Misu, ​a kisnyuszi (Misu 1.) 34 csillagozás

nyúlfarknyi történetek
Rotraut Susanne Berner: Misu, a kisnyuszi

Misunak nehéz napja van, rosszat álmodott, reggel mellé bújik az anyukája. Máskor meg nincs kedve felöltözni, hiába szeretne kimenni hógolyózni. Van, hogy fél az orvostól, de a plüssállatai segítségével erőt gyűjt. Mindig ott van mellett anya és apa, akik válaszolnak a kérdéseire és terelgetik a világ érthetetlen szabályai között. Misu rövid, egyoldalas kis meséi segítenek a legkisebbeknek feldolgozni a mindennapi problémákat.

Kiadói ajánlás: 2 éves kortól · Tagok ajánlása: 2 éves kortól

Pagony, Budapest, 2019
62 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634100010 · Fordította: Győri Hanna · Illusztrálta: Rotraut Susanne Berner
Pagony, Budapest, 2016
72 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634100010 · Fordította: Győri Hanna · Illusztrálta: Rotraut Susanne Berner
Pagony, Budapest, 2015
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634100010 · Fordította: Győri Hanna · Illusztrálta: Rotraut Susanne Berner

Uzsonna>!

Rotraut Susanne Berner: Misu, a kisnyuszi nyúlfarknyi történetek

Olvasók hatására olvastam el a könyvet, több szülő is dicsérte és ajánlotta. Apró szösszenetek a „kisnyuszik” életéből, mindennapjaiból, megoldásokat mutatva egyes konfliktushelyzetekre (ez utóbbi osztja meg a szülők táborát, úgy látom).
Nekem tetszettek a mesék, és nem sokat látom a polcon, mindig kölcsönzésben van.

Hintafa>!

Rotraut Susanne Berner: Misu, a kisnyuszi nyúlfarknyi történetek

A kisnyúl történetei -akárcsak az írónő évszakos böngészői- elsősorban a legkisebbeknek szólnak. Nem csak azért, mert valóban nyúlfarknyiak (a leghosszabb is csak két oldal). Olyan problémákról, félelmekről, mindennapi apró-cseprő esetekről mesél, ami ezt a korosztály foglalkoztatja, érzelmileg megérinti, velük is megtörtént, láttak már ilyesmit, vagy álmodoznak róla. Ügyesen és tömören foglalja össze a rövid fejezetekben az eseményeket. Nem veszik el a felesleges részletekben, mondanivalója könnyen érthető. Ugyanakkor nem fél a kellemetlenségeket, szomorúságokat sem megmutatni. (Böngészőiben is szerepelnek kerekesszékes emberek, az éjszakával foglalkozó részben pedig bűnözőt lefülelő rendőr. Nálunk mindkettő sokáig volt beszédtéma.) Az illusztrációk kedvesek, aranyosak és igazán jó kísérői a meséknek. Meleg színei, barátságos figurái jópofák, a nyulak pedig amúgyis olyan szerethető banda.
Folytatás: http://hintafa.blog.hu/2016/07/31/szofi_es_misu_a_ket_uj_haver

latinta P>!

Rotraut Susanne Berner: Misu, a kisnyuszi nyúlfarknyi történetek

Ezekkel a nyúlfarknyi történetekkel múlt héten találkoztam „testközelből” először, nagyi-szolgálatban. (A délutáni altatáskor meséltem belőlük a szösziknek.)
    Az bennük a jó, hogy kis, kerek, lezárt írások, és valóban olyan helyzeteket rögzítenek, amelyek az „aprónéppel” is lépten-nyomon megeshetnek.
    A mindig nagyon kíváncsi nagyobbik a mese meghallgatása – inkább együttnézegetése-olvasása – után rákérdezett a folytatások címeire is, úgyhogy 2-3 történetbe még belelapoztunk – aztán lepihentek.
    A rajzok meg annyira bájosak, emberiek, amennyire egy nyúlcsalád (és környezete) csak lehet.
    Telitalálat a kétéves korúaktóliak számára.
     A könyvet (a második rész előtt, mellett) véletlenül vettem meg, de nem bánom, legyen nálunk is egy példány belőle.

lenne P>!

Rotraut Susanne Berner: Misu, a kisnyuszi nyúlfarknyi történetek

Tetszenek nekünk ezek a történetek, mert ez a kisnyúl; Misu pont olyan problémákkal küzd, mint az én embergyerekeim.

HoneyBunny>!

Rotraut Susanne Berner: Misu, a kisnyuszi nyúlfarknyi történetek

Alig vártam már, hogy olyan könyvet (is) olvassunk, ahol nem az a lényeg, hogy Dotyi lányom közben a képeket nézi, és úgy rakja össze a sztorit, hanem olyan igazi könyv könyvet, sok betűvel, kevés képpel. Azt hiszem ez a könyv lehet egyfajta vízválasztó. Rövid történetek egy dacos kisnyusziról (nem is tudtam, hogy a nyulaknál ugyan azok a dackorszak jellemzői, mint az embergyerekeknél) minden történethez csak egy kis képecskével. Gondoltam el-el olvasunk egy történetet, aztán kismolyom kérésére egybe felfaltuk az egészet. Jelentem, azóta volt már magyar népmese kép nélkül is ;)

ithil>!

