Nézz ​rám! (Álomfogó 3.) 43 csillagozás

Angyali érintés
Ruby Saw: Nézz rám!

„Az erősek feldolgozzák a traumákat, a gyengék viszont egy életen át hordozzák magukkal, mintha egy vaskos súlyt cipelnének. A szívemet évekkel ezelőtt kalitkába zártam, a kulcsot pedig darabokra zúztam, hogy senki se nyithassa ki. Tovább kellene lépnem, de egyszerűen nem megy. A sebeim mélyek, de nem mutatom ki, hogy még most is fáj. Szeretnék élni, de félek, hogy a múlt sötét árnyként követ, figyeli a lépteim, és elragad. Talán nem kellene, de mi van, ha végleg bezárult a szívem?”
Az Inferno-ból megismert Lykke története a regényben történtek után négy évvel.

Book Dreams, Gyömrő, 2020

44 tag · 121 karc · Utolsó karc: 2021. szeptember 21., 19:49 · Bővebben

Raven · Angel · Lykke

KöfférTzitzah P>!

(…)
Lykke és Angel a Nézz Rám! – ban jutnak főszerephez, ahol a lány szintén részletesebben mesél arról, milyen érzésekkel és indokokkal vágott bele az Inferno falai közt zajló életbe. Számára nehezebbnek érződik az események feldolgozása, hiszen hosszabb időt töltött ebben a fertőben, több megaláztatást, bántalmazást, lelki és fizikai megpróbáltatást kellett elviselnie, mint Ravennek. Nemcsak a traumákat kell megemésztenie, hanem Angelnek is meg kell bocsátania, s főleg újra ki kell tárnia a szívét ahhoz, hogy boldog lehessen, ami egyáltalán nem olyan egyszerű feladat. Eléggé ambivalens érzésekkel küzd, és segítségre van szüksége ahhoz, hogy eldöntse, melyik utat válassza. Az Infernóban egy erős, céltudatos nőnek ismerhetjük meg, s arról, hogy emögött valójában mennyi erő rejtőzik, csak találgatni tudunk. A novella által megláthatjuk azt a sérülékeny lelket, aki a túlélő tettek és motiváló szavak mögött rejtőzik, valamint Ravennel való kapcsolatának jelentőségéről is ismét meggyőződhetünk.

Az Inferno és a Valóság értékelését is magában foglaló teljes bejegyzést itt olvashatjátok: link

Ruby Saw: Nézz rám! Angyali érintés

Jesse, azaz Lykke szemszögéből is teljesen másként láthatjuk az Inferno világát , illetve annak hatását az emberekre.
spoiler Olyan világba került, ami felemésztette a lelkét, ahol a túlélésért meg kell küzdeni. Ravennel egymásban tartottak a lelket, egymásra tamaszkodtak, mert szükségük volt a másikra.
Örülök, hogy a végén spoiler

petroczki_kitti I>!

Ruby Saw: Nézz rám! Angyali érintés

Hihetetlen mennyi érzelem, humor és erotika fér egy ilyen rövid történetbe. Fantasztikus.

Minden_hétre_egy_könyv_kihívás P>!

Ruby Saw: Nézz rám! Angyali érintés

Egyszerűen ez az a sorozat, aminek a novelláinak nem tudok ellen állni. :) szeretem, ahogy fejlődnek, és ahogy alakul a történetük. :)

Ács_Milán>!

Ruby Saw: Nézz rám! Angyali érintés

Az Inferno az egyik kedvenc regényem, így természetesen kíváncsi voltam, hogy mi történt a szereplőkkel a borzalmak után 4 évvel.
Tetszett, hogy Raven is szerepet kapott a történetben, annak ellenére, hogy itt ő most mellékszereplő volt.
Ugyan rövid volt a történet, de annál érzelmesebb. Számomra megható volt olvasni, hogy Lykke a történtek után ennyi idővel hogy is érzi magát testileg és lelkileg.
A vége nagyon tetszett és bevallom, hogy pont egy ilyen befejezésben bizakodtam.

Viktória_Erdei P>!

Ruby Saw: Nézz rám! Angyali érintés

Olvashattuk, hogy Lykee hogy élte túl a borzalmat, hogy lettek barátok Ravennel, hogy alakult a kapcsolata Jackkel.

Pandaland P>!

