A ​Vörös és a Vadász 55 csillagozás

Ruby Saw: A Vörös és a Vadász Ruby Saw: A Vörös és a Vadász

Elisabeth Johnson, az 1700-as évek New Yorkjának hírhedt bérgyilkosa egy nap olyan megbízást kap, ami fenekestül forgatja fel addigi nyugodt világát. A sziklaszilárd nő életében először alul marad a harcban, de ez csak még jobban motiválja, később önzővé, naivvá teszi.
Shane Mason, az egykori Hat kard prófétája ingoványos talajra lép azzal, hogy egyezséget köt Lizzel. Hosszú macska-egér játék veszi kezdetét földön és vízen egyaránt, amiben rengeteg titok lappang, és érzelem tör a felszínre. Ahogy múlik az idő, úgy változik a két fél is. Küzdenek egymással, az érzéseikkel és két titkos renddel.
Az idő vajon mindenre választ ad? Shane szándékai valóban komolyak? Liz el tudja felejteni a múltját, és új életet kezdeni?
Harc a hazugsággal. Harc az igazságért. Harc a szerelemmel.

Eredeti megjelenés éve: 2020

66 tag · 256 karc · Utolsó karc: 2024. március 9., 09:03 · Bővebben

Elisabeth Johnson · Shane Mason · Roy Howard

bemese05 P>!
Ruby Saw: A Vörös és a Vadász

Ez a könyv most nagyon új volt Rubytól és mégsem :) Érdekes korba repített minket!
Elisabeth egy nagyon független nő, sőt szerintem túl független szeretett volna lenni! Néha kicsit olyan volt, mintha csak bégyilkost szeretett volna játszani. Nem igazán tudtam róla elhinni, h kegyetlen gyilkos! Számomra túlzásba vitte azt, ahogy tartózkodott az érzelmektől vagyis csak próbált tartózkodni.
Shanet az elején nem igazán tudtam hova tenni. Nagyon jó lett volna, ha néha egy kicsit beleláthatunk a fejébe! Kicsit későn jött rá, h hogyan kell férfiként viselkedni!
A cselekmény végig pörgős volt, nem volt egy unalmas pillanatunk sem.
A borító nagyon tetszik, nagyon illik a könyvhöz! :)

B_Kittina P>!

Szeretném megköszönni először is a recenziós példányt @Ruby_εïз – nak! ♥

Ez a történet teljesen más volt, mint ez eddigi Ruby Saw olvasmányaim, történelmi romantikus egy Inferno után off ???
És igen, nyugod szívvel kijelenthetem, hogy ebben a műfajban is megállja a helyét.

Teljesen rabul ejtett ez is könyve is. A helyszín, a kor, a szereplők, minden és mindenki.
Elisabeth egy vagány, mégis szerethető lány, aki nem fél kardot ragadni, ha a sors úgy hozza.
Shane-t körbelengi egyfajta titokzatosság, ami már eleve vonzó az ember lányának. Sok ellenszenves dolgot tett Lis-zel, de a végére kiderült, hogy mit miért tett, így őt is megkedveltem.

Még több ilyen könyvet . :)
A borító pedig meseszép lett. ♥

Book Dreams, Gyömrő, 2022
Papírra_vetett_gondolataim>!
Ruby Saw: A Vörös és a Vadász

Nyugodt szívvel kijelenthetem azt, hogy Ruby Saw az egyik kedvenc magyar szerzőm, és bármit fog írni, én biztosan el fogom olvasni. Imádom a történeteiben a vagány csajokat és azt, hogy olyan jó pasikat teremt meg, hogy tőlük minden könyvmoly szívritmuszavart kap. Ezek az állítások különösen igazak az írónő legújabb regényére, A Vörös és a Vadászra.

Elisabeth karaktere egy igazán rátermett és veszélyes főszereplőnőt tár az olvasók elé, akivel tanácsos jóban lenni, vagy pedig messzire elkerülni. A lány szíve azonban nem olyan erős, mint a kardja, így veszélyt jelent rá az igazán sármos Shane Mason. A férfi egyénisége hihetetlen gyorsasággal fog minden könyvmoly szívébe beleköltözni a megnyerő, bevállalós stílusával.

