A ​tojás 4 csillagozás

A tyúktojástól a világtojásig
Rozgonyi Sarolta: A tojás

Gondoltad volna, hogy egyetlen dolgot hányféle szempontból vizsgálhatsz meg? Belülről, kívülről, közelről, távolról, önmagában, összefüggésben. Megnézheted a színét, a formáját, megszagolhatod, megízlelheted, megtapinthatod. Kereshetsz hozzá hasonló dolgokat, önmagán túlmutató jelentéseket, összefüggéseket, ábrázolásokat, történeteket, szokásokat… és végül egyetlen dologból egy egész világ kerekedik ki.

Tudtad, hogy a tojás egy petesejt? Milyen állatok szaporodnak tojással? Hogyan hasznosítható a tojáshéj? Mi az a kozmikus tojás? Milyen legendákban szerepel tojás? Szoktál húsvéti tojást festeni? Hallottál a felbecsülhetetlen értékű ékszertojásokról? Milyen tojásos közmondásokat ismersz? Merülj el egy témában, és fedezd fel, milyen sokféle ismeretet gyűjthetsz köré!

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Egy dolog, sok szempont Babilon

Babilon, Budapest, 2022
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632947204 · Illusztrálta: László Zsuzsi

Mr_Kényelmes>!
Rozgonyi Sarolta: A tojás

Rozgonyi Sarolta: A tojás A tyúktojástól a világtojásig

Baromi érdekes és hasznos kis könyv ez.
Meglepően sok információt gyűjtöttek ebbe a pár oldalba.

Nekem is tudott újdonságokkal és hasznos infókkal szolgálni, pedig nem hiszem, hogy én lennék a célgeneráció. Az illusztrációk is szépen követik a tartalmat, kiegészítik és rásegítenek az értelmezésre. Valahogy ilyennek kellene lennie egy gyerekeknek szánt tankönyvnek is szerintem. Informatív, kedves, kompakt, fenn tudja tartani az érdeklődést és a figyelmet, miközben lényegretörő. Nagyon örülök annak, hogy létezik a formátum!
És csak remélni tudom, hogy lesz még folytatása, akár eltérő, de fontos témákkal!

Babilon, Budapest, 2022
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632947204 · Illusztrálta: László Zsuzsi

Zoli_aki_Márk>!

Ezt jelentik a tojásra pecsételt számok:

0: ökológiai tartás
    1: szabadtartás
    2: alternatív tartás
    3: ketreces tartás
     HUMagyarország; az állattartó telep azonosítószáma

8. oldal (Babilon, 2022)

Rozgonyi Sarolta: A tojás A tyúktojástól a világtojásig