Ruby Saw: Nézz rám! Angyali érintés

Lykke és Angel nagyon érdekes karakter volt számomra az Infernoban és eléggé meglepett, hogy kik is ők valójában és miként keveredtek bele ebbe a világba. Lykket nagyon sajnálom azért, amiken keresztül kellett menni és most már kicsit Angelt is sajnáltam, amikor ráébredt ő is arra, hogy miket tett off. Mind a két karakter érdekes és sok lehetőséget rajt magában, együtt pedig még inkább, hiszen mind a ketten hordoznak sebeket, amiket ki tudna jobban megérteni, mint a másik? De mégis nekem egy picit túlzottan gyors volt az, ahogyan Lykke nyitni kezdett, mivel a novella eleje arról szólt, hogy mennyire sebzett és mennyire zárkózott, aztán meg hirtelen már nem volt annyira az. Úgy gondolom, hogy az ő gyógyulása sokkal lassabbnak kellett volna lennie, mint amilyen volt ebben a történetben. De ennek ellenére is nagyon megszerettem őket és nehéz lesz elengedni, szóval náluk is reménykedem, hogy később még kapunk majd róluk valami morzsát. <3 :D

annasimple>!

Ruby Saw: Nézz rám! Angyali érintés

„– Tudod a fájdalom és a bánat, olyan démonok, amik akkor támadnak, ha táplálod őket. Ha úgy döntesz, nem adsz nekik enni, előbb-utóbb éhen halnak.”

Újabb szemszögből ismerhetjük meg az Inferno világát, ezúttal Lykke érzéseibe és gondolataiba nyerhetünk betekintést. Amikor az Infernoban kiderült mi is az ő szerepe valójában, teljesen meglepődtem, mégis nagyon érdekesnek találtam ezt a szálat. Míg Lykke az elejétől kezdve nagyon szimpatikus volt, addig Angel elvesztette a szimpátiám a végére, úgyhogy eleinte nem is igazán tudtam, mit gondoljak a párosukról. Ám ahogy olvastam tovább, annál inkább éreztem, hogy nekik együtt kell lenniük, hogy segítsenek egymásnak felejteni, továbblépni, boldognak lenni. Lykke nagyon erős, hogy szembe mert nézni a félelmeivel, nem is igazán tudja hogyan kezdjen hozzá. Megismerhettük a félelmeit, sérelmeit, megtudtuk hogyan érzi magát testileg, lelkileg. Nagyon jó kis történet volt ez, igaz, rövid, de sok humor van benne, és még erotika is került bele bőven.

életem__könyvtára>!

Ruby Saw: Nézz rám! Angyali érintés

Tökéletes lezárás volt a sorozathoz.

Pesu >!

Ruby Saw: Nézz rám! Angyali érintés

Mivel imádtam az Infernot nem is volt kérdés, hogy minden novellát el fogok olvasni hozzá! :)
Én minden rossz tulajdonságával együtt igazság szerint nagyon bírtam mindig is Angelt! Ő egy igazán jó pasi és ez szerintem mindenki számára tagadhatatlan! Tehát jár neki is egy Happy End! :))
Nekem kicsit nyálasra sikerültek most ebben az egyébként nagyon erős és magabiztos karakterek, de ettől eltekintve nem tudom őket nem szeretni! :)

Detty77 >!

„Tudod a fájdalom és a bánat, olyan démonok, amik akkor támadnak, ha táplálod őket. Ha úgy döntesz, nem adsz nekik enni, előbb-utóbb éhen halnak.”

Ruby_εïз IP>!

Ha elfogadlak, akkor úgy fogadlak el, ahogy vagy. És ha te ilyen vagy, akkor nekem így kellesz.

Ruby_εïз IP>!

A boldogság csak az erős akaratúakat találja meg.

Kapcsolódó szócikkek: Lykke · Raven
Niki P>!

Nem kell ajtóstól a házba rontani, amikor van ablak is – kacsintott egyet.

Detty77 >!

„Annyira csodálatos, hogy egy akkora fertőben ilyen csodálatos dolog született: Egy család.”

Kapcsolódó szócikkek: Lykke
Niki P>!

– Hogy szakadna a nyakadba egy mázsa szar! – csattant fel Jack bosszúsan. Nevettem rajta. Az nem a mi napunk volt.

Viktória_Erdei P>!

– Gyönyörű vagy, erős és dinka. És nekem ezt tetszik benned a legjobban.

Niki P>!

Azt hinnénk, a férfiak lelkileg is erősek. Nem mindenkire igaz. Idővel fogják csak fel a tetteik súlyát.

Kapcsolódó szócikkek: Lykke
Ruby_εïз IP>!

– Ott megyek el minden nap a beosztás mellett, azt hiszed… – kezdett el hadonászva magyarázkodni. – Szóval, azt hiszed, én kémkedek utánad? Chhh – grimaszolt és tátogott tovább. – Ah, jól hiszed.

Niki P>!

A boldogság az erős akaratúakat találja meg.

Kapcsolódó szócikkek: Lykke · Raven

Álomfogó sorozat · Összehasonlítás