Személy szerint nekem eddig ez a kötet lett a kedvencem a szerzőtől. Az izgalmas cselekményszál és a szuper karakterek engem egyszerűen elvarázsoltak. Mindenkinek csak ajánlani tudom az írónő könyveit !

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!
Ruby Saw: A Vörös és a Vadász

Ez a könyv a borítójával fogott meg, bár a címe és a címkéi is igen vonzóak voltak és nagyon örülök, hogy elolvastam, mert nagyon tetszett.
Igazán izgalmas, fordulatos történet volt, igazi kalandor szereplőkkel, életveszélyes helyzetekkel, mögötte megbújó rejtélyekkel és persze olyan vonzalommal, amit a két főszereplő igencsak próbált még maga előtt is eltitkolni.
Egymás életére törtek megbízásból, nem bíztak egymásban és nem értették, mi vonzza őket egymáshoz. Keményen kellett küzdeniük a vonzalom ellen, főleg a főhősnőnek, aki kemény hölgy volt, az élete és a múltja tette azzá. Volt itt-ott némi hiszti, amit kicsit túlzásba vitt a hősnő, ezért nem adtam meg az 5 *-ot.
Tele volt a könyv meglepő fordulatokkal és izgalmas kalandokkal, erotikával fűszerezve.
Pörgős volt, hamar ki lehetett olvasni.

csakegyluca>!
Ruby Saw: A Vörös és a Vadász

Azért szeretem Ruby Saw könyveit, mert mindig olyankor találnak meg, amikor a legnagyobb szükségem van rájuk. Pont a napokban szerettem volna olyat olvasni, ami a régi időkben játszódik, a 18. században. Erre lám, mit kaptam a Vörös és a Vadásztól? Egy tökéletes kosztümöst. Nagyon régóta szeretem a kalóz központú dolgokat, és azt hiszem ebben nagy szerepe volt a Karib tenger kalózainak is. :-D Minden oldalát imádtam a regénynek. Rengeteg fordulat volt benne, amik szebbé tették a napomat. A hangulatáról nem is beszélve. Elizabeth számomra egy nagyon erős, független nő, akiről sokan példát vehetnének olykor önfejű jelleme ellenére is. Szerintem hatalmas cselekedeteket tett és döntéseket hozott meg, amihez nagy szív kellett. Shane pedig egy álom, bár néha nem álltam mellette, mert olyan alkalmakkor tűnt el, amikor Liz-nek a legnagyobb szüksége lett volna rá. Összességében egy izgalmas, gyönyörű borítóval megáldott, letehetetlen olvasmány.♥♥♥
Köszönöm @Ruby_εïз

Ács_Milán>!
Ruby Saw: A Vörös és a Vadász

A regény borítója első látásra szerelem volt.
A fülszöveg elolvasása után egy kis bizonytalanságot éreztem, ugyanis a próféták, rendek világa elég távol áll tőlem és nem is szoktam ilyen jellegű könyveket a kezembe venni.
De, az ellenérzéseimet félre tudtam tenni és azt kell mondanom, hogy pozitívan csalódtam ebben a történetben.

A főszereplőket nagyon erős és szimpatikus karakterekre sikerült megformálnia az írónőnek.
Elisabeth egy karakán, belevaló és szókimondó nő, aki ha sokszor úgy látszik is, hogy fejjel megy a falnak, de mindig tudja mit akar és milyen cél érdekében teszi amit tesz.
Shane-ről az elején nem igazán tudtam eldönteni, hogy melyik oldalon is játszik, mert az írónő annyira jól megalkotta a karaktert, hogy kétségeim voltak vele szemben elég sokáig.

