Valóság (Álomfogó 2,5) 48 csillagozás

Van kiút a Pokolból
Ruby Saw: Valóság

„Sokszor gondolkodtam azon, hogy valójában milyen is a világ. Én csak egy részében éltem. Egyetlen kis szegletét láttam, és sok dologról lemaradtam. Úgy tettem, mint aki élvezi, de valójában csak egy báb voltam, amit több dróton rángattak. Mi, férfiak hajlamosak vagyunk abba a hibába esni, hogy azt hisszük, ha hatalmat szerzünk, akkor könnyebben boldogulunk. Én is ezt hittem, így történt, hogy bekerültem a Pokol, az Inferno köreibe. Szerencsére egy angyal megfogta a kezem, és a felszínre húzott, így tapasztaltam meg, hogy van élet, igazi élet a Pokol után.”
Az Inferno-ból megismert Darius története a regényben történtek után négy évvel.

Book Dreams, Gyömrő, 2020

44 tag · 121 karc · Utolsó karc: 2021. szeptember 21., 19:49 · Bővebben

Raven · Darius · Angel · Lykke · Keith

KöfférTzitzah P>!

(…)
A Valóságban (az Infernóban szereplő) Darius történetét ismerhetjük meg, amint röviden összefoglalja, hogyan csöppent bele Vergilius üzletébe, s hogyan lett kéretlenül is a főnök helyettese, milyen események vezettek el idáig. Megtudhatjuk, mit gondolt a kezdetektől fogva a bordélybeli ügyletekről, s Raven iránti érzéseinek is hangot ad. A novella bár szintén rövid, felvillantja a páros új életének kezdetét, s beszámol érzéseik hosszú idő után sem múló intenzitásáról is. Határozottan pozitív dolog, hogy a férfi személyiségére is jobban ráláthatunk, s nem csak Raven elmondása alapján alakíthatunk ki róla egy képet. Mindig hasznos megismerni egy pár mindkét tagjának szemszögét, hiszen így egy új megvilágításban láthatjuk a szereplőket, sokkal jobban megérthetjük őket, és az irántuk érzett szimpátia is megsokszorozódhat.

Lykke-ről és Angelről is többet megtudhatunk, ám az ők a Nézz Rám! – ban jutnak főszerephez…

Az Inferno és a Nézz Rám! értékelését is magában foglaló teljes bejegyzést itt olvashatjátok: link

Ruby Saw: Valóság Van kiút a Pokolból

Az Inferno után jó volt olvasni Darius szemszögét, az ő meglátását. spoiler
Bár nagyvonalakban láthattuk az Inferno-t az ő szemével, de mégis mindent megtudhattunk: hogyan kezdődött, hogy kerül bele a körforgásba, miért döntött úgy, ahogy.
Számomra az Inferno-ban való megjelenése pillanatától kezdve szimpatikus volt. Volt benne valami, ami megfogott. Talán a mindent kifejező szemei, vagy hogy a dolgok mögé látott, hogy védelmezett.

csakegyluca P>!

Ruby Saw: Valóság Van kiút a Pokolból

Egy hónapja se hogy elolvastam az Infernot. Ma pedig sikerült a második részét is kiolvasottnak mondani. Igazán érdekes volt Darius szemszögéből nézni a történteket. (Bárcsak több férfi lenne aki így gondolkodna) A novella elején felidézhetjük az Infernot, sőt még az előzményeket is megtekinthetjük. Amikor Darius elkezdte mesélni hogyan és mi történt, kicsit az az érzés fogott el, mint mikor elkezdődik a Moulin Rouge című film és Ewan McGregor bevezeti a nézőt a cselekményekbe. Eskü még a hangját is hallottam ahogy tagoltan, lassan mondja. Abszolút olyan volt mint egy filmben. De nem csak ez volt az egyetlen film ami az olvasás során belekúszott a fejembe. Innentől SPOILER!!! Én figyelmeztettelek! Dariust elengedték a börtönből és itt a Valami Amerika 3 és a Remény Rabjai feeling vette át a Moulin Rouge érzést. A Remény Rabjait azt hiszem már az első részénél is említettem. Ekkor jutott el igazán az agyamig hogy ez egy folytatás. Egy befejezett történet további cselekménye. A nevek is elrendeződtek a fejembe. Mindvégig azt a részt vártam, amikor Keith és Keith találkozik egymással. Olyan édes volt!!!! Itt viszont a Forest Gump jutott eszembe. Annyira óóó! Iszonyat cuki!
SPOILER VÉGE!!!
Jó volt újra látni együtt a csipet csapatot és azt, hogy Darius mennyire értékeli a kincset amivel az élet megalyándékozta. Tetszett hogy egy kicsi erotikával is meg volt fűszerezve. Szívszorító történet, igaz, most nem kellett zsepi, de csak azért mert visszatartottam a könnyeimet hogy tovább tudjam olvasni. Kicsi Keith óriási forma, olyan beszólásai vannak, amit már Ruby több könyvében is tapasztaltam (khhhm…Queen Weston♥) De egy bajom van az írónő novelláival….hogy olyan rövidek!!! (Ez célzás volt) Azt kívánom kedves Ruby, hogy írj! Írj még nagyon sokat! Jó sokat!
További: https://csakegyluca.blogspot.com/2020/09/ruby-saw-valos…

Minden_hétre_egy_könyv_kihívás P>!

