Keserű ​ifjúság / Éltető reménység 6 csillagozás

Rózsás János: Keserű ifjúság / Éltető reménység

Ez ​a könyv nem hivatásos író műve. Szerzője nem azzal a szándékkal ült neki megírásához, hogy irodalmat alkosson, hanem azért, hogy rabságának megpróbáltatásait és szenvedéseit másokkal is megismertesse.
Rózsás János a történelem áldozatainak egyike. A második világháború végén mint leventéből lett katona tizennyolc éves korában került szovjet fogságba és töltött el mint politikai fogoly kilenc esztendőt különböző börtönökben és kényszermunkatáborokban.
Üldözött volt az üldözöttek, kisemmizett a kisemmizettek, megalázott a megalázottak között. Kálváriája kelet-közép-európai végzet.
Rabságának éveiről végtelen szelídséggel és gyengédséggel számol be. Nincs benne gyűlölet fogvatartóival és a hatalmas birodalom népeivel szemben, sőt megszereti az orosz népet, nyelvet és irodalmat. az a remény tartja életben, hogy egyszer visszatérhet szeretett hazájába. A remény ad neki erőt, hogy a lágerélet iszonyatát elviselje és sorsa jobbrafordulásában bízzék.
A könyv… (tovább)

Püski, Budapest, 1999

Gabber777>!
Rózsás János: Keserű ifjúság / Éltető reménység

Elfogult vagyok a könyvvel kapcsolatban, mert 2003 körül szerencsésen elmentem az író előadására, ahol megragadott előadásmódja és történetei, egy a mai ember számára elképzelhetetlen sorsról. A kötet végigkísér minket az elfogatástól, a Szovjetunió kegyetlen vidékein elhelyezett munkatáborain a hazajutásig. Érdemes elolvasni!