Szia, ​Misu! (Misu 3.) 10 csillagozás

Négy nyúlfarknyi történet
Rotraut Susanne Berner: Szia, Misu!

Nálatok is előfordul, hogy reggel nehezen megy a felkelés, este pedig a lefekvés? Hogy hiába pakoltok be nagyon alaposan induláskor, mégis kiderül, hogy a legfontosabb dolog maradt otthon? Hogy a gyerekek akkor játszanak a legjobban, amikor éppen ebédidő van? Most a sorozat egy rendhagyó kötettel bővült, amiben kevés szöveg, óriási képek és négy frappáns mese talált otthonra.

Eredeti megjelenés éve: 2017

Pagony, Budapest, 2017
82 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634102472 · Fordította: Banyó Liza, Győri Hanna · Illusztrálta: Rotraut Susanne Berner

icu79 P

Rotraut Susanne Berner: Szia, Misu! Négy nyúlfarknyi történet

Olvastunk már Misuról korábban is. A történetek itt is, ott is aranyosak voltak, a figurák szerethetőek. Abban a könyvben több volt a szöveg, kevesebb a kép. Itt most megfordult az arány, ami szerintem határozottan jót tett neki. Az illusztrációk is rendben vannak. Sok a képeken a nézegetni –, keresgetni való.

gab001 P

Rotraut Susanne Berner: Szia, Misu! Négy nyúlfarknyi történet

Ezek valóban nyúlfarknyiak voltak. Viszont meglepően szórakoztatóak és kedvesek. A rajzok pedig különösen tetszettek az apró részletekkel. Mind a négy történetet szerettem, de leginkább az utolsó, a Jó éjszakát, Misu! vált kedvencé. Jó ötletet ad az esti lefekvéshez. Már ezért is érdemes volt kézbe venni. Szívesen látnám a polcomon.

Pagony, Budapest, 2017
Szávitrí SP

Rotraut Susanne Berner: Szia, Misu! Négy nyúlfarknyi történet

Aranyos, valóban nyúlfarknyi történetek egészen kicsiknek. A rajzok is tökjók, csak a nyulak túl emberszerűek.

PTJulia

Rotraut Susanne Berner: Szia, Misu! Négy nyúlfarknyi történet

Azt értékelem, hogy a mindennapi élet meséit hozza be a bölcsis-kisovis korosztály világába, az utolsó, estés mese egészen ötletes, igazán tetszett. A többi idegesített engem is, meg a lányokat is, de mi túlkorosak vagyunk már.
Az illusztrációk megfekudték a gyomromat: az elhízott alkatú, rúzsos szájú nyúlanyu meg a szakállas nyúl már sok(k) volt
A fordítót sem értem, hogy miért eurot használ, amikor az altatós mese helyneveit kiválóan tudta magyarítani (pl Répáshuta).

kaede

Rotraut Susanne Berner: Szia, Misu! Négy nyúlfarknyi történet

Még mindig nagyon tetszik, rövid és frappáns.