Valóság (Álomfogó 2,5) 28 csillagozás

Van kiút a Pokolból
Ruby Saw: Valóság

„Sokszor gondolkodtam azon, hogy valójában milyen is a világ. Én csak egy részében éltem. Egyetlen kis szegletét láttam, és sok dologról lemaradtam. Úgy tettem, mint aki élvezi, de valójában csak egy báb voltam, amit több dróton rángattak. Mi, férfiak hajlamosak vagyunk abba a hibába esni, hogy azt hisszük, ha hatalmat szerzünk, akkor könnyebben boldogulunk. Én is ezt hittem, így történt, hogy bekerültem a Pokol, az Inferno köreibe. Szerencsére egy angyal megfogta a kezem, és a felszínre húzott, így tapasztaltam meg, hogy van élet, igazi élet a Pokol után.”
Az Inferno-ból megismert Darius története a regényben történtek után négy évvel.

Book Dreams, Gyömrő, 2020

36 tag · 90 karc · Utolsó karc: 2021. január 19., 08:48 · Bővebben

Darius · Angel · Lykke · Raven · Keith

csakegyluca P>!

Ruby Saw: Valóság Van kiút a Pokolból

Egy hónapja se hogy elolvastam az Infernot. Ma pedig sikerült a második részét is kiolvasottnak mondani. Igazán érdekes volt Darius szemszögéből nézni a történteket. (Bárcsak több férfi lenne aki így gondolkodna) A novella elején felidézhetjük az Infernot, sőt még az előzményeket is megtekinthetjük. Amikor Darius elkezdte mesélni hogyan és mi történt, kicsit az az érzés fogott el, mint mikor elkezdődik a Moulin Rouge című film és Ewan McGregor bevezeti a nézőt a cselekményekbe. Eskü még a hangját is hallottam ahogy tagoltan, lassan mondja. Abszolút olyan volt mint egy filmben. De nem csak ez volt az egyetlen film ami az olvasás során belekúszott a fejembe. Innentől SPOILER!!! Én figyelmeztettelek! Dariust elengedték a börtönből és itt a Valami Amerika 3 és a Remény Rabjai feeling vette át a Moulin Rouge érzést. A Remény Rabjait azt hiszem már az első részénél is említettem. Ekkor jutott el igazán az agyamig hogy ez egy folytatás. Egy befejezett történet további cselekménye. A nevek is elrendeződtek a fejembe. Mindvégig azt a részt vártam, amikor Keith és Keith találkozik egymással. Olyan édes volt!!!! Itt viszont a Forest Gump jutott eszembe. Annyira óóó! Iszonyat cuki!
SPOILER VÉGE!!!
Jó volt újra látni együtt a csipet csapatot és azt, hogy Darius mennyire értékeli a kincset amivel az élet megalyándékozta. Tetszett hogy egy kicsi erotikával is meg volt fűszerezve. Szívszorító történet, igaz, most nem kellett zsepi, de csak azért mert visszatartottam a könnyeimet hogy tovább tudjam olvasni. Kicsi Keith óriási forma, olyan beszólásai vannak, amit már Ruby több könyvében is tapasztaltam (khhhm…Queen Weston♥) De egy bajom van az írónő novelláival….hogy olyan rövidek!!! (Ez célzás volt) Azt kívánom kedves Ruby, hogy írj! Írj még nagyon sokat! Jó sokat!
További: https://csakegyluca.blogspot.com/2020/09/ruby-saw-valos…

Ruby Saw: Valóság Van kiút a Pokolból

Az Inferno után jó volt olvasni Darius szemszögét, az ő meglátását. spoiler
Bár nagyvonalakban láthattuk az Inferno-t az ő szemével, de mégis mindent megtudhattunk: hogyan kezdődött, hogy kerül bele a körforgásba, miért döntött úgy, ahogy.
Számomra az Inferno-ban való megjelenése pillanatától kezdve szimpatikus volt. Volt benne valami, ami megfogott. Talán a mindent kifejező szemei, vagy hogy a dolgok mögé látott, hogy védelmezett.

petroczki_kitti I>!

Ruby Saw: Valóság Van kiút a Pokolból

Az Inferno, és minden kapcsolódó történt a kedvencem. És hogy pont most jött, az sem véletlen. A valóság rémisztő, és sokszor könnyebb, ha egy idealizált világban élünk, azonban, ha képesek vagyunk meglátni a válságot, azzal képesek leszünk változni és változtatni. Köszönöm az élményt és a leckét is.

Pesu>!

Ruby Saw: Valóság Van kiút a Pokolból

Mivel imádtam az Infernot, nem tudom ezt nem imádni! Jajj.. gyerekek olvassatok Infernot! :))
Nagyon aranyos kis novella volt, egy apró betekintés még az Inferno világába! Vagyis igazság szerint ez már nem az a világ, ez már a valóság! :) Mindenkinek jár egy második esély, kivéve akinek nem.. de nekik pont igen! Köszönhetően az írónőnek aki nem ítélte halálra őket meg is kaphatták! :))

Pandaland P>!

