Veled ​az évek 90 csillagozás

Roxie Cooper: Veled az évek

Stephanie-t és Jamie-t egymásnak teremtették.
A baj csak az, hogy mindketten mással vannak…

Stephanie nem hisz a végzetben, az igaz szerelemben, sem a „boldogan éltek, míg meg nem haltak”-történetekben. Teljesen elégedett azzal, hogy Matt menyasszonya lehet. De aztán találkozik Jamie-vel, aki jobban megérti, mint bárki más.

Jamie boldog házasságban él kamaszkori szerelmével, Helennel, és csupa olyasmiben hisz, amiben Stephanie nem. De akkor mégis hogyan fűzheti ilyen szoros kapcsolat hozzá?

Amikor ők ketten egy sorsszerű hétvégén találkoznak, az életük fenekestül felfordul…
Tíz év. Két ember.
Egy nagy ívű szerelmi történet.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Arany pöttyös könyvek Könyvmolyképző

408 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634571872 · Fordította: Benedek Dorottya
408 oldal · ISBN: 9789635616220 · Fordította: Benedek Dorottya
408 oldal · ISBN: 9789635616237 · Fordította: Benedek Dorottya

Ani249>!
Roxie Cooper: Veled az évek

Ez egy igazi édesen-keserű szerelmi történet. Érdekes és elgondolkodtató volt az alapötlet. Az eleje nekem kicsit unalmas volt, de aztán beszippantott a történet, és vártam a végkifejletet, ami nem igazán az lett, amit szerettem volna, de valahogy ez is elfogadható volt. A történet rámutat, hogy minden egyes pillanat számít, és nem szabad az időt vesztegetni. A vége garantáltan zsebkendős.

medizonka>!
Roxie Cooper: Veled az évek

Egy szépen megkomponált, igényes borító mögé egy édes, bús, de mégsem klasszikus romantikus történetet kap az olvasó. Szép történet ez, két egymásnak rendelt emberről Jamie-ről és Stephanie-ról. A két főszereplő 10 év , más mellett „ elvesztegetett” idő után gyűjti össze a bátorságát, hogy lépjen és rendbe szedje, tisztázza egymás iránti érzéseiket. Nagyon tetszett, hogy volt bátorságuk hallgatni a szívükre és meghozni olyan döntést, ami bár nekik a lehető legjobbnak tűnik, de a környezetükben másoknak fájdalmat okozhatnak vele. Azt hiszem hasonló helyzetben magam is így döntöttem volna… talán, de ehhez tényleg kell az a helyzet. Viszont ismét elgondolkodtam rajta, hogy milyen rövid is az élet és mennyi hasonlóan felemelő és egyben fájdalmas döntést kell meghozzunk. Nincs vesztegetni való időnk, főleg, ha a személyes boldogságunk a tét.
Azért irodalmi téren – bár hozza a műfaji sajátosságokat- ne várjunk nagy mélységeket, inkább a gondolatébresztés lehetett a célja a szerzőnek.

Kala>!
Roxie Cooper: Veled az évek

Ez a könyv képviseli, hogy az élet bizony kiszámíthatatlan.
Stephanie és Jamie karaktere szimpatikus volt, bár nem tetszett amit éveken keresztül tettek.
A történet valóságszerű, az emberek a hibáikkal együtt tökéletesek. Sajnálom, hogy nem voltak bátrabbak és nem kockáztattak előbb, de mindennek megvan az oka ahogy a találkozásoknak is.
A vége nem az lett amire vártam, nem ilyen végkifejlettre számítottam.

Kaduszka>!
Roxie Cooper: Veled az évek

Baratnőm ajánlására került a kezembe ez a könyv. Fülszöveg egyáltalán nem fogott meg, de még a molyos értékelés is elbizonytalanított. Egy kihívás miatt olvastam el végül. Nagyon jó volt, nem is értem miért van ilyen értékelése. Elején nem is fogott meg annyira, de aztán egyre kíváncsibb voltam a folytatásra. Nem sablon sztori az biztos. Érzelmes történet és ilyen végre abszolút nem számítottam.

Violet_Finch_PMónika>!
Roxie Cooper: Veled az évek

Nagyon vártam ezt a könyvet ,de sajnos hiába.
Annyira nyögve nyelősen sikerült elolvasnom. 10 év szenvedés és a vége kiborított. Nem hagyott mély nyomot. Jövőhéten már azt se fogom tudni,hogy pontosan miről is szól a sztori.

Roxie Cooper: Veled az évek

Ez a történet ismét megmutatta, hogy az élet rövid! A könyv eleje nem igazán fogott meg, sőt, néha off, mert nem értettem, hogy a főszereplők spoiler. Stephanie és Jamie szerelmének története, ami végül spoiler. Mikor belefogtam az olvasásba, spoiler.

vywaras P>!
Roxie Cooper: Veled az évek

Egyáltalán nem az a klasszikus szerelmi történet, mint amit a borítója sugall – az eredeti kiadás borítója „beszédesebb” és kevésbé csalóka. Ugyanakkor nagyon is valós problémát vet, mi van akkor, ha megtaláljuk az igazit, de közben már van párunk. Menjünk vagy maradjunk? Nos, a könyv nem ad általános választ a kérdésre, csak leír egy történetet. Lehet vitatkozni rajta, hogy a főszereplő gyávák voltak vagy csak óvatosak, hogy megcsalták-e párjaikat vagy sem, hogy a könyvben leírt 10 év valóban igazolja-e, hogy egymás számára tényleg ők a nagy ők. Mindenesetre 10 év után lépnek, hogy azt követően a történetük spoiler
Két hétköznapi ember könnyen olvasható, ugyanakkor elgondolkodtató története.

