Beleszeretni 36 csillagozás

Falling in Love with
Ruby Saw: Beleszeretni

Tizenkét novella szerelemről, kapcsolatokról, lehetetlen helyzetekről.
Őrült vonzódás, mesés egymásra találás, véletlen találkozás földön, mennyben és pokolban.
Ruby Saw novelláskötete tizenkét novellát tartalmaz, melyekben leginkább a szerelemé a főszerep.

Book Dreams, Gyömrő, 2022

Kapcsolódó zóna

!

Rubyverzum

66 tag · 255 karc · Utolsó karc: 2024. február 24., 11:33 · Bővebben

Alex Austin · Dempsey Lynch · Evan · Mara · Elle · Hadley Hilson · Lord Leon Darragh · Rose · Shasta Flare · Aiden Fraser · Dorothy · Natalie Lamb · Stella

Pati28>!

Ruby Saw: Beleszeretni Falling in Love with

“Az ember csak akkor él igazán, ha van kivel megosztani a mindennapjait.”

A 12 novellából álló kötet remek olvasási élményt biztosít a hűvősebb estékre, hogy szívünket kicsit átjárja a szeretet és a szerelem érzése. Tökéletes alapja annak is, ha szeretnénk picit elrugaszkodni a valóságtól, egy magasztosabb érzelem reményében.
Az utolsó két történet azonban komolyabb hangvételű volt, itt a szeretet és a család került előtérbe.

A szerelem, mint fő összekötő elem elevenedik meg a lapokon. Legyen szó első szerelemről, bűnös szenvedélyről, vagy akár második esélyről, mindig örömteli pillanatként fogunk visszaemlékezni arra, amikor életünk párjával, a másik felünkkel találkozunk.

A novellákat, – rövidségük ellenére – pezsdítő volt olvasni, volt amelyik mosolyt csalt az arcomra. De akadt olyan is, amit még olvastam volna tovább, mert nem akartam hogy vége legyen. Egyáltalán nem éreztem azt, hogy túl sok lenne a romantika, pont ez adja a könyv varázsát. Minden történet egyedi a maga módján, ezzel is növelve a változatos élményt. A kedvencem pedig a Jogában áll lett, de szorosan mellette volt a Lovestruck is.

Ez az idézet pedig nagyon megfogott:
“Attól, hogy a világ más lett, nekünk nem kell megváltoznunk.”

Nagyon szépen köszönöm a lehetőséget és a bizalmat kedves Ruby Saw, hogy olvashattam ezt a művedet.♥

bemese05 P>!

Ruby Saw: Beleszeretni Falling in Love with

Remek összeállítás volt ez Ruby novelláiból! Majdnem az összes kedvencem helyet kapott benne! Remek volt a sorrend, főleg az utolsó két novella volt a legjobb helyen! Tetszett, h a sorozatok egyes részei egymás után voltak, így majdnem olyan volt, mint egy teljes regény! Jó volt újra olvasni a kedvenceimről! Nincs két egyforma történet, mindegyik egy másik világba repít minket! Biztos, h mindig megtalálom majd benne a kedvemhez valót és tényleg nagyon jó, h végre egy helyen vannnak! :)

B_Kittina P>!

Ruby Saw: Beleszeretni Falling in Love with

Ruby Saw novellái külön külön is különlegesek, nagyszerűek, de így, együtt, egy kötetbe gyűjtve csodálatosak.

Szívet melengető történetek összessége, amik a hűvös estékre, vagy akár egy kávé mellé is tökéletesek.
Igaz, hogy a 12 novella nagy része teljesen más stílusban íródott, de egy közös azért van bennük. A szerelmet bárhol, bármikor megtalálhatjuk. ♥

Kedvencet nem igazán tudnék mondani, mett mindegyik az, de ami számomra kiemelkedett a többi közül az a Jogában áll sorozat. A legmeghatóbb történet pedig az Az a nap volt. ♥

Book Dreams, Gyömrő, 2022
susannahskiethen I>!