Ruby Saw: Valóság Van kiút a Pokolból

Örülök annak, hogy az írónő megírta ezt a novellát, mert jó volt kicsit többet megtudni Darius múltjáról és arról, hogy miként is keveredett bele az Inferno világába, vagy miként is élte meg a dolgokat. Az meg csak hab volt a tortán, hogy nem csak a múltba kaptam betekintést, hanem abba is, hogy mi lett az Infernot követően a szereplőkkel. Érzelmes és imádnivaló történet lett. Örülök, hogy a sok borzalom után nekik is kijárt a boldogság. Remélem valamelyik későbbi regényben feltűnnek majd a szereplők, hogy kapjunk róluk valami morzsát. :D

Stella_Cohen P>!

Ruby Saw: Valóság Van kiút a Pokolból

Jó volt újra találkozni az Inferno szereplőivel. Nagyjából ilyen jövőt képzeltem el a főszereplőknek, mégis meglepett néhol.
Jessa és Jack jelenetei nagyon tetszettek. Egyszerűen még többet akartam belőlük. ♥ Keith pedig… hát kössék fel a szülei a felkötni valót. Ha már ennyi idősen ilyen szövege van és ilyen eleven, mi lesz vele még később? :D
Összességében egy nagyon aranyos kis folytatást kaptunk. Kíváncsi vagyok, hogy a sorozat további részei milyenek lesznek. :)

bookta_mary>!

Ruby Saw: Valóság Van kiút a Pokolból

Nagyon kellemes és szívet melengető olvasmány. Imádtam, tele volt érzelmekkel. És jókat nevettem a kisfiú beszólásain.:D

agnesasszony P>!

Ruby Saw: Valóság Van kiút a Pokolból

Rövid volt a történet, az értékelésem is az lesz: cuki volt. :D Ennél többet spoiler nélkül nem igazán lehet róla írni. :)

orbanszandra>!

Ruby Saw: Valóság Van kiút a Pokolból

Nagyon jó volt megtekinteni a kezdeteket, hogy került Darius az Infernoba, majd a pokol utáni életét is. Bár a nevekkel kissé bajban voltam, azért bele lehet rázódni. És hát a kis Keith dumája valami elképesztő! Szívesen olvasnék egy Jess-Jack részt is.
Aki az Infernot olvasta, ezt se hagyja ki!

Ruby Saw: Valóság Van kiút a Pokolból

Ismét egy fantasztikus novellát olvastam az írónőtől.
Most már teljesen biztos vagyok benne,hogy el kell olvasnom a novella előzményèt az Inferno című könyvet. Annak ellenére,hogy nem olvastam az előzményt, a novella teljes élményt nyújtott. Rengeteg èrzelmet közvetített, sok sok tanúsággal.
Keith egyszerűen imádtam, nagyon jók voltak a beszólásai, a szeretet amit az apja iránt érzett teljesen át melegítette a szívem.
Raven karaktere is nagyon szimpatikus volt, könnyű volt vele azonosulni. Igazi erős,határozott nő, aki mindenen átmegy a szeretett férfi miatt.
Darius karaktere is hatalmas kedvenc,a levele hatalmas kedvenc lett.
Èrzeldús, izgalmas történet, imádtam olvasni. Jess és Jack történetèt is szívesen olvasnám.

Ruby_εïз IP>!

A rosszat előbb-utóbb felváltja a jó, ha türelmes az ember.

Ruby_εïз IP>!

Addig az alma is tetszik, amíg meg nem látod benne a kukacot.

Niki P>!

Azt mondják, ha az életünk egyik részén valami véget ér, akkor a másikban elkezdődik valami új.

Ruby_εïз IP>!

Az ember a saját életével azt kezd, amit akar, senki sem törhet ezért pálcát felette, kivéve Isten. Ettől függetlenül nem köteles senki sem asszisztálni a cselekedeteiben, de ellene sem. Igaz, ezt mindenki maga dönti el. Én is döntöttem.

Niki P>!

A pillanat tört része alatt adtam el a lelkem magának az Ördögnek.

Ficere_Barbara >!

Èlveztem úgy a szemébe nézni,hogy tudtam hamarosan el fog bukni.

Ficere_Barbara >!

Ő volt az, aki meglátta bennem az igazi ènem, azt, amit mélyen eltemettem.

Ficere_Barbara >!

A káosz közepén álltunk, és mindezek ellenère vonzódni kezdtünk egymáshoz.

Ficere_Barbara >!

Kitártam a szívem, és hagytam, hogy a lángok elemèsszenek.

Ficere_Barbara >!

Egy borzasztóan kemény szikla vagy, akire büszkén nézhetek fel

Ruby Saw: Nézz rám! Angyali érintés

Álomfogó sorozat · Összehasonlítás