_vivienn P>!
Roxie Cooper: Veled az évek

Lassan indult be a történet számomra viszont utána minden percet megér. Szerintem nagyon életszerű a történet, nem tökéletes emberekkel, hanem hibákkal és a hibák következményeinek vállalásával. Stephanie és Jamie karaktere szimpatikus volt, sajnálom, hogy nem léptek előbb egymás felé. Erre a végkifejletre viszont nem számítottam, garantáltan sírós könyv.

gyovaianita>!
Roxie Cooper: Veled az évek

Nagyon vártam már, hogy elolvashassam ezt a könyvet. Először is el kell mondjam, hogy a borítója valami meseszép. A történet nagyon meghatott, kíváncsian vártam hogy hogyan alakul majd Stephanie és Jamie története. Tetszett, hogy mind a két fél szemszögéből ismerhetjük meg a történéseket. Ez egy érzelmekkel teli könyv. Olvasás közben az ember hol sír, hol pedig nevet. Az biztos hogy még sokáig emlékezni fogok erre a történetre.

barbesz93>!
Roxie Cooper: Veled az évek

Egyszerűen nem tudtam letenni a könyvet, már rég volt ilyen, hogy kevesebb, mint 24 óra alatt elolvastam volna egy könyvet.
Nem mondhatnám happynek magam a könyv olvasása után, de zseniális volt, keserédes, szívszaggató, torokszorító, szerelmes.
Szép a borítója, azt hinnénk valami cukormázas love storyt kapunk, aztán szembesülünk a kegyetlen valósággal.
10 év őrlődés az igaz szerelem meg nem kapása miatt, majd röpke 1,5 év igazi boldogság és vége..
“Miért elégszel meg évenként csupán egy hétvégényi boldogsággal?”
Imádtam, ahogy zeneszámokkal üzennek egymásnak (lista itt: https://open.spotify.com/playlist/0mCROFM6o8DwGjmxVKx0Ae#login) és azt, hogy a könyv végén az összes számot leírták, így utólag is rájuk lehet keresni.

Könyvmolyképző KU>!

Nem az a te bajod, hogy elbuktál… hanem az, hogy félsz a bukástól.

szattipotter>!

„Azon az úton találkozunk szembe a sorssal, amelyiken igyekszünk elkerülni.”

Könyvmolyképző KU>!

Néha csak akkor veszünk észre valamit, ha köré rajzolunk… Ha észrevesszük, mi rejlik az árnyékokban. Érti?

Könyvmolyképző KU>!

– Tudom, hogy az egész kudarcra van ítélve, és nem lehet belőle semmi. Mindezt tudom – folytatja. – De már függője lettem annak, ahogy melletted érzek. Mert soha senki és semmi nem éreztette még ezt velem. Én ezért csinálom.
Mintha egy szirt szélén állnánk, egymás kezét fogva, egy egyre hevesebb vihar közepén. Rossz emberek lennénk? Nem hinném. De biztos azok vagyunk.
– Miért olyan bonyolult ez? – kérdezi.
– Őszintén nem tudom.

Könyvmolyképző KU>!

Azon az úton találkozunk szembe a sorssal, amelyiken igyekszünk elkerülni.
– Egyetért vele? – kérdezem.
– Nem – válaszolja. – És maga?
– Még szép! Ezek szerint nem hisz a sorsban?
– Nem igazán. Vagyis, talán régen hittem, még gyerekként. De már nem.
– Ez elég szomorú.
– Igen, attól tartok, igazi cinikus vagyok – vonja meg a vállát.
– Nem hisz abban, hogy a dolgok okkal történnek? Inkább a véletlenekben hisz? – kérdezem.
– Őszintén szólva nem igazán hiszek semmiben – szólal meg végül.

Könyvmolyképző KU>!

Szeretem ezt a pillanatot, amikor sír, aztán etetni kezdem. Olyan őszinte és egyértelmű! Megnyugtató látni, ahogy az egyik pillanatban még leüvölti a fejét, a következőben pedig már teljesen elégedett és csendes. Bár a felnőttekkel is így lenne! Bár minden ilyen egyszerű lenne! Talán az, csak mi komplikáljuk túl a dolgokat. Talán mindannyian csak az alapokra vágyunk: ételre, vízre és szeretetre.

Könyvmolyképző KU>!

Felemelem az ujjamat, és körülbelül egy centiméterre tartom az állkapcsa bal felétől, mintha csak arra kérném, hogy egy kissé emelje fel a fejét.
– Amikor lerajzol egy arcot, nem csupán egy vonalat rajzol – mondom, és ujjamat végighúzom a levegőben, az arcával párhuzamosan. Zöld szeme végig az enyémet nézi. – Sok rajznál éppúgy fontos észrevenni azt, amit nem lát, mint azt, amit igen.

Bookaholic77 >!

Lehet, hogy senki mércéje szerint sem vagyok tökéletes, de soha nem fogok csalódást okozni a gyermekemnek.

Bookaholic77 >!

Szeress, és hagyd, hogy szeressenek… teljesen! Csak akkor lehetsz igazán boldog.