Tartalmas ​évek 2 csillagozás

Mindennapi praktikák a hosszú életért
Rudi Westendorp – David van Bodegom: Tartalmas évek

A ​mindennapi környezetünkben véghez vitt kisebb-nagyobb változtatásokkal észrevétlenül is olyan szokásokat alakíthatunk ki, amelyek segítenek megőrizni az egészségünket – vallja a neves holland orvosprofesszor, Rudi Westendorp szerzőtársával, David van Bodegommal. Számos elkerülhetetlennek tűnő panaszunk ugyanis nem az időskorban, hanem az életmódunkban gyökerezik.
Életkörülményeink robbanásszerű javulása a várható élettartam meghosszabbodását eredményezte, genetikai adottságaink azonban nem alkalmazkodtak még a modern világhoz: az ínséges időkre tartalékolva továbbra is a szükségesnél több ételt veszünk magunkhoz, miközben a mozgást a minimumra szorítottuk. Mivel a génjeinken változtatni nem tudunk, csak egy megoldás maradt: a környezetünket kell átalakítani ahhoz, hogy egészségünket, életkedvünket időskorban is megőrizhessük.
A Tartalmas évek részletes útmutatóval és gyakorlati tanácsokkal szolgál arra nézve, milyen változtatásokat hajtsunk végre az otthonunkban,… (tovább)

Libri, Budapest, 2017
244 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634331070 · Fordította: Zákányi Viktor

gingalló>!
Rudi Westendorp – David van Bodegom: Tartalmas évek

Rudi Westendorp – David van Bodegom: Tartalmas évek Mindennapi praktikák a hosszú életért

A cím alapján az időseknek íródott könyvnek gondolhatnánk, de nem. A fiatalok nyilván elmennének mellette a könyvesboltban, de a középkoruknak még nem késő kézbe venni, elolvasni, megfontolni és megfogadni a könyv ajánlásait. Az is jó még, hogy nem csak úgy általában folyik az érvelés, hanem egy létező ország, -konkrétan Hollandia- tapasztalataira építkeznek a szerzők. Semmi lelkizés, csak racionalitások. Kár, hogy nem 40 évvel hamarabb íródott, de semmi baj, még így is találtam benne olyan dolgokat, amiket gond nélkül /na jó, nagyobb gond nélkül/ be tudok építeni az életembe.

gingalló>!

az ötvenes évek óta számtalan kutatás igazolta az ülő életmód, a betegségek és a korai halál összefüggéseit. Mondhatni, az ülő életmód az új dohányzás.