Sakk-matt 3 csillagozás

A világ elsőszámú rendőre a kolumbiai drogmaffia ellen
Rosso José Serrano Cadena: Sakk-matt

Miután ​1993 végén, hosszú, polgárháborúnak is beillő küzdelem után a kolumbiai rendőrség felszámolta a medellini drogkartellt, és lelőtte Pablo Escobart, a kartell szökésben lévő, hírhedt főnökét, a kolumbiai kormány elhatározta, hogy a medellininél jóval nagyobb és a politikába is beépült cali kartell t, a világ legnagyobb kábítószer-maffiáját is felszámolja. A feladatot Rosso José Serrano Cadena tábornokra, a kolumbiai Országos Rendőrség ebből a célból kinevezett vezetőjére bízták. A cali kartell főnökei, Gilberto Rodríguez Orejuela és Miguel Rodríguez Orejuela nem Pablo Escobar vérengző módszereivel, hanem jóval körmönfontabban és láthatatlanabbul végezték tevékenységüket. A váltogatott rejtekhelyeken megbújó, fellelhetetlen maffiavezérek és társaik ellen hosszú és kitartó hadjárat indult, de nem fegyverekkel, hanem a felderítés legmodernebb eszközeivel. A tábornok hadjárata és az ezt követő Évezred Hadművelet végül sikerrel zárult, a Rodríguez Orejuela fivérek és más… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2006

Ulpius-ház, Budapest, 2006
222 oldal · ISBN: 9789639602380 · Fordította: Székács Vera

mataiand>!
Rosso José Serrano Cadena: Sakk-matt

Rosso José Serrano Cadena: Sakk-matt A világ elsőszámú rendőre a kolumbiai drogmaffia ellen

Még jó pár éve olvastam, de mai napig emlékszem rá. Kolumbia és az egész drog háború ettől függetlenül is nagyon érdekes, de ez a könyv még azoknak is érdekes lehet, akik eddig nem sokat tudtak erről a világról. Egy izgalmas nyomozás története könyv formájában, amit most a Netflix Narcos sorozat is megfilmesített (3. évad).