlke – Volker Zahn: Út az életbe – A születés teljessége

A könyv szerzői – Ruediger Dahlke, a világszerte ismert orvos-természetgyógyász, felesége, Margit Dahlke pszichoterapeuta és homeopata orvos, valamint Volker Zahn klinikavezető nőgyógyász orvos – a várandósság és a születés holisztikus megközelítésével kísérik útján a kezdődő életet a fogantatástól a szoptatásig. A spirituális és a lelki szempontok éppúgy szerephez jutnak a könyvben, mint a gyermekvárás időszakával kapcsolatos gyakorlati tanácsok.
Nagyszerű tanácsadó, amely segíti az anyát, a szülőket abban, hogy kihasználják az e különleges időszakban rejlő lehetőségeket, meglássák a kihívásban az esélyt és a kezdetekben élő csodát!

Holistic, Budapest, 2001
498 oldal · ISBN: 9638080361 · Fordította: Lánczos Márta

eeszter>!

Épp ezt a könyvet kerestem!
Mivel a várandósságom során felmerült némi váratlan körülmény, mindenképpen érdekelt volna, hogy vajon azon felül, amiket az orvosok mondanak, és az interneten írnak, lelkileg milyen folyamatokkal lehet összefüggésben. S jól gondoltam azt, hogy ebből a könyvből választ kapok majd. Szerencsére könyvtárunkban megtalálható volt, mivel megvenni hiába is akartam volna, nem találtam sehol. Nagyon részletes, és nagyon átfogó a kötet, épp megfelelően vegyíti a gyakorlati kérdéseket a lelkiekkel. Az írás eleje figyelmeztet arra, hogy a második részben tárgyalt komplikációk megterhelőek lehetnek, s valóban éreztem is, hogy jobb lesz egy kicsit tudatosan elhatárolódni ezektől a gondolatoktól, és nem rémeket látni. Viszont nem ijesztegetni akarnak a szerzők, hanem felkészíteni arra, hogy hogy tudunk minden helyzetből a lehető legtöbbet és legjobban kihozni. A könyv a német viszonyokat veszi alapul, néhány eltérés van a magyar gyakorlathoz képest, most például nem is tudom, hogy hogy állunk Magyarországon az otthon szüléssel… (- nem mintha gondolkodnék ilyesmin.) A fordítással kapcsolatban meg az volt a – kezdetben – furcsa, később már inkább zavaró, hogy folyamatosan nőgyógyászNŐ, orvosNŐ szerepelt. Rendben van, hogy ezzel is azt akarta bemutatni a fordító, hogy mennyire fontos (lenne?) a szüléssel kapcsolatban a nők vezető szerepe, viszont lehet, hogy ez a sok „nőzés” a német nyelvben természetesen hat, de a magyarban annyira idegennek éreztem!
Összességében pedig ez egy kiváló olvasmány volt!

Edna_Purviance>!

Érdekes gondolatok, hasznos információk, bár kissé felszínes.

eeszter>!

Sokszor a szülésznőt sem választhatja meg maga, hanem a szülés időpontjától és a szolgálati beosztástól függ, hogy ki áll majd mellette. Így nem csoda, ha a szüléskor, illetve az azt megelőző és követő időben hiányzik a legfontosabb: a kettejük közötti bizalom.

Kapcsolódó szócikkek: szülés
eeszter>!

Nagyon fontos a szülésznő szerepe és ennek megfelelően a kiválasztása. Méltatlan az eseményhez, ha a kórházban a szolgálati beosztás szerint sorolják be őket a szülésekhez, és az anya gyakran nem a megszokott, ismerős szülésznővel kerül össze, amikor életet ad a gyermekének. A szülésznő tudatos kiválasztásával kezdődik az a kapcsolat, amelyik a szülésnél éri ugyan el a csúcspontját, de már sokkal előbb épül, és még utána is sokáig fennáll. Így az anya a szülésznő személyében olyan embert „nyer magának”, akire feltétlenül számíthat az előtte álló, adott esetben nagy kihívásokat rejtő időszakban.

Kapcsolódó szócikkek: kórház · szülés
eeszter>!

Ugyanakkor a szopás előtti és utáni méregetés általában csak elbizonytalanítja az anyát, és mindkettejük számára idegesítő. Elég, ha hetente egyszer ellenőrzik a gyermek súlyát; normális körülmények között 120-200 gramm gyarapodást mutat a mérleg.

Kapcsolódó szócikkek: csecsemő · szoptatás
eeszter>!

Ma az úgynevezett igény szerinti szoptatással átestünk a ló másik oldalára. Ez ugyanis gyakran oda vezet, hogy minden mukkanásra megetetik a csecsemőt. […] Ha minden megnyilatkozásra azonnal táplálással válaszolnak, különös jelrendszer és étkezési szokások alakulhatnak ki a babánál, ami később testsúlyproblémákhoz is vezethet.

Kapcsolódó szócikkek: szoptatás
eeszter>!

Viszonylag gyakori hiba, és ebből következően fölösleges aggodalmat kelt, ha a terhesség középidejében méhszájnál elhelyezkedő méhlepényt (palcenta praevia) diagnosztizálnak. A szülésig ugyanis nagyon sok esetben megváltozik a helyzet, és a placenta végül a szülések mindössze 0,1 százalékában zárja el valóban az utat. Tehát ezer szülés közül mindössze egynél merül fel ténylegesen ez a gond, noha lényegesen gyakrabban állítják fel ezt a diagnózist.

Kapcsolódó szócikkek: szülés
eeszter>!

Visszér- és ödémaproblémák esetén jól bevált a burgonyadiéta, amely eredményesebb, mint a rizs- és gyümölcsnapok, mert a sejteken belül szabályozza a nátrium-kálium egyensúlyt, ami vízkiáramlást idéz elő. Heti két, legfeljebb három napon alkalmazva, ha gyógyulást nem is, de érezhető javulást hoz anélkül, hogy hiánytüneteket idézne elő.

Kapcsolódó szócikkek: burgonya, krumpli