A ​városi tanya 9 csillagozás

Szemléletváltás a válság idején – Önellátás, takarékosság, környezetszemlélet
Rosta Gábor: A városi tanya

Ez ​az évszázad a komplex válsághelyzetekről fog szólni a bolygó lakossága számára: a hitelválságból kinövő gazdasági válságról, amelyet gyorsan fog követni az energiaválság, és hosszú távon az ökológiai rendszer válsága tetézi be a folyamatot. A városi tanya, az egyén lehetséges válasza a kihívásokra, a szemléletváltásról szól, amely előtérbe helyezi az önellátást, a takarékosságot és a környezetszemléletet.

Nap, mint nap nő a munkájukat elveszítők száma, a családok és az államok eladósodása soha nem látott mértéket ért el, egyre inkább szűkülnek a fogyasztásra épülő gazdaságok, az átlagemberek egyre kevesebbet költenek, egyre többek számára lesz valós veszély a munkanélküliség, az elszegényedés és a kilátástalanság. A városi tanya egy lehetséges alternatíva az egyén számára a nehézségek csökkentésére, egy új életszemlélet kialakítására.

Talán az elkövetkező évek történéseinek megértéséhez 1929 világgazdasági válsága lehet az előképünk, de mégsem lesz ugyanaz,… (tovább)

Leviter, Pócsmegyer, 2009

Annamarie P>!
Rosta Gábor: A városi tanya

Rosta Gábor: A városi tanya Szemléletváltás a válság idején – Önellátás, takarékosság, környezetszemlélet

El akarok költözniiiiiii…….
Minden sora a szívembe mart. Ez egy természetünktől elidegenedett, nem természetes élet, amiben most vagyok. Vissza kell térni az ember természetes közegébe, állatok, növények, fa.

Andru>!
Rosta Gábor: A városi tanya

A könyv szerzője eléggé kitágítja az önellátás fogalmát ahhoz, hogy szinte bárki beleférhessen, függetlenül élőhelytől és élethelyzettől.
Érdemes néhány tanácsot megfogadni belőle, mert nagyon jól igyekszik átadni azt a fajta szemléletet, amit nagyszüleink még az „addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér” bölcsességgel rövidre zártak.
Manapság minden értelemben meg kell fogadnunk ezt a tanácsot és pontosan ehhez kapunk konyhakész ötleteket ebben a könyvben. Van miből válogatni, kinek-kinek ízlése és takarója szerint.

Morgiana>!
Rosta Gábor: A városi tanya

Oké könyv volt, bár igazából nem mondott nekem újat – inkább azoknak jó, akik kert nélküli házban élnek, szerintem.

vfruzsi>!
Rosta Gábor: A városi tanya

6*!!! Be kell szereznem rövid időn belül, mert nagyon profi, és hasznos ötletek vannak benne.

Gregöria_Hill>!

Kevés érdekesebb szórakozás van, mint ülni a saját kertünkben, és figyelni a csirkék életét. […] olykor esetlen, ostoba állatoknak tűnnek, a következő pillanatban olyan céltudatosakká válnak, mint egy T-Rex. A csirkéket arra teremtette az Úr, hogy különböző rovarokra, lárvákra, hernyókra vadásszanak, ezért tetemes mennyiséget fogyasztanak belőlük, és soha nem unják meg a vadászatot, transzba esnek minden minden apró csúszómászó láttán […]

Gregöria_Hill>!

A 20. század egyik nagy tévedése az volt, hogy felszabadítani igyekezett a családot és főleg a nőt a házimunka robotja alól.