A történet az elejétől a végéig izgalmas, cselekményekben gazdag, az olvasó figyelmét szinte odatapasztja a lapokra.
Nekem mégis onnan vált igazán kedvessé a történet, amikor Elizabeth a háta mögött hagyta az addigi életét és „jó útra” tért. Ettől a ponttól kezdve még jobban a szívembe zártam ezt a nőt, mert egy teljesen új oldalát mutatta meg. Úgy gondolom, hogy ettől a ponttól ismertem meg azt az Elizabeth-et, aki a szívével gondolkozik és nem pusztán az eszével.
Egy új élethelyzet állt elő… Viszont itt sem laposodott el és nem vált szirupossá a történet. Sőt!

Összességében egy rendkívül kalandos, izgalmas történetet olvashattam, melyet a tökéletesen megalkotott karakterek csak még kerekebbé tettek.
Az utószó nagyon tetszett és tulajdonképpen ezt a lezárást vártam. :-)

vivi_reads>!
Ruby Saw: A Vörös és a Vadász

Bajban vagyok ezzel a könyvvel, mert hogy az alaptörténet az nagyon tetszett. Már eleve az, hogy a 18 .században játszódik és egy bérgyilkos a főszereplőnő tényleg fantasztikus alap. De valahogy az olvasás során nem tudott úgy beszippantani a történet. Kicsit összevissza éreztem magam az érzelmek kavalkádjában, és a történések közepette is. Pedig nagyon vártam ezt a könyvet! Annyira tetszik a borítója és a fülszövege is.
Egyértelműen hiányérzetem volt az olvasás során, pl. a szerelem terén, egyikről a másik oldalra már Liz szerelmes volt, ez nekem nagyon gyors volt, illetve a végét is kicsit gyorsnak éreztem.
Itt tényleg egy érzelmi hullámvasúton ültem. Sajnos Liz nem lett a kedvenc főhősnőm, valahogy irritált a személyisége, egyáltalán nem tudtam vele azonosulni. Azt hiszem túlságosan is forrófejű volt, és meggondolatlanul cselekedett. Shane maga a rejtély, de végül ő sem lett egy pozitív karakter számomra a sok-sok játszadozása miatt.
A cselekmény maga kifejezetten izgalmas volt, néha csak kapkodtam a fejem olyan gyorsan történt egy-egy jelenet. Sosem untatott a sztori, csak tényleg a főszereplőket nem értettem meg.
Összegezve az érzéseimet nem mondom, hogy nem tetszett, de egyértelműen nem ez lesz a kedvenc történetem az írónőtől. Ettől függetlenül a többi könyvét is ugyanolyan izgatottsággal várom, és továbbra is azt mondom olvasattok Ruby Saw-t!

Szívből ajánlom, azoknak a történetet, akik szeretik a kifejezetten bérgyilkosokról, titkos társaságokról szóló történeteket, és oda vannak a 18 .századi Amerikáért!✨

Viktória_Erdei P>!
Ruby Saw: A Vörös és a Vadász

Egyik kedvenc magyar szerzőm Ruby, nem volt kérdés, hogy ezt a könyvét is elolvasom. Sajnos most ez a könyv nem annyira jött be. A történet izgalmas volt. A hiányossága viszont hogy nem tudjuk, hogy keveredett bele a rendbe Liz apja és Shane. Shane-nél nem tudtam eldönteni a könyv közepéig, vajon ő most jó vagy a rossz oldalán áll-e. Nem értem, hogy Liz hogy tud megbízni a történtek után még mindig Shane-ben. De ezektől függetlenül tetszett a könyv.

Pesu>!
Ruby Saw: A Vörös és a Vadász

Valamiért én ebben a történetben nem találtam meg az írónőre valló izgalmas történet mesélést, se a részleteket amikkel teljes lett a sztori. Sokszor éreztem, hogy valami hiányzik, nem lett elmagyarázva mi miért történt, vagy csak olyan apróság miatt történtek komolyann dolgok, hogy nem hittem el, hogy most tényleg emiatt van ez. A történet elején egészen kedveltem Shane-t, de aztán jött az arculcsapás és még most sem értem azok után, hogyan lehetett bízni benne. Meg miért..? Mi változott? Egyszerűen nem értettem, hogy eddig miért volt embertelen aztán hírtelen milyen érző lélek lett. Meg nekem ez a szerelem dolog is olyan gyorsan történt és nem értettem mit láttam meg egymásban, hogy ennyire kötődtek a másikhoz. Főszereplőnket Liz-t sem értettem nagyon sokszor, hogy mit miért tesz. Annyira forrófejű volt, hogy gondolkodás nélkül csinált mindent és már 20× meghalt volna ha valaki más nem menti meg…
Nekem ez a sztori nem tetszett annyira mint amennyire imádni szoktam Ruby Saw történeteit!
Ettől függetlenül olvassatok az írónőtől sokat és attól, hogy nekem ez most annyira nem jött át attól ti lehet imádni fogjátok! Adjatok neki egy esélyt! :)
Nagyon szépen köszönöm az írónőnek, hogy elolvashattam ezt a könyvét is! ❤

