Akaraterő 7 csillagozás

A legnagyobb belső erő újrafelfedezése
Roy F. Baumeister – John Tierney: Akaraterő

Miért ​nem teljesülnek az újévi fogadalmak? Miért fulladnak rendre kudarcba a fogyókúrák? Miért bizonyulunk gyakran képtelennek arra, hogy azzal foglalkozzunk, amivel szándékunkban áll? Hogyan vált korunk emberének egyik legnagyobb problémájává az önkontroll, illetve annak hiánya? Mi voltaképpen az akaraterő? E kérdések megválaszolására nagyon sok, sokszor meglepő eredményeket hozó tudományos vizsgálatot végeztek az elmúlt évtizedekben. Kiderült például, hogy izmainkhoz hasonlóan az akaraterőnk is kimerül, ha túlerőltetjük, ezért ügyesen be kell osztanunk – viszont fejleszthető is. A „többet ésszel, mint erővel” és a „rend a lelke mindennek” népi bölcsességek szellemében számos tippet kapunk ehhez a könyv lapjain, többek között a határidők betartásával, a tennivalók listájának csökkentésével, a figyelemösszpontosítással és a káros szenvedélyektől való megszabadulással kapcsolatban. A szerzők a legfontosabb kutatások leírása és az eredmények elemzése mellett híres emberek… (tovább)

Ursus Libris, Budapest, 2013
308 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639718586 · Fordította: Varga Gábor
Ursus Libris, Budapest, 2012

Roy F. Baumeister – John Tierney: Akaraterő

Roy F. Baumeister – John Tierney: Akaraterő A legnagyobb belső erő újrafelfedezése

Becsapós ez a könyv, mert első ránézésre önsegítőnek tűnik, holott annál sokkal komolyabb, pszichológiai tanulmányokat felvonultató kötet, ennek megfelelően néha kicsit száraz is és túl elméleti. Alaposan körbejárja a különböző kísérleteket, amiket a témában végeztek, összeszedi a szakirodalmi eredményeket (a könyv végén 25 oldalt tesz ki az irodalomjegyzék!), így mondhatnám azt vicceskedve, hogy már ahhoz is akaraterő kellett, hogy végigolvassam. Szerencsére azonban nem zöldültem bele a sok tudományba, mert elég élvezhető stílusban tolmácsolják mindezt, híres emberek életét, sikereit vagy kudarcait hozzák példának és a megfelelő fáradtsági pontokon még egy-egy szégyellős poént is elsütnek a szerzők. Körülbelül a könyv felétől pedig jön egy-egy gyakorlati tanács is.

Ursus Libris, Budapest, 2012
barburu
Roy F. Baumeister – John Tierney: Akaraterő

Profi „dolgozat”. Tudományos kutatások eredményeivel támasztja alá az elképzeléseit, és a legvégén, de azért közben is ellát praktikus tanácsokkal. Az utolsó fejezetet kicsit átírva, vázlatosabbá téve kötelező tananyaggá tenném. Vagy valami ilyesmi. :)

vargajudit P
Roy F. Baumeister – John Tierney: Akaraterő

Nagyon érdekes, hasznos és olvasmányos könyv az első szótól az utolsóig. Akit érdekel a téma, annak feltétlenül ajánlom elolvasásra.

Versor
Roy F. Baumeister – John Tierney: Akaraterő

Eddigi legjobb „self-help”, amit olvastam/olvasok!!

clarisssa MP

„Összességében –, vonta le a következtetést Franklin – soha nem értem el a tökéletességet, amire oly nagyratörően vágytam, sőt még a közelébe sem értem. Mégis jobb és boldogabb ember voltam a törekvéstől, mint akkor lettem volna, ha nem próbálom meg.”

clarisssa MP

A siker feltételekhez kötött – miközben képességeinkhez igazított –, és csak akkor érjük el, ha elég fegyelmezettek vagyunk ahhoz, hogy újra és újra próbálkozzunk.