Misu, ​a kisnyuszi (Misu 1.) 18 csillagozás

nyúlfarknyi történetek
Rotraut Susanne Berner: Misu, a kisnyuszi

Misunak nehéz napja van, rosszat álmodott, reggel mellé bújik az anyukája. Máskor meg nincs kedve felöltözni, hiába szeretne kimenni hógolyózni. Van, hogy fél az orvostól, de a plüssállatai segítségével erőt gyűjt. Mindig ott van mellett anya és apa, akik válaszolnak a kérdéseire és terelgetik a világ érthetetlen szabályai között. Misu rövid, egyoldalas kis meséi segítenek a legkisebbeknek feldolgozni a mindennapi problémákat.

Pagony, Budapest, 2015
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634100010 · Fordította: Győri Hanna · Illusztrálta: Rotraut Susanne Berner

Uzsonna

Rotraut Susanne Berner: Misu, a kisnyuszi nyúlfarknyi történetek

Olvasók hatására olvastam el a könyvet, több szülő is dicsérte és ajánlotta. Apró szösszenetek a „kisnyuszik” életéből, mindennapjaiból, megoldásokat mutatva egyes konfliktushelyzetekre (ez utóbbi osztja meg a szülők táborát, úgy látom).
Nekem tetszettek a mesék, és nem sokat látom a polcon, mindig kölcsönzésben van.

Hintafa P

Rotraut Susanne Berner: Misu, a kisnyuszi nyúlfarknyi történetek

A kisnyúl történetei -akárcsak az írónő évszakos böngészői- elsősorban a legkisebbeknek szólnak. Nem csak azért, mert valóban nyúlfarknyiak (a leghosszabb is csak két oldal). Olyan problémákról, félelmekről, mindennapi apró-cseprő esetekről mesél, ami ezt a korosztály foglalkoztatja, érzelmileg megérinti, velük is megtörtént, láttak már ilyesmit, vagy álmodoznak róla. Ügyesen és tömören foglalja össze a rövid fejezetekben az eseményeket. Nem veszik el a felesleges részletekben, mondanivalója könnyen érthető. Ugyanakkor nem fél a kellemetlenségeket, szomorúságokat sem megmutatni. (Böngészőiben is szerepelnek kerekesszékes emberek, az éjszakával foglalkozó részben pedig bűnözőt lefülelő rendőr. Nálunk mindkettő sokáig volt beszédtéma.) Az illusztrációk kedvesek, aranyosak és igazán jó kísérői a meséknek. Meleg színei, barátságos figurái jópofák, a nyulak pedig amúgyis olyan szerethető banda.
Folytatás: http://hintafa.blog.hu/2016/07/31/szofi_es_misu_a_ket_uj_haver

latinta SP

Rotraut Susanne Berner: Misu, a kisnyuszi nyúlfarknyi történetek

Ezekkel a nyúlfarknyi történetekkel múlt héten találkoztam „testközelből” először, nagyi-szolgálatban. (A délutáni altatáskor meséltem belőlük a szösziknek.)
    Az bennük a jó, hogy kis, kerek, lezárt írások, és valóban olyan helyzeteket rögzítenek, amelyek az „aprónéppel” is lépten-nyomon megeshetnek.
    A mindig nagyon kíváncsi nagyobbik a mese meghallgatása – inkább együttnézegetése-olvasása – után rákérdezett a folytatások címeire is, úgyhogy 2-3 történetbe még belelapoztunk – aztán lepihentek.
    A rajzok meg annyira bájosak, emberiek, amennyire egy nyúlcsalád (és környezete) csak lehet.
    Telitalálat a kétéves korúaktóliak számára.
     A könyvet (a második rész előtt, mellett) véletlenül vettem meg, de nem bánom, legyen nálunk is egy példány belőle.