Ruby Saw: Valóság Van kiút a Pokolból

Ezzel a 2 lezárással lett kerek számomra a történet. :) szerettem a szereplőket, örülök, hogy újra olvashattam róluk. :)

petroczki_kitti I>!

Ruby Saw: Valóság Van kiút a Pokolból

Az Inferno, és minden kapcsolódó történt a kedvencem. És hogy pont most jött, az sem véletlen. A valóság rémisztő, és sokszor könnyebb, ha egy idealizált világban élünk, azonban, ha képesek vagyunk meglátni a válságot, azzal képesek leszünk változni és változtatni. Köszönöm az élményt és a leckét is.

életem__könyvtára>!

Ruby Saw: Valóság Van kiút a Pokolból

Tökéletes kiegészítő novella, egy tökéletes regényhez. :))

Viktória_Erdei P>!

Ruby Saw: Valóság Van kiút a Pokolból

Nem kellett újra elolvasnom az Infernot, hogy tudjam mi történt. Tökéletes kiegészítése ez a kis novella. Megtudhattuk, hogy Darius hogy került be, hogyan lett tag. Jó volt, hogy Raven felkészítette a fiúkat, Keith érkezésére.

Pesu >!

Ruby Saw: Valóság Van kiút a Pokolból

Mivel imádtam az Infernot, nem tudom ezt nem imádni! Jajj.. gyerekek olvassatok Infernot! :))
Nagyon aranyos kis novella volt, egy apró betekintés még az Inferno világába! Vagyis igazság szerint ez már nem az a világ, ez már a valóság! :) Mindenkinek jár egy második esély, kivéve akinek nem.. de nekik pont igen! Köszönhetően az írónőnek aki nem ítélte halálra őket meg is kaphatták! :))

Stella_Cohen P>!

Ruby Saw: Valóság Van kiút a Pokolból

Jó volt újra találkozni az Inferno szereplőivel. Nagyjából ilyen jövőt képzeltem el a főszereplőknek, mégis meglepett néhol.
Jessa és Jack jelenetei nagyon tetszettek. Egyszerűen még többet akartam belőlük. ♥ Keith pedig… hát kössék fel a szülei a felkötni valót. Ha már ennyi idősen ilyen szövege van és ilyen eleven, mi lesz vele még később? :D
Összességében egy nagyon aranyos kis folytatást kaptunk. Kíváncsi vagyok, hogy a sorozat további részei milyenek lesznek. :)

annasimple>!

Ruby Saw: Valóság Van kiút a Pokolból

Tökéletes kiegészétő novella volt ez a kis szösszenet. Lényegretörő, minden megválaszolatlan kérdésünkre választ kapunk az Infernoval kapcsolatban Darius szemszögéből. Hogy hogyan jött létre az Inferno, ő hogyan vált tagjává, milyen érzelmek vezényelték őt erre az útra. Később pedig betekintést nyerünk a valóságba, hogy hogyan alakul Darius élete. Valóban, mindenkinek jár a második esély, és ha már megkaptuk, bátornak is kell lennünk, hogy éljünk vele. Mindenkinek kívánok egy Dariust az életébe, igazi pasit kaptunk személyében! :)

Ruby_εïз IP>!

A rosszat előbb-utóbb felváltja a jó, ha türelmes az ember.

Ruby_εïз IP>!

Addig az alma is tetszik, amíg meg nem látod benne a kukacot.

Niki P>!

Azt mondják, ha az életünk egyik részén valami véget ér, akkor a másikban elkezdődik valami új.

Ruby_εïз IP>!

Az ember a saját életével azt kezd, amit akar, senki sem törhet ezért pálcát felette, kivéve Isten. Ettől függetlenül nem köteles senki sem asszisztálni a cselekedeteiben, de ellene sem. Igaz, ezt mindenki maga dönti el. Én is döntöttem.

Niki P>!

A pillanat tört része alatt adtam el a lelkem magának az Ördögnek.

Ficere_Barbara P>!

Ő volt az, aki meglátta bennem az igazi ènem, azt, amit mélyen eltemettem.

bookta_mary>!

– Mhm, Jack bácsi nagy balfácán.
El kellett röhögnöm magam. Komoly dumája volt a fiamnak. Nem elég, hogy gyönyörűen beszélt, még jelzőkkel is illette az embereket.
– És ezt ki mondta neked? Ugye, nem anya?
– Nem, Jessi néni. Jessi néni mondta azt is, hogy totál nagy rakás szar a fazon.
Hangosan felnevettem. Nem, egyszerűen nem tudtam feldolgozni, amit hallottam.

Kapcsolódó szócikkek: Darius · Keith
Ficere_Barbara P>!

Kitartóvá váltam, és hittem,hogy bármire képes vagyok, tartson bármeddig.

Ficere_Barbara P>!

Èlveztem úgy a szemébe nézni,hogy tudtam hamarosan el fog bukni.

Lolácska_>!

Sok idő telt el, de bennem minden csak erősebb lett.

Kapcsolódó szócikkek: Raven

Ruby Saw: Nézz rám! Angyali érintés