Ruby Saw: Beleszeretni Falling in Love with

Ezúton is köszönöm az írónőnek, hogy részese lehettem az általa megálmodott romantikus világnak. Megtiszteltetés volt elolvasni a kötetet.
Összefoglalva: csodás történetek szemet gyönyörködtető köntösbe burkolva.
Minden egyes novella egyedi szerelmi sztorit tár elénk. Érdekes kérdések vetődnek fel, amire néha nem is egyszerű a válasz. Hiszel a sorsban? A véletlenben? A természetfelettiben? Ha elolvasod a novellákat, biztosan elgondolkodsz ezek jelentéséről és létezéséről. Érdekes történetek különleges szemszögből megírva. Olvashatunk internetes szerelemről, a szellemvilág segítségével szövődött románcról, őrült vonzódásról. Bepillantást nyerhetünk a világ egyik legmegrázóbb eseményének árnyékában szövődött barátságba, majd megjárjuk a menny és a pokol romantikával és erotikával fűtött mélységeit. Elmerülhetünk a bajtársias érzület útvesztőiben egy fantasztikus katonai történetben. Különösen tetszett, hogy a legutolsó novellában összeértek a szálak, a szereplők beleolvadása egy közös történetbe méltó lezárása a kötetnek. Az írónő a sorok között szívet melengető, elgondolkodtató, érzelmes gondolatokat oszt meg velünk. Különösen tetszettek az ötletes cím- és névválasztások.
Beleszerettem a kötetbe. Ajánlom romantika, fantasy, erotika kedvelőknek – mindannyian találnak benne olyat, ami tetszeni fog.
„Ez hatalmas ajándék a sorstól, hogy a te és a szerelmed szíve egyesül, és egy másik testben lüktet tovább. A szerelem legszebb virága a gyermek.”

Pesu>!

Ruby Saw: Beleszeretni Falling in Love with

Egy kivételével én már az összes benne lévő novellált olvastam, de mégis annyira jól esett nosztalgiázni és újra a történetek részesei lenni. Az írónő stílusa számomra még mindig megnyerő, tőle aztán bármit hajlandó vagyok elolvasni. Ahogy a cím is mutatja a szerelem dominál a novellákban is, ugyanis szinte mind romantikus! Így ha kedveled ezt a műfajt, akkor csak ajánlani tudom ezt a novella gyűjteményt! Én nagyon élveztem az olvasását és hogy felbukkant az egyik kedvenc Ruby Saw által teremtett karakterem Alex is! Nekem ő a favorit! ♥

Gaby_Roney IP>!

Ruby Saw: Beleszeretni Falling in Love with

Ez igen! Erre vártam már. Kellett egy ilyen „novella csokor”, amely összefoglalja az Írónő romantikus történeteit. Nem titok, hogy egytől-egyig a kedvenc novelláim szerepelnek a kötetben, így megtiszteltetés volt újra olvasni őket. A Shell Shocked a legvégén méltó befejezése a kötetnek.

A legjobban egy csendes őszi, vagy téli délután, bekuckózva, szerelmes hangulatban tudom elképzelni ennek a novella válogatásnak az olvasását.
Azt gondolom, bárki, aki a kezébe veszi és ismeri az Írónő stílusát, örömmel fogja olvasni ezeket a történeteket. Olyan ez, mint egy szerelmi bájital: minden hozzávaló benne van, ami kell; megrészegít, elvarázsol, miközben olyan karakterek bőrébe bújhatunk, akik a való világban sosem mernénk lenni. Vagy mégis? :))

Romantikus lelkeknek egyenesen kötelező! ;) ♥

SZaBiSa_boOks>!

Ruby Saw: Beleszeretni Falling in Love with

Nagyon szeretem Ruby alkotásait legyen szó akár könyvről, vagy novelláról. ☺️
Ez a novellacsokor pedig szuperül ki lett találva. Remek döntés volt, hogy megalkotta az írónő! Olyan jó volt, és jó érzéssel töltött el, hogy újra “találkozhattam” a Rubyverzum hőn szeretett karaktereivel.
Legfőképp egyik személyes kedvencemmel Dempsey Lynch nyomozóúrral…*.* :P ♥
Igazi kis romantikus szeretetcsomag, bár az utolsó novellába vegyül némi akció, deeeee szerintem tökéletes zárása lett ennek a kis novella csokornak. ☺️ Nem mellesleg nekem ez az egyik kedvenc novellám Rubytól. *.* :D

PikiKiki>!