Lady_L P

Rotraut Susanne Berner: Misu, a kisnyuszi nyúlfarknyi történetek

Mesekönyvekről ritkán írok értékelést, de ez kikívánkozik. Régóta megvan, de nem nagyon kerültem vele egy hullámhosszra soha. A bajom vele csak annyi, hogy nem értem a meséket. Öreg vagyok én már ehhez, vagy mittudomén, nincs elég agysejtem, alacsony az IQ-m, nem tudom, de nem értem. Felolvasom én, meg minden, csak nem értem, mi a bánatot akart mondani egy-egy cukinak szánt, de se füle se farka nyúlfarknyi böffentéssel történettel. Mondanám, hogy nem zavar, eddig is elvoltam vele, felolvasom és úgy teszek, mintha minden rendben volna, nem kell mindent megbeszélni, vagy elvoltunk azzal, hogy kielemezgettük a rajzokat, aztán spoiler eltűnt valahova a könyv, de most, előkerült spoiler és a gyermek hónapok óta tartó „de miért?” című örökzöld slágerének hála megtanultam szívből gyűlölni ezeket a meséket. De miért? Mittudomén, nem tudom, biztos azért, mert nyúl és a nyulaknak más a gondolkodásuk, mint az embereknek. Egyelőre működik az ilyen magyarázat is, végülis nem rossz, igen nagy kreativitásra kényszerít hülye válaszok terén. De azért szerintem megint el fog tűnni a könyv… véletlenül… hogy miért? Mert nyúlból van.
Ja, és szerintem rettenetesen rondák a rajzok azokkal a nyúlfejű emberekkel, brrrr! De persze ez szubjektív.

HoneyBunny

Rotraut Susanne Berner: Misu, a kisnyuszi nyúlfarknyi történetek

Alig vártam már, hogy olyan könyvet (is) olvassunk, ahol nem az a lényeg, hogy Dotyi lányom közben a képeket nézi, és úgy rakja össze a sztorit, hanem olyan igazi könyv könyvet, sok betűvel, kevés képpel. Azt hiszem ez a könyv lehet egyfajta vízválasztó. Rövid történetek egy dacos kisnyusziról (nem is tudtam, hogy a nyulaknál ugyan azok a dackorszak jellemzői, mint az embergyerekeknél) minden történethez csak egy kis képecskével. Gondoltam el-el olvasunk egy történetet, aztán kismolyom kérésére egybe felfaltuk az egészet. Jelentem, azóta volt már magyar népmese kép nélkül is ;)

Anibell P

Rotraut Susanne Berner: Misu, a kisnyuszi nyúlfarknyi történetek

Rotraut Susanne Berner böngészői csodálatosak, szellemesek, rajongok értük, éppen ezért biztos voltam benne, hogy a Misu, a kisnyuszit is nagyon fogom szeretni. Tévedés volt. A történetek között van jobb és kurta is, meg furcsa is, zavar, hogy egyik-másik nem túl jól álcázott példázat: így kezeld a gyermeked, ha nyűgösen ébred, így meg, ha kamuzik és így oldd meg az elindulást. A nyuszik nyuszisága kimerül abban, hogy répalevest esznek. A rajzokon is nyuszifejű emberek vannak. Számomra csalódás, Simon azért szereti.

kaede

Rotraut Susanne Berner: Misu, a kisnyuszi nyúlfarknyi történetek

Tényleg nyúlfarknyi, de a lényeg benne van!
Nekem nagyon tetszik a látásmódja, ahogyan egy problémát felvet és aztán olyan frappánsan megold. Megérdemli az 5 csillagot.
Most ajándékba kaptuk, és rögtön beleszerettem, pedig régebben belelapoztam a boltban és nem fogott meg. Lehet az volt a baj, hogy akkor nem volt elég időm még egy ilyen kis nyúlfarknyi történetet se végigolvasni.
Kár lett volna kihagyni!

mini_moly

Rotraut Susanne Berner: Misu, a kisnyuszi nyúlfarknyi történetek

Engem kilóra megvett a formátum, szeretem a rövid, ámde kerek, lezárt meséket. Ráadásul ezek a történetek mindennapos élethelyzeteket dolgoznak fel, dackorszaktól a ballábbal kelésig, sallangmentesen, bár néhol példabeszéd-szagúan (ezt ugyan csak én érzékelem, Kétéves aligha)…(folytatás a blogon):

ritusss

Rotraut Susanne Berner: Misu, a kisnyuszi nyúlfarknyi történetek

Furcsa, abbamaradt történetek. Fiamnak közepesen tetszik, én nem érzem hogy lehet ez…

Sz_Zsuzsa

Rotraut Susanne Berner: Misu, a kisnyuszi nyúlfarknyi történetek

Nagyon kedves,mindennapi történetek. Kisgyerekes helyzetek,alkalmazható megoldásokkal gyerekmesék formájában.

Rotraut Susanne Berner: Misu mindenre kíváncsi újabb nyúlfarknyi történetek

Misu sorozat · Összehasonlítás