Hindu ​tenyérjóslás 0 csillagozás

Rosta Erzsébet: Hindu tenyérjóslás

Ellentétben ​a nyugati világgal, amely a tenyérjóslást babonának tartja, Indiában a kéz- és a testjelek vizsgálatát mindmáig komoly tudománynak tekintik. Az indiaiakat már jóval az időszámítás előtti időkben foglalkoztatta a tenyér vonalainak tanulmányozása, s noha a kézjóslás eredete tisztázatlan, feltételezhető, hogy a kiromantia szülőhazája India. A hinduk több ezer éves Védáiban utalás található a test- és kézjelek megfigyelésére. Az ősi szent írásokból kiderül, hogy az ember külső megjelenésének vizsgálatával foglalkozó fiziognómiai tudomány, a szamudrika sásztra részeként indult önálló fejlődésnek a tenyérolvasás, a háth szamudrika sásztra. A kezdeti irányelveket bölcs risik rendszerezték és fejlesztették gyakorlati tudománnyá. E könyv a Kárttikeja rendszert követi, azonban kizárólag csak a kézre, mindenekelőtt a tenyérre vonatkozó ismereteket tárgyalja. Ez a fajta tenyérjóslás elsősorban Dél-Indiában terjedt el, különösen kedvelt a Malabár- és a Kovalam-parton, ahol ma is… (tovább)

>!
Terebess, Budapest, 2003
64 oldal · ISBN: 9639147540

Enciklopédia 6


Várólistára tette 1

Kívánságlistára tette 1


Népszerű idézetek

aled>!

Prijavratá

Az összes olyan vonalat, amely valamelyik kézélen található és a kisujj tövéig fut, Prijavratának nevezik. Ez a Dharma gyümölcseivel ajándékozza meg gazdáját. Egyes bölcsek ezt a vonalat Magadhinak hívják, ami azt jelzi, hogy az illető korábbi születései (reinkarnációi) során vezeklés révén nagy érdemeket szerzett.

Kapcsolódó szócikkek: jóslás · reinkarnáció · vezeklés
aled>!

Rágabadhirá

A hüvelykujj tenyér felöli részén, a középső ízpercen található, felfelé futó, vöröses színű, hullámos, fénytelen, homályos vonal a Rágabadhirá. Fájdalmakat jelez, melyet a szeretett személytől vagy a kívánt dolgoktól való eltávolítás okoz. Az elnevezése színvakságot sugall.

aled>!

Mádhaví

Ez az ívelt, ferde, vastag vonal a jobb kézen a kisujj alatt, az ujjtőhöz közel található. A bal kéz Mahi vonalának hasonmása. A Védikus ismeretek hasznosítását jelképezi. Elnevezése onnan ered, hogy a vonalat viselő személy tavasszal hal meg.

Kapcsolódó szócikkek: halál · tavasz
aled>!

Kritá

A Kritá vonal a mutatóujj középső percén található, vastag, hullámos és vertikális. Minden esetben bánatot jelez a tulajdonosának, az előző életekben elkövetett bűnöket szimbolizálva.

aled>!

Aszighní

Kevéssel a mutatóujj töve alól induló felfelé futó vonal. Rossz jelentésű, mert tulajdonosának korai haláláról tudósít. Az elnevezése onnan ered, hogy a kard a gyilkolás szimbóluma.

Kapcsolódó szócikkek: halál · kard

Hasonló könyvek címkék alapján

Takács László: A nyája és a vaisésika
Baktay Ervin: India
Schmidt József: Bevezetés India örökléttanába
Kovács Gábor: Az özvegyégetés
Benedek István: Mandragóra I-II. – Tibet / India
Hoppál Mihály – Szemadám György – Nagy András – Jankovics Marcell: Jelképtár
Simonyi Károly: A fizika kultúrtörténete
Kákosy László: Ré fiai
Ráth-Végh István: A varázsvessző
Baktay Ervin: India bölcsessége