Borító :5/5
Írónő ♥
Könyv : tetszett:-) de nagyon.
Nagyon örülök, hogy rá találtam az írónőre, jobbnál jobb könyveket olvastam már tőle és remélem fogok is még. Nagyon bírom a stílusát.Szeretem a novelláit is, merem állítani, hogy ez lett a kedvencem. Beleszeretni:-) ♥

Bookaholic77 >!

Ruby Saw: Beleszeretni Falling in Love with

Nagyon szeretem az Írónő stílusát, így a novelláit is, amiket már külön-külön olvastam, de így egyben: csak beleszeretni lehet!! Érzelmi mélységek és magasságok, tanulságok és mondanivalók. Szerethető szereplőkkel és elképesztő cselekménnyel. Olvasni és szeretni kell!

Ruby Saw: Beleszeretni Falling in Love with

Mindegyik novella tetszett! Mindegyik egy kicsit más. Annyira jó volt a régi ismerősökkel újra találkozni!Kedvencem az utolsó novella volt a régi ismerősök miatt. Nagyon tetszett az Álom az álomban, talán a hangulata fogott meg.
Az a nap pedig a reményt mutatta,meg azt hogy nem mindegy a hozzáállásunk egy történéshez.

Gaby70 P>!

– Mindig légy önmagad! Minden örömöd és bánatod te vagy. Ne az érdekeljen, a világ hogy lát, hanem az, hogy te mit érzel. Ezt sose feledd!
Lángra lobbant rózsa

Kapcsolódó szócikkek: Aiden Fraser
Gaby70 P>!

Azon a napon az ölembe pottyant egy lehetőség, amivel éltem. Az élet túl rövid ahhoz, hogy ne sodródjunk. Néha kell, hogy spontán legyél, belemenj dolgokba, mert aztán csak megbánod, hogy ezzel sem éltél, és mi lett volna, ha.
Angyalom

Kapcsolódó szócikkek: Elle
Farkas_Éva P>!

Csak így, egyik percről a másikra, így múlik el az élet. Nem is számítasz rá, nem is gondolnád, hogy az a pillanat az utolsó. Azt hiszed, van még időd, de nincs. Bármelyik perc lehet a végső, és ezt abban a pillanatban fel sem fogod, mert azt hiszed, van még időd.

Kapcsolódó szócikkek: Elle
Gaby70 P>!

A tanulság az, hogy szedd össze magad, mert más nem fog! Az Isten és az Ördög is azt akarja, hogy te magad oldd meg a gondjaidat. Te vagy a kulcs, nem más. Élj úgy, mintha ez lenne az utolsó napod a földön, szeress határtalanul és higgy a csodákban!
Léteznek, csak halkan mondom…
Démonom

Kapcsolódó szócikkek: Stella
Farkas_Éva P>!

A mai napig emlékszem arra, amit mondott – nagy levegőt fújt ki, aztán folytatta: – Ne keressem, majd ő megtalál. A szemében a tengert fogom látni, az ajkában a csokoládét fogom érezni, a lelke pedig azonnal rabul fog ejteni, és nem ereszt majd.
A hideg is kirázott a szavaira. Ezzel minden értelmet nyert.

Kapcsolódó szócikkek: Evan
Farkas_Éva P>!

Miután kimondod valakinek, hogy szereted, teljesen megváltozol. Sokkal jobban elmélyül az elkötelezettséged felé, sokkal inkább érzed azt, hogy a részed, te pedig az övé. Ez pedig varázslatos és leírhatatlan.

Kapcsolódó szócikkek: Dempsey Lynch
Farkas_Éva P>!

A múltat el kell engedni, a jelent szeretni, a jövőt pedig álmodozva várni.

Kapcsolódó szócikkek: Rose
Farkas_Éva P>!

Akkor világosodtam meg: Az a szív, ami fájdalommal van tele, tudja csak igazán, hogy mire vágyik a másik. Hasonlítottunk, ezért is álmodtam vele.

Kapcsolódó szócikkek: Mara
Farkas_Éva P>!

A nyomorultaknak nincs más vigasza, csak a remény.

Kapcsolódó szócikkek: Aiden Fraser
Farkas_Éva P>!

Nekem nincsenek rágcsálók a környékemen. Igaz, egyszer volt egy egér, de nem működött a dolog. Patience, a szomszéd macskája elkapta, és ennyi volt. Pedig már cincogni is megtanultam – hümmögött a mondat végén szomorúan.

Kapcsolódó szócikkek: Dempsey Lynch