A ​pénz pszichológiája 5 csillagozás

Rüdiger Dahlke: A pénz pszichológiája

A ​pénzzel kialakított viszonyunk a lelkünkre is hatással van. Az előrejutáshoz először az alapot kell rendbe tennünk – vagyis elsőként az anyaggal kell tisztába kerülnünk ahhoz, hogy továbbléphessünk a szellemi úton. Ha valóban megértjük és birtokoljuk a pénzt, az a testhez hasonlóan kimondottan hasznos lehet fejlődésünk ösvényén. Ha azonban eluralkodik a szellemen, és megszállottá tesz, a test és a pénz is meggátolja, sőt, akár meg is akadályozhatja az előrejutást. Csak az képes a fejlődésre és az anyag rabláncainak levetésére, aki uralja ezeket a törvényeket.

Ruediger Dahlke tanácsival újfajta pénztudatosságot sajátíthatunk el:
– Felfedi előttünk azokat a törvényeket, amelyek a pénz áramlását befolyásolják: a rezonancia és a polaritás törvényét.
– A könyvben található különleges pénzgörbe segítségével bárki megállapíthatja a bevétele, az erőfeszítései és az életminősége közötti összefüggés természetét.
– Eloszlat számos, a pénzzel kapcsolatos illúziót:… (tovább)

Eredeti cím: Die Psychologie des Geldes

Eredeti megjelenés éve: 2008

Édesvíz, Budapest, 2010
204 oldal · ISBN: 9789635290611 · Fordította: Szilágyi Eszter

Cata15>!
Rüdiger Dahlke: A pénz pszichológiája

Érdekesen indult az elején, aztán valami elromlott a közepén és már csak oldalkihagyásokkal tudtam befejezni. Bár azért nem húzom le jobban, mert szerintem mindenki kitudja venni ebből a könyvből a számára fontos gondolatokat. Nekem ez most az elején volt, lehet valakinek a végén van a mondanivalója.

Aemitta>!
Rüdiger Dahlke: A pénz pszichológiája

Ez egy igen jó könyv volt. Becsületesen megcsináltam a gyakorlatokat, több – eddig – megválaszolatlan kérdésre kaptam magyarázatot. Alaposan körbejárja a pénz (hétköznapi) pszichológiai világát, már ami a lelkünkben megtalálható.