Rotraut Susanne Berner: Misu, a kisnyuszi nyúlfarknyi történetek

Aki látott már közelről kis óvodás gyereket, az imádni fogja a könyv humorát. Teljesen igaz rá, hogy egyszerű, de nagyszerű.

Anibell P>!

Rotraut Susanne Berner: Misu, a kisnyuszi nyúlfarknyi történetek

Rotraut Susanne Berner böngészői csodálatosak, szellemesek, rajongok értük, éppen ezért biztos voltam benne, hogy a Misu, a kisnyuszit is nagyon fogom szeretni. Tévedés volt. A történetek között van jobb és kurta is, meg furcsa is, zavar, hogy egyik-másik nem túl jól álcázott példázat: így kezeld a gyermeked, ha nyűgösen ébred, így meg, ha kamuzik és így oldd meg az elindulást. A nyuszik nyuszisága kimerül abban, hogy répalevest esznek. A rajzokon is nyuszifejű emberek vannak. Számomra csalódás, Simon azért szereti.

Sicc>!

Rotraut Susanne Berner: Misu, a kisnyuszi nyúlfarknyi történetek

Nem nyerte el a tetszésemet. Aranyosnak tűnt a rövid, mindennapi helyzetekhez írt mesékkel. De nem hagytak bennem nyomot, sokszor nem is tetszettek, vagy éppen semmi értelmüket nem láttam, olyan sefülesefarka módon. Kár érte.

kaede>!

Rotraut Susanne Berner: Misu, a kisnyuszi nyúlfarknyi történetek

Tényleg nyúlfarknyi, de a lényeg benne van!
Nekem nagyon tetszik a látásmódja, ahogyan egy problémát felvet és aztán olyan frappánsan megold. Megérdemli az 5 csillagot.
Most ajándékba kaptuk, és rögtön beleszerettem, pedig régebben belelapoztam a boltban és nem fogott meg. Lehet az volt a baj, hogy akkor nem volt elég időm még egy ilyen kis nyúlfarknyi történetet se végigolvasni.
Kár lett volna kihagyni!

Márk_Váczi>!

Rotraut Susanne Berner: Misu, a kisnyuszi nyúlfarknyi történetek

Misu egy kíváncsi kisnyuszi, aki a szüleivel él egy szép házban. Olyan, mint bármelyik gyerek. Sokszor dacos, rosszkedvű, nem szeret öltözni, gyakran kérdez, fél a vihartól, és mindig megmondja a véleményét. Közben nagyon szeret rajzolni, biciklizni, kirándulni, titkokat kifecsegni, a nagymamájával sütni-főzni.

Rotraut Susanne Berner aranyos könyvében rövid történeteket olvashatunk arról, milyenek egy nyuszikölyök mindennapjai, és arról is, milyen kalandokat él át a felnőttek számára teljesen megszokott helyzetekben. A szerző maga illusztrálta a kötetet, amelyet Győri Hanna fordított magyarra, szerkesztője Kovács Eszter volt. Főleg akkor érdemes kézbe venni, amikor a gyerekek „csak egy mesét” kérnek a délutáni vagy az esti elalvás előtt. Nálunk már évek óta nagy kedvenc, és örülünk, amikor ebből kell olvasni, mert a mesék szórakoztatva tanítanak. Például arra, hogy a fogmosás nagyon fontos, ha pisilni kell, indulj el időben, és megéri türelmesnek lenni, még ha nehéz is.

Az idén húszéves eredeti kiadásnak azóta két folytatása is megjelent magyarul.

lenne P>!

Nyafogás

– Ma nem elég édes a müzlim – közölte Misu a reggelinél.
– Pont olyan,mint máskor – mondta apa.
– De én kérek még bele mézet! – dacoskodott Misu.
– Jól van, akkor hozok neked egy kis mézet – mondta apa, és kiment a konyhába.
– Ma túl kemény a vaj! – panaszkodott anya, miközben próbálta megkenni a kenyeret
– Akkor várj egy picit, hogy megpuhuljon – tanácsolta apa.
– Az túl sokáig tart!
– Jó, akkor hozok neked egy kis meleg vizet – mondta apa, és megint kiment a konyhába.
– A csudába! – bosszankodott apa, amikor visszaért a konyhából. – Kihűlt a kávém!
– Nem olyan nagy tragédia – hűtötte le anya.
– Utálom a hideg kávét! – felelte apa.
– Jól van – állt fel anya. – Akkor főzök neked egy újat. Misu, neked mindened megvan, vagy hozzak esetleg neked is valamit?
– Igen, anyu. Megbőrösödött a kakaóm. Hozd légyszi ki a kicsi szűrőmet!

44-45. oldal, Nyafogás

Rotraut Susanne Berner: Misu mindenre kíváncsi újabb nyúlfarknyi történetek