Ruby Saw: A Vörös és a Vadász

Azt kell mondjam, hogy A Vörös és a Vadász egy hihetetlenül cselekményes történet. Minden van benne, amit egy olvasó kívánhat egy ilyen műfajú könyvtől.

A történetet Liz szempontjából ismerhetjük meg, aki bérgyilkos már egy jó ideje. Azonban miután kap egy újabb megbízást, akkor még nem tudja, hogy mivel, kikkel kell megküzdenie a jövőben.

Szerintem a fülszöveg figyelemfelkeltőre sikeredett, így én is vártam már, hogy olvashassam. A történet tetszett, de azt kell mondjam én ehhez hasonló könyveket egyáltalán szoktam olvasni, mégis voltak olyan részek, amik teljes mértékben magukkal ragadtak, a lelkemet megérintették.
Talán a végén egy kicsit elgondolkodik az ember a befejezésen, de szerintem ennél jobbat nem is lehetett volna kitalálni.
A szereplők lehet valaki számára antipatikusak lesznek majd, de én teljes mértékben áttudtam érezni azt, amit éreztek egymás iránt, hogy miért viselkedtek úgy, ahogyan. Olyan helyzetbe keveredtek, ahol nehéz döntéseket kell meghozni, ahol nehéz a falakat ledönteni és azt csinálni, amit valójában szeretnénk.
A borítóról csak annyit, hogy nekem az új verzió sokkal jobban tetszik. :)

Aki szereti a romantikus, 18. században játszódó történelmi fikciókat, valamint a kalandos történeteket, azok semmiképpen ne hagyják ki Ruby Saw legújabb regényét! ❤

»» https://mindenamikonyvek.blogspot.com/2020/02/ruby-saw-…

penzesliza>!

De mi értelme az életnek, ha nem vagyok boldog? Mi mozgat, ha nem a szerelem? A harag? Düh? Ugyan!

Ruby_εïз IP>!

Mondják, hogy az alkohol hatására minden kiröppen a fejünkből, mint sebes sas madár. Nos, az én madaram valami gyorsabb szárnyas volt, mint a sas.

petroczki_kitti I>!

„Örök barátságnak indult ez, de persze engem elvitt a gyász, ő meg maradt a megszokott életénél. Férjhez ment, gyerekeket szült és eldicsekedett felső tízezer-beli életével.”

bemese05 P>!

– Gyönyörű vagy, ha mérges vagy. – Megcsókolt. Ezernyi kérdés kezdett cikázni a fejemben: Mire véljem ezt? Mi az igaz és mi nem? Ő mire gondolhat? Mit érezhet? Mit csinálok? Miért nem ellenkezem?

Kapcsolódó szócikkek: Elisabeth Johnson · Shane Mason
penzesliza>!

Menekültem. Nem vallottam akkor még be magamnak, de menekültem. Az életem és a célpontom elől.

penzesliza>!

A könnyeimen kívül nem maradt semmim, már ha engedtem volna kibuggyanni őket.

Ruby_εïз IP>!

– A távolság és az idő megmutatta, hogy nem tudok
élni nélküled. Bármit is mondok, bárhogy is cselekszem,
te mindig is fontos leszel a számomra. Bocsáss meg!
Kérlek, csak a szikráját mutasd, hogy hajlandó lennél
megbocsátani.

Kapcsolódó szócikkek: Shane Mason